Ел Класико: Реал Мадрид - Барселона | 23.03.2014 | 21:00 | Сантијаго Бернабеу

Кој ќе победи?


  • Вкупно гласачи
    131
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
Честито победа, а најсмешни ми се фановиве на Барса кои ги читав до пред една недела како го бркаа Меси од тимот бидејќи бил угоен, бил немотивиран, умот му било во Светското, сношти даде два пенали и Господ се симна од небото ти се чини. :) Не негирам дека беше одличен сношти, ама дај задржете став еднаш мме.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
како може бе секојпат такви ,,случајности ,, да се дешаваат против барса???

1. MrDrama е во офсајд при пасот
2.во 44 сек убаво се гледа дека Нејмар сам си ја затуцува ногата во тревата..цццц ..ебати циганот ебати
3.кога веќе прашање е како судијата го виде контактот,2ро прашање е ЗОШТО ЦРВЕН?

ПА ПИЧКА ВИ МАТЕР ЦЕЛ ЖИВОТ ЛИ ВАКА БЕ..ццц
А и да,која иронија е фановите на барса да виката дека пенал немало и над ЦР,а пред само 2 недели ги променија правилата со исти пенал во корист на барса....

 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Хахахаха исколете се !!

Sent from my ST21i using Tapatalk
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ste se fatile za rakata na Ramos, gledajte ja nogata be, jasno se gleda kontaktot, dzabe sakate da ispagate zrtvi.

Placipicki bevte i takvi ke ostanete, ednas da primivte poraz maski, ama toa e, cel Madrid pravi pritisok sega kon sudiite.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
како може бе секојпат такви ,,случајности ,, да се дешаваат против барса???

1. MrDrama е во офсајд при пасот
2.во 44 сек убаво се гледа дека Нејмар сам си ја затуцува ногата во тревата..цццц ..ебати циганот ебати
3.кога веќе прашање е како судијата го виде контактот,2ро прашање е ЗОШТО ЦРВЕН?
Е зашто? Да се питаш и о томе причаш, што би рекол Марчело.

Научи правила, па после коментирај. Озбилно. Или не коментирај.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Едно од подобрите Ел Класика во последниве неколку години.И ептен ми се крши филм коа ќе се заебе утакмица ради непостоечки пенал а таа утакмица ја чекам цела сезона.Пенал за Роналдо немаше и тоа е факт,а за пеналиве на Барса ептен ми е дискутабилно посебно за вториот.После дешавките на вакви утакмици мора едноставно нешто да се смени во фудбалот.Се повеќе и повеќе има судиски грешки кои го менуваат тотално текот на утакмицата и го уништуваат дербито.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Е зашто? Да се питаш и о томе причаш, што би рекол Марчело.

Научи правила, па после коментирај. Озбилно. Или не коментирај.
а ти прочитај ги првите 2 потточки и после коментирај.оти ако беше суден офсајдот од Нејмар немаше да има ништо од подоле наведеното..или тие правила ги нема у книгата шо ги учеше ти?
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Едно е јасно дека од сите три пенали оној на реал е нај непостоечки, за двата пенали на БАРСА бар може и да се подразмисли посебно за оној третиот имало контакт, немало она ова. Така да нек си призанаат пораз фанчињава на реал и доста кукање, нели 5 гола ке им дадеа на БАРСА, али роналдо заспа во тиквите.
 
F

Fl. Perez

Гостин
Ве читам и повеќето не сте ми јасни зошто намерно се провоцира, се правите наудрени, не признавате и тако даље.
За првиот пенал, точно е дека не беше пенал ама беше дел од секунда и толку блиску до 16ник може ни 10цм не беше од линијата и тоа нормално неможеш на прв поглед да го процениш. Вториот пенал исто така судијата е позади нив и неможе да види точно дали Нејмар глуми или не иако на прв поглед изгледа како да е фаул и нормално дека ќе добие црвен Рамос кога у чело 1 на 1 е со Лопез па макар и малце да го бутнал. Третиот пенал можеби е пенал ама сепак сомнителна ситуација иако има шанси да се суди за ваков контакт пенал ама не против Реал туку Бетис или некој друг БОТ.
Не сакам сеа коментари Мадридисти тепачи вакви такви ама да бев на местото на Рамос ќе го утепав Нејмар па макар до крај на сезона да не играм веќе.
Одлучна утакмица за око беше...Месси, Бензема и Ди Мариа најдобро изиграа.
Стварно за Месси како да не кажеш дека човекот не е лудак...па глејте бе луѓе цела година се губи ко некој аматер, доаѓа Класико сам го решава:cuc:Вакво нешто направи само Зидан на Светското 2006 кога го немаше нигде и од 1/4 финале со Бразил човекот ко да се препороди све сам газеше до финале додека не дојде оној нацистот Матераци мајката у пичка на него :D
Најмило ми е наравно за Карим Бенземаааааааа ЅВЕР ЅВЕР И ЅВЕР(фак хејтрс)

Честито победа и со среќа до крај:)
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Ubav fudbal :), glumenjeto malce precese no El Klasiko e, ne kje ocekuvate cel natprevar bez niedna kontroverzna situacija. :)
Mesi nov rekord postavi vo El Klasiko duelite so najmnogu postignati golovi :) , bravo, zasluzeno. :) :) :)

Neznam za penalite, mozi bea, mozi ne, kje vidime vremeto kje pokazi. :) :) :)

Zivejte go zivotot i bez pcuenje i vregjanje. :)
 
B

Beck's

Гостин
Sto se odnesuva do Real ocekuvav mnogu poveke od Modric a deckoto nikako da se pokaze protiv Barca
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
а ти прочитај ги првите 2 потточки и после коментирај.оти ако беше суден офсајдот од Нејмар немаше да има ништо од подоле наведеното..или тие правила ги нема у книгата шо ги учеше ти?
Офсајд викаш а...:pos::pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom