Фан Клуб: Пелистер

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Од шо не ни судат пенали, не се ни имат договорено кој да шутка ако шутнат.
Треба да преземи нешто Боче, нема смисла да се карат кој да шутка.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.240
Поени од реакции
8.019
Од шо не ни судат пенали, не се ни имат договорено кој да шутка ако шутнат.
Треба да преземи нешто Боче, нема смисла да се карат кој да шутка.
Greska bese na Boce trebase toj da kazi koj sutka i po moe trebase cake oti bugarceto bese faulirano ama se zakaraa ocigledno e deka ima podelba vo timot edna strana se igracite na ednata uprava a drugata strana se igracite na mongolot i se visi vo vozduh nisto ne se znaj edinstven spas nie samo prodazba na klubot ...i pokraj se i problemot so parite i atmosverata nie sme pak prvi bez razlika na toa sto prethodno sudiite ni zedoa nekolklu bodovi ...za denes so da se kazi ?!pobedata e najvazna i rezultata samo se pameti se drugo ke se zaboravi , pa taka Nedela ocekuvam tri parcina da mu cuknime se vide deka nemaat dusa m.g.p.
 
Член од
20 октомври 2010
Мислења
56
Поени од реакции
22
Kakov Caki nemojte be lugje pa nego ne treba aut da mu dozvolat da izvedva a ne pak penal , vodenicarov se gleda deka e najstabilen i najsmiren pri izvedbata neka mu ja dadat nego doverbata , da go imavme zunior vo sostavot ili pak to crnceto od kolumbija ke imavme siguren izlez vo veropa a vaka ostanuvame mnogu dezorientirani bez nekoj so "DELI" nema kojda ja napraj razlikata za zal koga najmnogu trebase da se zasilime nie oslabnavme
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.240
Поени од реакции
8.019
Kakov Caki nemojte be lugje pa nego ne treba aut da mu dozvolat da izvedva a ne pak penal , vodenicarov se gleda deka e najstabilen i najsmiren pri izvedbata neka mu ja dadat nego doverbata , da go imavme zunior vo sostavot ili pak to crnceto od kolumbija ke imavme siguren izlez vo veropa a vaka ostanuvame mnogu dezorientirani bez nekoj so "DELI" nema kojda ja napraj razlikata za zal koga najmnogu trebase da se zasilime nie oslabnavme
Ne znam dali denes ja gledase utakmicata ama za mene Caki Fikata i Vladica bea najdobri plus Kovacev za golot ovie prvite se ubija od trcanje i brkanje i samo za toa so kondicionno gi brkavme so presing na nivnata polovina pa gorcevci padnaa vtoriot del i nasite ako bea prisebni mozevme da mu cuknime uste nekoj gol ..ama za toa Nedela ocekuvam od start da gi zdrvime !
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.096
Поени од реакции
7.913
Денес Воденичаров освен пеналот апсолутно ништо не одигра, апсолутно ништо и чаки не е нешто посебно ама покорпуленнтен е и мислам дека тој треба да е прва постава. Факт е дека не се шпицој од ранг на голгетери ама кога би бирал измеѓу то шо имаме него би го одбрал.
Точно е дека нас ни треба некој шо би делел, да останеше ѓупчето други песни ќе се пееја ама сега то е.
Исто се врти низ град дека била местенка, јас не сакам да верувам оти гледав залагање кај играчите посебно Владица денес се искина од трчање.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.302
Поени од реакции
5.209
Катастрофа се Ѓорче, можи играта му е подобрена со Мане, ама само 2 утакмица е кај нив, на играчки кадар се чорба, па после Гостивар и Напредок со една нога и овие газат за 2 лига !
Ги пикнавме во шише цел меч, центаро не го поминаја, само реализацијата кај нас е најголемиот проблем, нема кој да заврши, кој да дај гол, иначе акции врзваме, ама таа пуста реализација не кочи..
За голот на Ѓорче КАТАСТРОФАЛЕН кикс на Пашето, колку е само несигурен овај голман, една утакмица убо брани после 3 треси се на голот, со Вардар во Скопје одличен беше овде овај кикс шо го напрај како за Ваташа да брани, па од ко памтам месечари голмани имаме во екипата, освен Павловиќ и Ников кој беа стабилни. Чист поклон му даде Пашето, уште во 1 минута топката беше вратена до него на крајот од 16 метри, на десната нога му дојде топката (а тој е левичар, слаб е на десна) и наместо да исфрли во аут негде ако неможи тој лагано си ја мана, топката стигна до Адем кој имаше празен гол и си погоди за 0:1.
Одма ги стегнавме не мрднаја, тие цела екипа се вратија назад и тешко беше да се дај гол, шанси имаја Воденичаров и Љамче, ама голманот на Ѓорче се разбрани во тој момент, нешто на среќа фаќаше ама добри топки спречи. Се гледа дека со оваа формација шо ја извај денес со 5 средина и 1 напад тешко оди, ништо не напрај во првото Воденичаров. Љамче па само тој имаше 4-5 удари на гол, но на сите шутираше слабо и немаше проблем за голманот. Во второто влезе одма Чаки за Батецот играта доби на брзина со него, пораздвиженот, подруго е со 2 шпица. Воденичаров пак имаше шанса во второто, од слободен нафрли Љубенов, во гужвата Воденичаров ја погоди пречката. Според мене најдобро изиграја Ковачев и Христов ! Секоја чест за овие двајца како 10 години да играт во Пелистер, Ковачев е столб во одбраната, еден од најдобрите штопери во лигата ако не и најдобар, Ники пак го има сегде низ теренот машина е, помага и во напад и одбрана најмногу трча од сите на теренот на секоја позиција е тој, лавовски се бори секоја чест за бугарите :cuc: Драгарски исто така стабилен денес, Динчев ако на пријателските беше најслаб, 2 утакмици со ред изигра на ниво! Денес бевме без Елмазовски незнам од кој причини, требаше да паузира Владица поради 5 жолти но играше, можи нема да игра сега во недела. Плус незнам шо видовте толку добро во Владица денес која 5-6 пати му бегаше топката од ноѕе во аут, како да не беше сигурен во себе денес, а за трчање то му е работа оти игра бек.

За голот на Ковачев мајсторија од слободен, 23/4 метри и Пелистер има свој Пирло :pos:
А за пеналот немам коментар, како во регионална лига да играме по селата, се караја кој да го изведи пеналот :facepalm: Пеналот беше напревен над Воденичаров и оправдано си ја зеде топката за да шутира, ама дојде Чаки му се вмеша му ја земаше топката за тој да мава, резили :tapp: После неколку тргачења Чаки си ја зеде топката, но Христов му ја собра и оправдано му ја даде на Воденичаров кој беше сигурен, ако не се лажам на пријателските имавме 2 пенали и 2та ги даде Воденичаров значи, сконцентриран е за пеналите и е сигурен изведувач, не знам шо глумеше Чаки за пеналот...

Навивањето катастрофа :гомце: си заминале сите од училиште и на фудбал, поќето малишани беа, едни А други Б викат, а бевме солидна бројка.
За во Недела очекувам пак да ги плесниме сега без да примиме гол :D
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Катастрофа се Ѓорче, можи играта му е подобрена со Мане, ама само 2 утакмица е кај нив, на играчки кадар се чорба, па после Гостивар и Напредок со една нога и овие газат за 2 лига !
Ги пикнавме во шише цел меч, центаро не го поминаја, само реализацијата кај нас е најголемиот проблем, нема кој да заврши, кој да дај гол, иначе акции врзваме, ама таа пуста реализација не кочи..
За голот на Ѓорче КАТАСТРОФАЛЕН кикс на Пашето, колку е само несигурен овај голман, една утакмица убо брани после 3 треси се на голот, со Вардар во Скопје одличен беше овде овај кикс шо го напрај како за Ваташа да брани, па од ко памтам месечари голмани имаме во екипата, освен Павловиќ и Ников кој беа стабилни. Чист поклон му даде Пашето, уште во 1 минута топката беше вратена до него на крајот од 16 метри, на десната нога му дојде топката (а тој е левичар, слаб е на десна) и наместо да исфрли во аут негде ако неможи тој лагано си ја мана, топката стигна до Адем кој имаше празен гол и си погоди за 0:1.
Одма ги стегнавме не мрднаја, тие цела екипа се вратија назад и тешко беше да се дај гол, шанси имаја Воденичаров и Љамче, ама голманот на Ѓорче се разбрани во тој момент, нешто на среќа фаќаше ама добри топки спречи. Се гледа дека со оваа формација шо ја извај денес со 5 средина и 1 напад тешко оди, ништо не напрај во првото Воденичаров. Љамче па само тој имаше 4-5 удари на гол, но на сите шутираше слабо и немаше проблем за голманот. Во второто влезе одма Чаки за Батецот играта доби на брзина со него, пораздвиженот, подруго е со 2 шпица. Воденичаров пак имаше шанса во второто, од слободен нафрли Љубенов, во гужвата Воденичаров ја погоди пречката. Според мене најдобро изиграја Ковачев и Христов ! Секоја чест за овие двајца како 10 години да играт во Пелистер, Ковачев е столб во одбраната, еден од најдобрите штопери во лигата ако не и најдобар, Ники пак го има сегде низ теренот машина е, помага и во напад и одбрана најмногу трча од сите на теренот на секоја позиција е тој, лавовски се бори секоја чест за бугарите :cuc: Драгарски исто така стабилен денес, Динчев ако на пријателските беше најслаб, 2 утакмици со ред изигра на ниво! Денес бевме без Елмазовски незнам од кој причини, требаше да паузира Владица поради 5 жолти но играше, можи нема да игра сега во недела. Плус незнам шо видовте толку добро во Владица денес која 5-6 пати му бегаше топката од ноѕе во аут, како да не беше сигурен во себе денес, а за трчање то му е работа оти игра бек.

За голот на Ковачев мајсторија од слободен, 23/4 метри и Пелистер има свој Пирло :pos:
А за пеналот немам коментар, како во регионална лига да играме по селата, се караја кој да го изведи пеналот :facepalm: Пеналот беше напревен над Воденичаров и оправдано си ја зеде топката за да шутира, ама дојде Чаки му се вмеша му ја земаше топката за тој да мава, резили :tapp: После неколку тргачења Чаки си ја зеде топката, но Христов му ја собра и оправдано му ја даде на Воденичаров кој беше сигурен, ако не се лажам на пријателските имавме 2 пенали и 2та ги даде Воденичаров значи, сконцентриран е за пеналите и е сигурен изведувач, не знам шо глумеше Чаки за пеналот...

Навивањето катастрофа :гомце: си заминале сите од училиште и на фудбал, поќето малишани беа, едни А други Б викат, а бевме солидна бројка.
За во Недела очекувам пак да ги плесниме сега без да примиме гол :D
Сигурно немал 5 жолти чим не паузираше. Не е ова општинска па ајде ќе го клајме на лажна.

Sent from my ZTE Blade Q using Tapatalk
 
Z

ziko bt

Гостин
Mislam mozi da se odbira utakmica na koja ke se iskoristi suspenzijata t.e nema da se igra.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.240
Поени од реакции
8.019
B

Beck's

Гостин
Jas pak mislam deka Z.M. zgresi deka Vladica ima 5 zolti i site gresno prepisaa ;) so znaci imase 4 zolti kartoni ...

http://setaliste.com.mk/sport/fudbal/6765-ima-interes-sega-red-e-da-se-izbere-najdobrata-ponuda

Tajminzite mu se top ama gadno se zaebale ako mislat deka nekoj mu veruva !
Искрено мене ме иритира начинот на кој ве вози градоначалникот, јавен повик за интерес + јавен повик за продажба:pos:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: JOE
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
дефинитивно фали реализација,нема кој гол да клај...Љамче го форсираше овај нтпревар дека го кладе со вардар,а и самиот тој трчаше поќе и имаше желба да клај гол.Гостинската екипа имаа применето карантин,еден ден порано,така да на гостувањата мора да применваме а не како со работнички да ја ебиме работата.Во недела двете екипи ке си ги соглеаат грешките,ама мислам дека ќе ги добиеме пак само со плус еден напаѓач.Незнам чаки кај се затрча да мава пенал,тој не е ни за во тимот ама ајде.....
 
Член од
13 март 2013
Мислења
448
Поени од реакции
715
По новите закони мора да има оглас пред да вработиш некој, е сеа глупо изгледа скрос :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom