Кладилница (Генерална дискусија)

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
Динамо и ЦСКА се дефанзивни екипи имајте го тоа на ум особено ЦСКА
 
M

Mamba.

Гостин
Ај жити се каа че заврше утакмицата сета а знајте.
Јарослав најдобра одбрана, дефанзивни со Динамо па 3-4 заврши, со Петерсбург 6-3. Последната меѓу Динамо и ЦСКА 6-1. Поготово на вакви утакмици треба да има голови, и има ама не секогаш еве каа сега, и особено каа на некој тим не му бране првиот голман и се без неколку најдобри играчи каа кај Динамо шо ги чуват за плејоф
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
Јас само чисто информативно кажувам да знаат оние шо пратат ни најмалку не ми е памет да солам секој со свои пари си уплака и си ги сноси последиците ја пратам лигава 3 години па валјда знам нешто за тимовиве .
Со потпишувањето на Глас како голман уште подобри во одбрана се ЦСКА
 
M

Mamba.

Гостин
Епа требало пред да почне утакмицата а не сега каа е завршена 1-1 па дефанзивни се екипите итн...сите знајме така.
А и нема врска тука, дерби си е дерби и плус немора да значи дека ако се дефанзивни екипите и нема да има голови
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Унгарија:гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце:


Таа ми ја стави Австрија по грешка и ја ја сменив...леееее не е можнооо воа..
 
M

Mamba.

Гостин
02:00 Detroit : Chicago 2 @ 2.10

Последните 5 меѓу нив сите ги победи Чикаго, 4 у регуларно време и 1 продолжение.
Последните 10 на Чикаго, 5 победи и 5 порази.
Последните 10 на Детроит, 4 победи и 6 порази.
Детроит беа горе меѓу првите ама ногу повреди имат и почнаа да паѓат, сега се 11 место. Вечер че бидат без 5 важни играчи и без првиот голман...последните 10 дома, 8 изгубени и 2 победени, 1 на пенали и другата у продолжение. Секогаш имале проблеми дома, подобро играат у гости.
Чикаго беа 1во место па може да се каже дека имаа мини криза и сега се второ ама последните неколку утакмици се враќат, го победиа и Анахајм и Бостон. Вечер комплетни се, немат повреди ни суспензии. Анахајм му бега 4 бода а вчера Анахајм изгуби па сега му е шансата да му се доближат па и да бидат прво.
Ривали се па се е можно, не е битно кој колку повреди има или у каква форма се а и малку навивачки а типувам.
 
Член од
28 ноември 2012
Мислења
91
Поени од реакции
46
Zdravo sakam da prasam dali e mozno na stranata za oblozuvanje bet365.com da vidam koj utakmici gi ima za 26.01.2014 i kako e moze da turam 2 utakmici naednas isto kako na tiket 2 utakmici oti koga stavam mi dava 1 po edna :)

Fala odnapred,izvinete pc mi e formatiran nemam makedonski font :)
--- надополнето: 22 јануари 2014 во 20:59 ---
Здраво сакам да прашам дали е можно да се видат утакмиците на bet365 што се за 26.01.2014 ?? и ако е можно како да го направам тоа

Фала однапред ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom