Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Ако има заинтересираност може да го ставиме филмот на дискусија, да не им расипуваме овде на другите.
Инаку Златикевичиус, 8 е голема оценка за олку маани некако :D.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.807
Поени од реакции
33.631
Инаку Златикевичиус, 8 е голема оценка за олку маани некако :D.
Реков: има и позитивни страни филмот, јас не реков дека не ми се допадна. Затоа е и осмицата. Според мене е доста подобар и многу подопадлив од American Hustle, кого пак единствено го вади одличната глума. Затоа и му дадов осмица: во споредба со седмицата на American Hustle. Она што погоре го зборував за мааните, е само колку да покажам дека не е филм што ќе те остави со отворена уста и што нема да можеш да го заборавиш долго, долго потоа.
 
H

HoT IcE

Гостин
Абе шо знам искрено, мислам дека повеќе се работи за вкусови. А за хајпот, па нормално е дека ќе има огромен хајп кога Скорсезе и Ди Каприо се во филм. АХ го немам гледано уште, тој ми е следен на листа. После испити обавезно ќе го ѕирна.
А тоа да, во право си, сцената кај ползеше беше предолга и исфорсирана, ама кога би гледал се на се, тоа би било единствена мана во филмов, бар за мене. Ми се допадна филмот, ми легна убаво што викаат и навистина после долго време уживав 3 саати во кревет гледајќи навистина интересно парче. As fas as it goes for me, i'm satisfied.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
:love::love::love::love::love::love:

краткиот филм на Андерсон е всушност еден вид пролог на филмот The Darjeeling Limited. Само што го изгледав филмот, па како шлаг на крајот ми дојде и краткото ремек дело. Вес ми е еден од омилените режисери, иако играниот филм и не е баш еден од неговите најдобри, краткото филмче е уживанции. Едноставно ја сакам неговата кинематографија, колоритни сцени, пријатни бои, и прекрасни дијалози.

 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Денес ги изгледав The Secret Life of Walter Mitty и The Wolf of Wall Street .

Сеа некој да ми каже како да си ги вратам 6 саати од мојов живот .

:mad::mad:
Ќе треба да направиш машина за патување низ времето и да се спречиш себе си од гледање на овие два филма, но во тој случај нема да бидеш доволно нанервиран за да се решиш на таков чекор и ќе нема кој да ја изгради машината за патување низ времето и ќе нема кој да те спречи да ги гледаш двата филма.
Ете затоа денеска ти ги изгледа филмовите.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Се пресмеав на Капн Филипс, го закачив пак дома со моите.
Мајка ми е тежок расист, од тие злобните, со уникатните навреди, генерализации, пцуења.. :pos:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Се пресмеав на Капн Филипс, го закачив пак дома со моите.
Мајка ми е тежок расист, од тие злобните, со уникатните навреди, генерализации, пцуења.. :pos:
Пушти им го 12 Years a Slave сега. :D

Иначе заспав на пола саат од Капетан Филипс, вреди да догледувам или да баталам?
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
На капетан филипс мислам нема човек што нема да стане расист :D таа фаца не се заборава лесно :D
--- надополнето: 17 јануари 2014 во 03:28 ---
Го изгледав сеа Blue Jasmine и си се изненадив ,после долго време ми се свиѓа филм на Вуди,едноставно не ги сакам. Али еве сеа се изненадив прекрасно!
Многу добра приказна,одлично одглумена и прикажана ,Кате е маестрална:cuc::cuc::cuc: оскар фор хр
7,9/10
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Kоја беше причината што не му даде 8? :D 0.1 кое делче беше? :D :D

Пушти им го 12 Years a Slave сега. :D

Иначе заспав на пола саат од Капетан Филипс, вреди да догледувам или да баталам?
Бавен старт има Филипс, во споредба со истиот, вреди да се догледа, генерално.. незнам, според мене преминува во full blown action packed triller wannabe ride со препознатливиот 'мерички шмек нали, впрочем затоа е и номиниран, ама последните 10минути вреди, Хенкс додаде тежина во елементите, реков и ќе речам, overall 6-ка ама во најмала рака би го номинирал Хенкс, и покрај што Метју растури и ми е фаворит, не би се бунел за Хенкс. :D

А кога се повтарам, Kapringen >>>>>>>>>> Phillips.

Моите “Чарлиеви ангели“ од новиве филмови (ликовите):


Керол од In a World...


Мери од About Time


Frances Ha
:love: :love::love:


Инаку In a World... супер комедија, 8-че и препорака(y)
*NEKA TREPKA* *FALA ZA PREPORAKATA*

Лајкот ти беше за двете дами, сега се согласувам и за третата. In a World... супер филмче, меѓу нив ја додавам и Бланшет и до оскарите морам да најдам уште една за комплетна топ5 листа, оти сите имаме по малце ocd disorder, на еден начин или друг, пример 4 не ми одговара за листа, или 7.9 како оцена, рецимо. :rolleyes:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819

Kajgana Shop

На врв Bottom