Помош и совети

Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554


Ова Display Mode не треба да ти е Normal, туку тоа другото, како и да беше, Landscape ли...
Имам нормал и widescreen, и на ова второво само една резолуција имам 1280 x 720, и многу е чудна сликата, али ваљда јебига мора да е таква пошо до мониторот е изглеа. Фала сепак.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Имам нормал и widescreen, и на ова второво само една резолуција имам 1280 x 720, и многу е чудна сликата, али ваљда јебига мора да е таква пошо до мониторот е изглеа. Фала сепак.

Пробај на OpenGL или на D3D. И провери дали имаш инсталирано официјални драјвери за графичката.
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
10
Поени од реакции
0
Здраво дечки. Ми треба мала помош за Medal of honor warfighter, кога ке ја вклучам играта се појавува следното(сликата), инаку имам Directx 11 инсталирано незнам каде е проблемот?? ве Молам ако знај некој нека пиши, фала ви поздраВ

 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Предлог нешто стратегија налик на age of empires ама со тематика втора светска војна. Фала. :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Предлог нешто стратегија налик на age of empires ама со тематика втора светска војна. Фала. :)
Rise of Nations , иако се почнува од камено време шо се вика, брзо се напреднува до 20ти век каде имаш тенкови авиони бродови.... пробај ја .
Да не ти ја спомнувам Red Alert сигурно си ја играл...
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Rise of Nations , иако се почнува од камено време шо се вика, брзо се напреднува до 20ти век каде имаш тенкови авиони бродови.... пробај ја .

Да не ти ја спомнувам Red Alert сигурно си ја играл...
Првата сум ја играл, сум ја скапувал. Red Alert не, ќе ја пробам. Фала.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Првата сум ја играл, сум ја скапувал. Red Alert не, ќе ја пробам. Фала.
Што си пропуштил незнаеш... Една од најдобрите на сите времиња.. саундтракот е нај bad ass што некогаш бил направен , гејмплејот е исто врв ..... двојката е нај нај, но вреди да си ги одиграш и кецот и тројката.... GG
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.511
на демово за Castlevania LoS 2, koa мењам резолуција/ефекти... стискам ''apply changes'' и тука се укочува скроз...? а и џоистиков не ми го детектира...?
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
14
здраво некој да ми каже начин како да направам да работи хаулин на windows 7 ????????? itno mi e
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Едно прашање... Дали некој ја играл или ја игра METRO 2033 на PS3..?
Кај мене се случува чудна работа... Ја ставам на PS3 и кога ја пуштам бара некоја инсталација...ОК... Се инсталира и играта автоматски се пушта, може да се игра без проблем, но кога ќе ја исклучам и нареден пат кога ќе сакам да ја играм, веќе не се пушта... Несака за жива глава, само стои црн екран... Ја избришав, ја преинсталирав, пак се пушти и пак од почеток бидејќи сејфовите не сакаше да ги препознае...и пак се играше, се додека не ја искључив и пак да ја пуштам пак несака... Имал ли некој ваков проблем со оваа игра...? Прашувам за играва за PS3, а не за PC...
Ако некој го знае проблемот и го решил би го замолил да ми го каже...

Фала...
 
Член од
19 февруари 2014
Мислења
130
Поени од реакции
18
ДА ВЕ ПРАШАМ НЕШО МН СУМ ЗАНЕСЕН ВО GTA4 ИМАМ СПУШТАНО МНОГГГУУ Linko-ви но сите бараат CD А јас незнам мн,мн,мн на Daemon TOOLS да работам и да Режам,или Инсталирвам на таа програма, затоа ако имате ако можете да ми дадете некој линк од GTA4 Да го спуштам,и инсталирам но не да бара CD туку само инсталл и ПЛЕЈ ! ???
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Ја играл ли некој MASS EFFECT 3 на PS3..? Ја нема за симнување... на RARBG ја најдов, ама пишува дека се пушта со TRUE BLUE... Што е тоа...? Ако знае некој нека ми објасни ако сака...
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Rise of Nations , иако се почнува од камено време шо се вика, брзо се напреднува до 20ти век каде имаш тенкови авиони бродови.... пробај ја .
Да не ти ја спомнувам Red Alert сигурно си ја играл...
empire earth probaj ja isto
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.730
Поени од реакции
1.308
Вака, брат ми ја игра некоја си Minecraft игра, и од некаде најде некој premium акаунт и се` беше во ред, до моментот кога јас нешто му чепнав :mad:
Во некои опции (на зафрканција) му чепнав да биде подесено на најновата верзија од играта и од тој момент не сака да се логира.
Како може да се врати во нормала играта и повторно да се игра?

ps: се надевам дека колку-толку ќе сфатите што напишав :unsure:
 
Член од
18 октомври 2013
Мислења
17
Поени од реакции
0
Vaka ja simnav MAFIA 2 ja instalirav, krakuvav i pocnav da ja igram. Naredniot den pak ja igam i ja igrav taka edno 30min i mi se iskjuci i se pojavi onaa close the program.. :) pls pomognete ako znaete vo so e problemot
 

Kajgana Shop

На врв Bottom