Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
А зошто некоја би сакала да се самопрогласи за курва?
Една маска помалце во животот. Едно гајле помалце. Повеќе слобода, помалце стрес.

Пуштањето е работа за машките, сега ако некоја се обиде да ги помести границите, ќе си ги трпи и последиците.
Спремна сум за последиците. Кога дишам воздух, си ја полнам плуќата до крај, нема тука некој си стегнат корсет кој ќе ми ја прави половината потенка, градите поистакнати, а животот болка. Можеби сум машкоданка, ама се осеќам добро во своето тело, и во својот живот.
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Една маска помалце во животот. Едно гајле помалце. Повеќе слобода, помалце стрес.Спремна сум за последиците. Кога дишам воздух, си ја полнам плуќата до крај, нема тука некој си стегнат корсет кој ќе ми ја прави половината потенка, градите поистакнати, а животот болка. Можеби сум машкоданка, ама се осеќам добро во своето тело, и во својот живот.
Нажалост мажите сеуште не научија дека од жена која што вистински си ја познава вредноста и маните, може нешто и да изградат со неа во животот.
Тие жени наскоро ќе го владеат светот.

Добар пост ex machina!:pehar:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Што знам треба да почнат веќе еднаш и девојките да се пуштаат први. Сега знам одма ќе почнат да зборат, па се пуштаме бе, а тоа нема везе, или ептен ептен ретко. За мене лично да ми се пушти девојка, и да не ми се свиѓа на прв поглед, би ја прифатил поради самиот потег што прва потегнала.
 
Член од
19 март 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
Во странство т.е. во блиско странство -соседните ни ''европски'' земји- девојките воглавном се удвараат да кажам така први на машките. И ретко кога не си поминуваат убаво после тоа. Прават некакви работи и на сред дискотека, и на шанк, и пред вц... Кај нас тоа уште не сум го доживеал да се случи....Работи во смисла на интимни доживувања...па вие ѕамислувајте си сега што и како хехе
 
Член од
24 март 2008
Мислења
10
Поени од реакции
1
ej

ako nie cekame da ni prijdat i moze ke se desi 1 u 10 godini
 
Член од
17 декември 2007
Мислења
178
Поени од реакции
7
Predizvik mi e jas prva da dadam isharet, no sepak sakam toj da mi priznae prv. Pa neli ste mashki, be mashki! :) Sega koga zenite se emancipirani, mazite si sedat so skrteni race. C, c, c. Toa ne e dobro, hmmmm. Poveke trud za nas.
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Битолска оргинална кампања :)
 

Attachments

Член од
24 март 2008
Мислења
68
Поени од реакции
2
Jas mislam deka nee nisto strasno ako prijdes na masko...ali takvi devojki so takva hrabrost ima malku....zatoa tie sto se hrabri idat i go zemaat toa sto go sakaat a drugite cekaat od nebo da im padne nesto.....
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Зошто чекате автобус? Треба некој да ве однесе некаде.
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Па ја мислу дека нас МУШКИ не СРАМ! (Срам ни е)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom