Дежурна ординација! ( отворена е нова тема, оваа стои само за читање )

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Хммм абе .... Знае некој као да си го поправам изустувањето на буквата Л :D ? Да не звучи као UW :D ?
Брат, ти си најактивен на темава(со прашања). Ја браниш титулата г-дин хипохондрик на форумов. =]

Он. Знам дека има една интервенција која и не е многу плезент. Ти ја засекуваат жиличката или вишок кожичка под јазикот.....аквард филинг.... која те спречува да го прилепиш јазикот до горе во усната шуплина. Јбга, дwуга алтернатива нема.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Брат, ти си најактивен на темава(со прашања). Ја браниш титулата г-дин хипохондрик на форумов. =]

Он. Знам дека има една интервенција која и не е многу плезент. Ти ја засекуваат жиличката или вишок кожичка под јазикот.....аквард филинг.... која те спречува да го прилепиш јазикот до горе во усната шуплина. Јбга, дwуга алтернатива нема.
Tell me more about it ;)
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Фала, инаку и тој таму главниот ми кажа дека пожело да се порамете развојот и ми рече дека 1ва година средно најубаво било.
МОре најубаво е да си почекаш до 1 факултет, иначе низок ќе си останеш.

--- надополнето ---

Не знам дали е за тука, ама ајде може некој ќе знае.
Ако може да ми препорачате некој крем за лице, што ја мазни кожата на лицето ( нерамнини предизвикани од акни ).
Би бил многу благодарен.
Под нерамнини мислиш на лузни?
Оди на добар дерматолог па види што ќе ти порепорача, каков третман, инаку со крема никаков проблем не се решава.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Па не сум низок сега, највосок сум во клас али сакам уште да растам затоа :D :$
Сакаш да бидеш висок за ореви чукање?:pos:
Мала шала не ме земај сериозно ама не можев да издржам...
Има време ке растеш.Јас во прва година средно бев најмала од сите а подоцна почнав да спортувам и продолжив да растам и сега висината е во ред...
Колку си висок ?
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Па не сум низок сега, највосок сум во клас али сакам уште да растам затоа :D :$
Ти си знаеш, немој после комплекси да си набиваш ако си останеш ниско хехехеххе
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Вежбав странични стомачни пред некоја ден и сега чуствувам болка на десната страна, како да имам скршено ребро. Ме боле на допир, кога спијам завртен на десната страна и кога земам поголем здив, кога го ширам повеќе градиниот кош.
Дали ми е воспален некој мускул, или имам скршено ребро или што може да биде...
Во Скопје сум и немам матичен доктор овде за да одам на преглед па би сакал да ми кажете ваше мислење што е прочината за болка и што да превземам за лекување.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Пред 2 недели на фудбал го изместив прстот на ногата(доста ми беше изместен мислевме дека е скршен) и ми го наместија не бев 1 недела на школо и сега е се ок,но неможам да спортувам сеуште имам болка кога трчам.Што можам да направам да исчезне таа болка за да трчам,освен да чекам сама да помине ? :)
 
C

Crazy Diamond

Гостин
Се бањав и од кога излегов од под туш, десното уво ми е затнато. Дали знае некој некое решение или да одам директно на доктор?
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Се бањав и од кога излегов од под туш, десното уво ми е затнато. Дали знае некој некое решение или да одам директно на доктор?
Пробај вака: навали ја главата кон десно, подигни ја левата нога (малку, колку да не допира на под) и скокај на десната нога неколку пати при што доскококот амортизирај го што помалку. Поентата е водата од ушниот канал да излезе под дејство на гравитацијата (навалување на главата) и инерција (резок доскок). Може звучи шамански ама помага :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Пробај вака: навали ја главата кон десно, подигни ја левата нога (малку, колку да не допира на под) и скокај на десната нога неколку пати при што доскококот амортизирај го што помалку. Поентата е водата од ушниот канал да излезе под дејство на гравитацијата (навалување на главата) и инерција (резок доскок). Може звучи шамански ама помага :)
Може и да земе вода во двете раце и ја да „удри“ главата од водата, странично. Така водата ќе влезе во увото и ќе ја повлече таа што е внатре, испробано е и ова делува :D
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Ми треба мала помош:

Имам несоница која е предизвика од преголем умор, како да ја победам?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.780
Поени од реакции
20.022
Ми треба мала помош:

Имам несоница која е предизвика од преголем умор, како да ја победам?

Чај од мајчина душичка, можеш и да искомбинираш со дијазепам или бедоксин види што повеќе ке ти делува, се надевам дека ќе се наспиеш, и од кога ќе станеш обавезно туш и Ц витамин да ти врати малку свежина и да чист воздух што повеќе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom