Radiohead

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Многу ме интересира од што толку тагуваат? Полни ко брод со пари, комерцијални, си го фураат бизнисот супер, а овде се просераваат колку им е тешко, мачно. Бре, бре! Што не се убие пејачот ако толку му е тешко во животот, што не се обеси? Што прават тогаш концерти, турнеи ако се цело време нешто во депресии, курци , палци? Изгледа не влегле они во болница кај што лежат луѓе на дијализа болни од канцер, бубрези и еден куп други што страдаат од инвадилитет, психички болести, али битно на овие им е тешко навистина. Денес колку повеќе пишуваш мрачни текстови коишто ни самите не ги разбираат што сакаат да кажат тогаш се нешто као демек поголеми уметници.
И ја ќе се придружам дека споредбата не е на место. Ти кажуваш дека е лошо што се создадени тие уметнички дела? Па макар биле и лажни? Не ме јеби. Нивна работа е да ставаат мелахонија во музиката, да поврзат мрачни чувства и депресија во музиката. Им успева. Не го може секој тоа, плус секој си ја изразува сопствената тага или среќа на различен начин. Mуабетот ти е субјективен до горни граници и зборуваш како да им ги знаеш приватните животи. Не дека ја им ги знам де..
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Kрај краева добро е што некој влета со поразличен коментар на темава :)

Оти цело време ни помина во пофалби од стилот-Нај нај......

Добро е да има различност.
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
жжжо

Може у темава и Atoms For Peace да ги постираме? Може.
Woooow!
Иако јас потајно го мразам овој проект, пошто си мислам дека ќе биде повод Том Јорк го напушти Рејдиохед.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
@UpaDown се провртка некој муабет дека летово ќе се збирале да свирнат нешто со Редиото. Мене Џони ми е најфаца од бендот. Еве последниов албум не го можам многу многу, осетив некоја празнина, а ко шо прочитав некаде, нема удел Џонија во него :D

Песната вози за навечер. Ако ја носиш на слушалки, и ако поминува по една до две ебени коли во 10 минути, уште поубо. Ако нема ебан пес на улица уште поубо. Ако си сам со патот, а да немаш страв, најарно.

Иначе еве и еден Live настан.

 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
@turvior

И за албум има најава нешто.

Инаку, на концертов, од тотално хетеросексуален агол, фустанот шо го носи е многу јак. Фустан или шо и да е. :D

Sent from my GT-P3110 using Tapatalk
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
И тебе да ти е срејчен вот, а и блузава убајна, да си ја носиш секаде и да им кажуваш на лујџето колку јако значење има истата :D Уствари и не мора да им кажуваш, оние кои знаат знаат, оние кои не, неубо.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
@turvior ставај ги ваквите и тука за тие што не ја видоа темата и дај други предлози ако имаш
многу слична музика на таа од РХ - тенок глас и меланхолична
Како нов албум на РХ е :)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
@turvior ставај ги ваквите и тука за тие што не ја видоа темата и дај други предлози ако имаш
многу слична музика на таа од РХ - тенок глас и меланхолична
Како нов албум на РХ е :)
Пази вокалов :D (пост рок е бендот, али вокалот добро прати)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom