Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
На твоја препорака го гледав вчера и морам да ти кажам дека си потполно во право, од збор до збор што кажа...Филмов е топ...Искрено бев скептична на почеток, мислејќи дека е уште една веќе видена приказна за паранормални појави, шизофреничен тип или во најмала рака биполарно растроен...Во филмов нема ништо натприродно, а те држи закован за стол до самиот крај без да трепнеш...
Еј, а замисли Педро Алмодовар да беше режисер...? :)
И за трејлерот си во право...Ако го гледа некој трејлерот филмот боље уопште да не го пушта...[DOUBLEPOST=1396896757][/DOUBLEPOST]

А крајот е некомплетен, најверојатно режисерот ги смета своите гледачи за доста интелигентни, па остава самите да си го дешифрираат... :)
Од препораката на Spell Caster, преку твојата препорака го само што го изгледав филмот. Воодушевен сум, право освежување во тој тип на филмови. Не е предолг, баш сосем доволен, напнат, динамичен. Ги сакам ваквите типови на трилер со малце хорор елементи но без натприродни работи, плус се работи за шпански филм тоа секогаш кај мене дава оцена плус. Како што кажа и јас помислив ќе биде типично сценарио, духови, сериски убиец, haunted house, ненормален главен лик, а што излезе на крај- што може љубовта или поточно љубомората да направат. Фала многу баш ми се гледаше вакво филмче одамна.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
За тие што ги гледале The hidden face, следен - Mientras duermes.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Дали го има некој гледано Scentic route од 2013? Импресии?
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Превртување

Имате Хд-рип добра е снимката не чекајте двд рип

 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Превртување

Имате Хд-рип добра е снимката не чекајте двд рип

Ејј ете што ќе се гледа денес[DOUBLEPOST=1397146781][/DOUBLEPOST]Enemy



Може да се развие многу дискусија за филмот, само не знам како ќе знаеме кој е во право :)
 
Последно уредено:
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Ејј ете што ќе се гледа денес[DOUBLEPOST=1397146781][/DOUBLEPOST]Enemy



Може да се развие многу дискусија за филмот, само не знам како ќе знаеме кој е во право :)
Гуглај за да дознаеш што се десило :D
 
B

Blade Torch

Гостин
Прво буква H , трета буква N , а вкупно 7-8 букви е името на филмот. на сликата на филмот циган со квалитетни цвикери од кои се гледа одблесок на град .
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Супер е Snowpiercer и од мене има препорака.

Чуден, бизарен и на моменти брутален, со елементи на steampunk, не е за сите но ако ви се допаднале филмови како Waterworld, Mad Max, Dark City ѕирнете го.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom