Game of Thrones

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
^ Чекав да излезе од овие за GoT, мислев намерно нема да напраат али се покажаа верни :) Глејте им ги трејлерите за сите филмови и серии, ептен се јаки :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
го чекам денов како due date за пораѓање да ми е.
Исто се осеќам и ја:ROFLMAO:

Гледам на јутуб во меѓувреме разни интервјуа со актерите, приметив дека огромен број од актерската екипа се Британци, а мислев дека многу од нив само го глумат акцентот.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Исто се осеќам и ја:ROFLMAO:

Гледам на јутуб во меѓувреме разни интервјуа со актерите, приметив дека огромен број од актерската екипа се Британци, а мислев дека многу од нив само го глумат акцентот.
Ехх, лесно ти е тебе, само што си ги изгледа првите 3 сезони и сега ќе ти се надоврзе четвртата. Замисли како ни е на нас што цела година си чекаме и по десет пати ги прегледуваме веќе изгледаните епизоди иако ги знаеме на памет :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ехх, лесно ти е тебе, само што си ги изгледа првите 3 сезони и сега ќе ти се надоврзе четвртата. Замисли како ни е на нас што цела година си чекаме и по десет пати ги прегледуваме веќе изгледаните епизоди иако ги знаеме на памет :D
Да, ама ја бев у залет го гледањето, вие барем се навикнавте на чекање.
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
И јас само што ја завршив 3 сезона, таман на време да не чекам како вас :)
Уште сум под импресии од смртта на Старк, едвај чекам да им се одмаздат. Me интересира сега Џејми како ќе се однесува, имајќи во предвид
се што му се случи и ветувањето кон Кетлин дека ќе ги врати Санса и Арја. Најверојатно ќе ја заштитува Санса од Џофри but we will see.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Ќе може ли некој да ми даде линк од видео каде ја има накратко содржината од третата сезона, да се потсетам пред да почне новата?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918
Има доста работи сменето, во однос на книгите, али некои работи едноставно личат на грешки, а не на намерно сменети нешта.
На пример, во s02 e08, Лорд Карстарк вика "...би си го откорнал срцето и би му го понудил на Таткото... " (околу 11 минута),
или пак кога Маестер Емон кажува како неговиот брат Егон (тој е истиот од Dunk&Egg) бил татко на Лудиот Крал.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375

Незнам дали некој ги има ставено овие видеа.
Целосната историја.[DOUBLEPOST=1396645187][/DOUBLEPOST]
Незнам дали некој ги има ставено овие видеа.
Целосната историја.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom