Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.239
Поени од реакции
8.018
Bas naprotiv ova ni terbase odaman i mora vaka da se dava oglas i se da odi po procedura istoto i so drugite klubovi do dkolku sakame da ispolnime uslovi za licenca vo evropa ...
http://www.ffm-mk.com/category/ffm/клубски-лиценцен-систем/
Inaku najverojatno Petok ke mu se dja plata i tamamn spremni za Nedela i novi pobedi ..uste da pocnat nesto za stadionot i da otovorat oglas za prodazba ...
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
870
Поени од реакции
1.051
За голот на Ковачев мајсторија од слободен, 23/4 метри и Пелистер има свој Пирло :pos:
А за пеналот немам коментар, како во регионална лига да играме по селата, се караја кој да го изведи пеналот :facepalm: Пеналот беше напревен над Воденичаров и оправдано си ја зеде топката за да шутира, ама дојде Чаки му се вмеша му ја земаше топката за тој да мава, резили :tapp: После неколку тргачења Чаки си ја зеде топката, но Христов му ја собра и оправдано му ја даде на Воденичаров кој беше сигурен, ако не се лажам на пријателските имавме 2 пенали и 2та ги даде Воденичаров значи, сконцентриран е за пеналите и е сигурен изведувач, не знам шо глумеше Чаки за пеналот...
За пеналот то Чаки дрвото сакал да го шутка оти бил скаран со Мане и демек ако даел гол ку*от ќе му гл извадел така велел на тренинг. Правилно шо шиткаше Воденичаров, а можеше и Љубенов. Ако земеше Чаки да шутка в терен ќе влезев во стил на КАЛЧО и ќе ја прекинев :)) Плата му рекле дека денес ќе му дат, ама можно е и само на тие шо играја и шо ќе играт в недела да му дат -_-
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.096
Поени од реакции
7.913
Јака му душа на играчите мора да се признај, денес наместо цела плата само по пола...не знам кога ова мизерија ќе заврши...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.239
Поени од реакции
8.018
Sedi be deksi ne praj gluposti ne vlegvaj na teren ne mi e za drugo ke go kaznat klubot i ke treba pari da berime za da ti ja platime kaznata :ROFLMAO:
prime ne bidi so krstot na celo za pretohdniot natprevar ama ne sega nitu vreme a uste po malku mesto da se otvoraat kartite pa taka ne se za zalenje site fudbaleri so cest na isklucucite !

Utre ako ne mu dajme tri parcina na Gorce nema so da barame Sreda vo Kicevo protiv Napredok !
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
Sedi be deksi ne praj gluposti ne vlegvaj na teren ne mi e za drugo ke go kaznat klubot i ke treba pari da berime za da ti ja platime kaznata :ROFLMAO:
prime ne bidi so krstot na celo za pretohdniot natprevar ama ne sega nitu vreme a uste po malku mesto da se otvoraat kartite pa taka ne se za zalenje site fudbaleri so cest na isklucucite !

Utre ako ne mu dajme tri parcina na Gorce nema so da barame Sreda vo Kicevo protiv Napredok !
Поарно по 1-0 да ги тепаме двете утакмици,отколку да се истуриме против Ѓорче и да се мачиме со Напредок....
Резултатите се памтат,играта се заборава...нападот е проблем,ни требаат 5 шанси да напрајме за да клајме гол,нешто шо не смеј да се дозволи појќе...треба како со Вардар од пола шанса гол да клајме...то е екипа за мене,нормално не можи секогаш така,ама мора реализацијата да се крени малце,е сега друга работа е шо неаме некој класа напаѓач како Драганчо 100%,ама можи да биди подобро...само треба концетрација...
Само да не примиме пак некој индијански голој како во средата,премногу не чинат месечарањата на Пашето....:гик:
Не се само судиските неправди,и од Пашето имаме изгубено неколку бода.....(додуша знаеше некогаш да се повампири,ама појќе беше месечар отколку вампир)...:icon_mrgr:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
69
Поени од реакции
14
За утре драгарски дали ке игра не се знај повреда имал уште.....
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.096
Поени од реакции
7.913
Bi trebalo da igra spored informaciite na Mak Sport.
А па Мак Спорт едни информации шо имат...
Драгаро можи да речам дека ни е клучен играч, се виде неговото отсуство со Работнички....
Да се надеваме на најдобро.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
69
Поени од реакции
14
Мн Слаба утакмица без идеја 2те екипи за нијанса бевме подобри првото , второото се виде замор кај играчите кој веке почнаја да одат оти немозеја да трчат поке . тие од 1 шут гол дадоја арно на крајо ја свртивме некако :D :D :D важни се само 3 бода то се памти играта да се заборај :D :D :D
 
Член од
23 март 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
со ваква игра не се оди во европа.не знам тренерот дали има некаде прочитано ама нападот е ннајдобра одбрана.батецо го клава на 10 мин пред крајот ,и се разбира пресврт.
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Мене најмногу ме радва шо не грешат во подавањата како првиот дел од сезоната!По то гледам дека играта се подобрува,сигурно дека и време треба.Убаво ја ротираме топката убави пасови,е сега шо ни фали напаѓач то е друго.И во вторникот и денес подобар противник бевме,иако денес противникот поучен од некни играше многу повеќе пресинг и од една шанса гол дадоја.Судењето и атмосефрата одлични.Да имавме напаѓач добар,кој можи да се загради и да издибла и поентира ќе бевме многу подобри,вака се мачиме само...Некој погоре искоментира - местачи...кај видовте дека е местена и зошто?Ај некни 2 в 1 влезе имаше поќе шанси да е местена (и то сигурно не беше) а не пак денес...[DOUBLEPOST=1395595897][/DOUBLEPOST]Мене најмногу ме радва шо не грешат во подавањата како првиот дел од сезоната!По то гледам дека играта се подобрува,сигурно дека и време треба.Убаво ја ротираме топката убави пасови,е сега шо ни фали напаѓач то е друго.И во вторникот и денес подобар противник бевме,иако денес противникот поучен од некни играше многу повеќе пресинг и од една шанса гол дадоја.Судењето и атмосефрата одлични.Да имавме напаѓач добар,кој можи да се загради и да издибла и поентира ќе бевме многу подобри,вака се мачиме само...Некој погоре искоментира - местачи...кај видовте дека е местена и зошто?Ај некни 2 в 1 влезе имаше поќе шанси да е местена (и то сигурно не беше) а не пак денес...
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
[DOUBLEPOST=1395617835][/DOUBLEPOST]Паналијакос на Алтипармаковски заборави да победува
Ех бе тиквар еден...:facepalm:
Наместо да останеше да му поможи на матичниот клуб и да се бори за илзез во Европа , тој замина во втора лига во селата во грција да се бори за опстанок.
Е зато кариерата си ја запусти глауч еден , а беше еден од најдобрите млади играчи во лигата.
За 500 евра плус шо ќе ги земи од тука , си ја еба цела кариера.
Играј сега таму , курле ќе те забележи .
Да не е Мишевски ќе незнајме ни кај се наоѓаш на картата , брич еден...
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom