Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Ио полека се претвора во Полковникот Курц... Вот наскоро ќе му прати неколкумина на чело со Дрогирашот :D

ние само чекаме на повикот на вот :) спремни сме.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Дали е филмот стварно толку добра, или заради темата се форсира толку многу ?

Blue.Jasmine.2013.720p.BluRay.x264-SPARKS
 
B

Blade Torch

Гостин
Иако уште кога излезе си ветив дека нема да го гледам Last Vegas ете , некој го стави тука торентот од филмот и невероватната оценка од 7.0 на имдб ме излажаа . Викам сигурно во филм со ваква бедна тема уфрлиле некои јаки фори за да има ваква оцена.

:pos:

1.5 од мене . 0.5 ради добрата актерска екипа. Немој некој да го пуштил !
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Иако уште кога излезе си ветив дека нема да го гледам Last Vegas ете , некој го стави тука торентот од филмот и невероватната оценка од 7.0 на имдб ме излажаа . Викам сигурно во филм со ваква бедна тема уфрлиле некои јаки фори за да има ваква оцена.

:pos:

1.5 од мене . 0.5 ради добрата актерска екипа. Немој некој да го пуштил !

Што му фали на филмот? Сега не е за оскар, али не беше лош. 6ка е реална оценка за него.
Не знам што очекуваше од 4 старци ти:icon_lol: нешто како хенговер или?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.661
Иако уште кога излезе си ветив дека нема да го гледам Last Vegas ете , некој го стави тука торентот од филмот и невероватната оценка од 7.0 на имдб ме излажаа . Викам сигурно во филм со ваква бедна тема уфрлиле некои јаки фори за да има ваква оцена.

:pos:

1.5 од мене . 0.5 ради добрата актерска екипа. Немој некој да го пуштил !

Jaсно. Едино се згазив од смеење... кога ми текна Ио му закцал од неговите фамозни 8ки. :pos:

Од мене 3/10, и да ме прашаат зошто толку високо, ќе незнам да одговорам..........
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.661
Општа/филтер тема е ама ипак не претерувајте.

Го гледа ли некој fifth estate?

И да му е среќен роденденот на колегата Џими, здравје да го прати, љубов такоџе, среќа, и добри филмчиња за кусурот. :)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.730
Поени од реакции
33.421
Немам нерви сега рецензии да пишувам, само тука да си кажам: The Wolf of Wall Street не е филм за на кино - по вчерашната проекција во Милениум хемороиди добив. А не дека не можеле да го компресираат малце, имаше моменти без кои не би изгубил многу. Што видов јас: пари, секс, дрога, жени, пари, секс, дрога, жени, пари, секс, дрога, жени, пари... - и така до недоглед. Не дека не е добар, супер е, ама мене сепак други остварувања поголем мерак ми направија.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Lone Survivor. Типичен Американски филм. Ги направија херои, а незнам дали знаат зошто се во Авганистан. И некако пребрзо заврши, очекував повеќе акција во селото.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom