Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Во ред е тоа што бришеш сеирџиски постови,ама не можам да сфатам зошто ми беше избришан постот во темата Битка на ликовите.Дадов предлог,а ми беше избришан без никакво објаснување.
Предлозите првично требаше да се објавуваат кај модераторите на профил за да не се оди оф топик на темата. Но кога ги пишувате во темата и еден предлог се усвои, другите постови со предлози се бришат за да се почне директно со новиот дуел и темата да не изгуби од прегледност. Ништо страшно.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Предлозите првично требаше да се објавуваат кај модераторите на профил за да не се оди оф топик на темата. Но кога ги пишувате во темата и еден предлог се усвои, другите постови со предлози се бришат за да се почне директно со новиот дуел и темата да не изгуби од прегледност. Ништо страшно.
Прилично нов сум на форумов,а и не го користам многу форумов.Не знаев дека треба предлог кај модератор да доставам.Како и да е фала на објаснувањето.
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781

Незнам зашто, али едвај чекам да го гледам филмов можда заради Дарен, после 4 год ваљда нема да разочара?!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
300: Rise of an Empire - филмот е толку многу лош, што дури и сексот во него е лош.
Не дечки сериозно не го симнувајте, не го пуштајте. Поглупо сценарио не знам кога сум гледал, имаа реплика у стилот: The Persians gave them an offer they couldn`t refuse...мислам каде.
Уште многу овакви глупости имаше, ама кај филмот е лош, па и 3Д-то во Милениум мислам дека и од филмот беше полошо.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Сакам некоја мистерија да глеам, се мислам меѓу Oblivion и Escape Plan, може и некој друг ако има некоја идеја. Нејќам само да е превише "рамбо" филм, патем омилена мистерија (а можеби и омилен филм) ми е The Prestige, па нешто такво барам, само да е понов :)
гледај го обливион.

и мене новиот од 300 не ми се допадна многу, се едно исто се зборува цел филм, ништо посебно.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Сакам некоја мистерија да глеам, се мислам меѓу Oblivion и Escape Plan, може и некој друг ако има некоја идеја. Нејќам само да е превише "рамбо" филм, патем омилена мистерија (а можеби и омилен филм) ми е The Prestige, па нешто такво барам, само да е понов :)
Escape plan не е баш мистерија. Обливион го немам гледано.

Ако сакаш мистерии - Triangle, The others, Exam, High tension, The next three days, Arlington Road, The millionaire tour. Имам уште многу, ама прво кажи дали овие предлози ти се допаднаа. Престиж и мене ми е омилен филм.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.236
Поени од реакции
5.159
Oblivion е тешко срање од филм ја до 7 саат вечер ќе напишам боље сценарио. Едино филмот што има добра сценографија мада се е на компјутер али ипак. Се на се трагедија од филм. Башка што пола сценарио од Moon е "позајмено"
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.236
Поени од реакции
5.159
H

HoT IcE

Гостин
Еј не го глеј овој што е екстендед лошо се распоредени приказните, идат една по една уместо измешано ко што е оригиналот.
Се снајдов, го симнав оригиналот.
Фала ти многу.:)
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.121
Поени од реакции
8.909
Аватар ?? Се надевам дека ова ти е нешто во HD да го гледаш, а не ти е прв пат.

Инаку дај кажете ми за Sin City зошто не е добра extended recut верзијата бидејќи јас само такви торенти во HD можам да најдам
 
H

HoT IcE

Гостин
Арно ме потсети за Snowpiercer и Bates Motel.
И ја го симнав Ронин, да видиме што филмче е.:noze:[DOUBLEPOST=1395789400][/DOUBLEPOST]
Аватар ?? Се надевам дека ова ти е нешто во HD да го гледаш, а не ти е прв пат.

Инаку дај кажете ми за Sin City зошто не е добра extended recut верзијата бидејќи јас само такви торенти во HD можам да најдам
Ако сакаш ќе ти пратам линк од кикес за оригиналната верзија. Јас таа ја симнав.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.121
Поени од реакции
8.909
Арно ме потсети за Snowpiercer и Bates Motel.
И ја го симнав Ронин, да видиме што филмче е.:noze:[DOUBLEPOST=1395789400][/DOUBLEPOST]
Ако сакаш ќе ти пратам линк од кикес за оригиналната верзија. Јас таа ја симнав.
Фала Раст ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom