Ел Класико: Реал Мадрид - Барселона | 23.03.2014 | 21:00 | Сантијаго Бернабеу

Кој ќе победи?


  • Вкупно гласачи
    131
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
332314_heroa.jpg
Најголемото дерби во светот ќе завземе место во Шпанија во недела, каде што Реал Мадрид и Барселона ќе се судрат, каде што ова Ел Класико може да биде потенцијало за разврска на титулата.

Влоговите се големи за двата тима, каде што остануваат уште 10 кола до крајот на лигата и победа за Мадрид, најверојатно ќе биде подигање на титулата, а победа на Барса ќе ги задржи во трката за титулата. Лидерите во Ла Лига Реал имаат три поени повеќе од Атлетико Мадрид кои се големо изненадување и освежување за лигата, додека Барселона има еден бод помалку и се наоѓа на третото место. Тимот на Карло Анчелоти има да докаже зашто не се поразени уште од поразот на Барселона од 2-1 во октомври месец, додека Барселона има да докаже дека слабите партии во последниот период биле само лош период за каталонците.

Реал Мадрид се непобедени во последните три натпревари кои се одиграле на Бернабеу, со две победи и едно нерешено. Барселона покажаа минатата недела со победа од 7-0 против Осасуна дека сеуште трката за титулата не е готова и дека се желни за играње. Двете екипи обезбедија пласман понатаму и го чекаат противникот за 1/4 финалето во петок.

Кога станува збор за форма, очигледно е според резултатите во последните неколку натпревари дека Реал Мадрид е подобар од Барселона што говори и првото место во лигата, додека пак кога станува збор за повреди Барселона е таа која ја има предноста со тоа што нема ниту еден повреден играч во моментов, каде Реал има дури четворица. Кедира кој уште од поодамна се повреди и се очекува да се врати негде средина на Април и другите тројца се Арбелоа, Бензема и Хесе. Арбелоа и Хесе сигурно нема да бидат ни повикани за натпреваров, како и Кедира, а за Бензема нема да се знае ништо до последен момент.

Можни состави за двете екипи:

Барселона - Валдес; Алвеш - Пиќе - Маскерано - Алба; Бускетс - Чави - Иниеста; Фабрегас - Меси - Нејмар
Реал Мадрид - Диего Лопез; Карвахал - Пепе - Рамос - Марсело; Лука Модрич - Чаби Алонсо - Ди Марија; Роналдо - Бејл - Бензема

Се на се не очекува добро Ел Класико, се надевам на фер плеј од страна на играчите. Нека си ги остават дома тепањата и глумењата и секако фер судење па нека победи подобриот и нека ја освои титулата.
 
Последно уредено:

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Нека излезе барса со Нејмар Цеск Меси напред и се ќе биде добро :)
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
После долго време можам да кажам дека моментално Реал ми е фаворит да ја добие оваа утакмица. Мислам дека се подобро во овој период од Барса, ама Ел Класико си е Ел Класико... :)
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Fuck забораив анкета, знаев дека нешто ми фали! @Ilumious ај ако можеш среди. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Fuck забораив анкета, знаев дека нешто ми фали! @Ilumious ај ако можеш среди. :)
Ќе ве кољам за ова анкетиве, сеа ќе треба да спојувам нова тема за со анкета да е :pos: ако видите нешто чудно игнорирајте :sleep:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Откоа отиде Анчелоти у Реал некако поинтересна екипа ми се а и на тој тренер му посакувам титула у Шпанија за да ја комплетира кариерата и да има освоено Калчо,Премиер,Франција и на крај Шпанија.

Не е лошо да земе уште еднаш и ЛШ и на остров после да ебе курви и да јаде еклери и тулумби.



Кристијано х2 и Пепе х1 а од спротивниот тим нека стрела Меси за да продолжи онаа серија што ја има против Реал.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
Ќе ве кољам за ова анкетиве, сеа ќе треба да спојувам нова тема за со анкета да е :pos: ако видите нешто чудно игнорирајте :sleep:
А јас прво темата што не требаше ја отворив и реакцијата ваква:
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Krajot na klipot e najubav :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Почнува клањето во темава :D
Мој тип: 2-2
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
Малку атмосфера да направиме :D

 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Ако не игра Бензема ме интересира каков ќе биде составот на Реал. Хесе е повреден, па тогаш или Мората или пак Роналдо шпиц, Ди Марија лево, а Иско или Иљараменди у средина.
Кај нас само Тата да не ја усере утакмицата и да го стави Нејмар десно, а Иниеста лево. Али тоа е тоа ќе видиме у недела.
Нека победи подобриот, спортски поздрав.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
Ако не игра Бензема ме интересира каков ќе биде составот на Реал. Хесе е повреден, па тогаш или Мората или пак Роналдо шпиц, Ди Марија лево, а Иско или Иљараменди у средина.
Кај нас само Тата да не ја усере утакмицата и да го стави Нејмар десно, а Иниеста лево. Али тоа е тоа ќе видиме у недела.
Нека победи подобриот, спортски поздрав.
Модриќ-------Алонсо
Ди Мариа-Иско-Бејл
--------Роналдо--------
:cool:
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Ако не игра Бензема ме интересира каков ќе биде составот на Реал. Хесе е повреден, па тогаш или Мората или пак Роналдо шпиц, Ди Марија лево, а Иско или Иљараменди у средина.
Кај нас само Тата да не ја усере утакмицата и да го стави Нејмар десно, а Иниеста лево. Али тоа е тоа ќе видиме у недела.
Нека победи подобриот, спортски поздрав.
Uste nekna izjavi deka Benz. Ke bide spremen za vo nedela, taka da ke igra 100% so sostavot sto go pisa obi u opisot :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom