Ел Класико: Реал Мадрид - Барселона | 23.03.2014 | 21:00 | Сантијаго Бернабеу

Кој ќе победи?


  • Вкупно гласачи
    131
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Toa e тоа


Мршник судија, ја реши утакмицата со црвениот картон.

Како куров ми ова од Маскерано врз Роналдо не е пенал, истиот судија суди?
тебе те чекав..т.е. фан на Милан


na 1.54 ситуацијата според тебе е црвен?..еве гледам дека сите тука стручни се прајте па ајде видете го ова видео каде тогаш се решаваше титулата во Италија и кажете ми односно пишете ми дали е црвен?...100 години фудбал гледате и не ги научивте правилата сите до еден..

Какви глупости изначитав човече не ми се верува колку не се разбирате од фудбал еј...
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
тебе те чекав..т.е. фан на Милан

na 1.54 ситуацијата според тебе е црвен?..еве гледам дека сите тука стручни се прајте па ајде видете го ова видео каде тогаш се решаваше титулата во Италија и кажете ми односно пишете ми дали е црвен?...100 години фудбал гледате и не ги научивте правилата сите до еден..

Какви глупости изначитав човече не ми се верува колку не се разбирате од фудбал еј...

Не ми мешај баби и жаби.


Дискусијата е Реал vs Барса. Ако стартот од Рамос е за црвен и пенал, тогаш како ќе го оцениш стартот на Маскерано над Роналдо во првото класико? Ист судија, различен критериум.


Иначе за фудбал и фудбалски правила можеш на некој друг да му кажуваш, сум играл 4-5 години активно, сум играл и против прволигаши како Вардар, Металург, Тетекс(кога беа прва), Турново итн итн.


Туку заеби тоа, дај да видиме колку добар судија си:


шо би досудил ТИ во ситуацијава?
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Kucinjata si laat karavanot si vrvi....Dosadni ste so sudiskite odluki pa duri i se kontrate so lanski snimki ....Real izgubi...pomirete se so toa!
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Не нема ич, ај изгледај го видеото ќе видиш дека Пепе после си ја гледа раката дали му е со крв, згазнувањето е очигледно на видео, намерно го поставив видеото пошто сликите не кажуваат многу.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.307
Поени од реакции
12.678
Срам за фудбалот се утакмициве од "Ел Класико" од дамна престанав да ги гледам.
Место најголемите гиганти во фудбалот да дадат пример, они се серат на моралните кодови на фудбалот...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.672
Поени од реакции
18.152
Радвајте се фарсаши, пошто за к.р не ве бива. Дај боже да се отцепите од Шпанија, и у каталонско првенство по 20 пенали да ви судат на утакмица. Еј на ванземаљците им беа потребни два пенала за да победат, до толку се добри. :) До душа после првиот исклучив. Да влезеше се тоа што Бензема испромаши колку ќе беше 5 - 6 гола разлика? :) Радвајте се, не ви се пишуе добро понатака. :)

И поздрав до the good boy, Меси смраде најбоље си, много тога зависи од тебе :)


Поздрав фарсаши, биче дана за мегдана пак, со надеж дека помалце од два пенала ќе ви судат и нема да ни искључат играч пак. :)

 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Радвајте се фарсаши, пошто за к.р не ве бива. Дај боже да се отцепите од Шпанија, и у каталонско првенство по 20 пенали да ви судат на утакмица. Еј на ванземаљците им беа потребни два пенала за да победат, до толку се добри. :) До душа после првиот исклучив. Да влезеше се тоа што Бензема испромаши колку ќе беше 5 - 6 гола разлика? :) Радвајте се, не ви се пишуе добро понатака. :)
Да навиваш за Реал, и да кукаш дека на другите екипи им свират пенали, после мечот со Елче е навистина дегутантно...

Да поврати човек, сериозно...
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.672
Поени од реакции
18.152
Да навиваш за Реал, и да кукаш дека на другите екипи им свитат пенали, после мечот со Елче е навистина дегутантно...

Да поврати човек, сериозно...
Поврати слободно.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ау ау да влезеше таа на Бензема, а да влезеше таа на Меси за 0-2.

Сеуште не го прифатиле поразот....ако ако :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
B

Beck's

Гостин
Цел фан клуб Челзи за Реал гласал :D Си го заборавил Спојлер :)
Фановите на Интер-Реал-Челзи се збратимени ради Мурињо, на Реал фановите уште го бараат Моу, многу успеси им донесе а не дека стана ИН да се дрка на него. Чудно е што и ја почнав да го сакам, го направи стандарден Лопез кој досега се покажа во одлично светло против нас:icon_mrgr:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Тоа се вика Иниеста ефект :LOL:
Недај Боже на некого овие 4-5ца да му честитаат роденден, сигурно страшна година ќе има :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom