Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
На темата сме, ма. Јас и весна се обидуваме лично искуство да им пренесеме, дека ете не е крај на сфет ако некој идиотски се испонаша како ја тогаш.
 

Alek_rjk

Za prviot vpecatok nema vtora sansa
Член од
14 март 2006
Мислења
387
Поени од реакции
4
aj be za koj k.. mene ne mi se desilo ova....ustavi samo ednas, so i togas ja osidov (ja prodonesov ali ona me smuva)
neam sreka jbg
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Alek_rjk напиша:
aj be za koj k.. mene ne mi se desilo ova....ustavi samo ednas, so i togas ja osidov (ja prodonesov ali ona me smuva)
neam sreka jbg
Срамежливи сме ние бе. Потребно ни е време да се опуштиме, да видиме на шо сме со вас. Пуштањето е лесно. Забавно е и непредвидливо. Тешко е пријдувањето. Кој на кого да му пријде. Би му пришла на дечко само ако многу ме привлекува и ако сум гадно заинтересирана за него. Инаку не.:icon_lol:
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
The`bItCh напиша:
Срамежливи сме ние бе. Потребно ни е време да се опуштиме, да видиме на шо сме со вас. Пуштањето е лесно. Забавно е и непредвидливо. Тешко е пријдувањето. Кој на кого да му пријде. Би му пришла на дечко само ако многу ме привлекува и ако сум гадно заинтересирана за него. Инаку не.:icon_lol:
zasto taka?ja ic ne sum sramezliva imam hrabrost da go napraam prviot cekor i go imam napraeno
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Мене ми се има случено да ми пријдат два-три пати ваљда зашо посрамежливи се женските и не приаѓаат први него чекаат
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Лично јас немам никогаш пријдено на машко од срам и недоволно самодоверба.
Едноставно имам чувство дека или погрешно се поставувам или па погрешно се изразувам, па доаѓа до недоразбирање.
Затоа оставам на тој што му се допаѓам да ми пријде. Знам дека е глупаво, ама тоа ти е таква сум.:nesum:
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Срамежливи сме ние бе. Потребно ни е време да се опуштиме, да видиме на шо сме со вас. Пуштањето е лесно. Забавно е и непредвидливо. Тешко е пријдувањето. Кој на кого да му пријде. Би му пришла на дечко само ако многу ме привлекува и ако сум гадно заинтересирана за него. Инаку не.:icon_lol:
Со воа кој на кого да му пријде....... :tapp: :nerv:
Абе ај глупости ќе го чекаш него, кога можеш и ти! :icon_lol: Mене ме мрзи да чекам, а башка шо ми е глупо и нелогично ако веќе ми се свиѓа типот не гледам зошто ja не би "потегнала" прва.
 
M

_MACA_

Гостин
Со воа кој на кого да му пријде....... :tapp: :nerv:
Абе ај глупости ќе го чекаш него, кога можеш и ти! :icon_lol: Mене ме мрзи да чекам, а башка шо ми е глупо и нелогично ако веќе ми се свиѓа типот не гледам зошто ja не би "потегнала" прва.

Black Rose у право си, нема потреба од чекање ако ти се свиѓа...мислам дека поинтересно е кога женските први го почнуваат чекорот :pipi:
 

viktordojran

пссwd
Член од
11 септември 2007
Мислења
351
Поени од реакции
31
jas poveke bi sakal koga devojkata ke dojde kaj mene bidejki togas imam mislenje deka vistina i se dopagam.a ako odam jas togas dali ke ima nekoj samar pa dali ke saka da se upoznae,pa sto ke i kazam,a taka sum siguren i moze vo akcij
 
R

reactive89

Гостин
кај мене, мислам во мој принцип ако женското дава некоја надеж или дава знаци на живот тогаш правам чекор јас... а ако не дава знаци, тоа кај мене значи дека нема што тука да се прави, ептен ако некоја премногу ми се свиѓа ќе и пријдам, но ако не дава знаци на живот што џабе ќе се мачам, ок можда не е баш џабе, али со тек на време и тие што недаваат знаци знаат да дадат по некое време :P
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Мене баш и не ми се допаѓа да ми пристапуваат непознати машки со намера да ме смуваат. Обично давам шанса, се обидувам да не испаднам „дигната“, но одбрамбениот систем е веќе вклучен..

Но, ако ги чекам машките кои ми се допаѓаат да ми пристапат, ќе дочекам длабока старост, пошто претежно срамежливци свиѓам. Моите можни ситуации ги расчленувам на три:

1. Другари сме, мислам дека взаемно си се допаѓаме - му пристапувам без проблем со отворени карти (и успешно-засега :wink:)

2. На домашна забава со 50тина луѓе има тип што на прв поглед страшно ми се допаѓа - е тука обавезно ќе најдам начин да му направам муабет директно, т.е. да го опипам дали е од оние луѓе кои се убави додека не отворат уста да кажат нешто. Ме бива за поставување на интересни лични, а сепак ненападни прашања кои луѓето ќе ги натера да се замислат пред да ми одговорат, секако ако има со што да се замислат. Ако има и алкохол во равенката, може да продолжам со елиминационите прашања (другпат пошироко за нив). Но, во принцип толку за првпат (понатаму, ако станеме другари, види точка 1.). Секако, оставам отворени опци дека во иднина ќе се најде некој кој ќе ме маѓепса од прва:je:

3. Во диско - е тука оди потешко, но после некој месец взаемно шмекање и смешкање, ако случајно налетаме сами еден на друг, ќе му кажам Здраво. Во секој случај, ако оди на истите журки ко јас, веројатно е дека кога-тогаш ќе се сретнеме и на домашна забава или афтер, а за таму види точка 2.

Во секој случај, Трпение-Спасение е моето мото :)
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
sto ima veza koj prv ke prijde ne sme vo na baba mi vremeto, da ti pisuvat pismo, serenadi na prozor da ti pravat ili na igranka da cekas da te pokani da igrate .... brrrr
devojkite sto cekaat da im prijde maskoto pa najverovatno nemaat dovolno samodoverba ili pa postoi strav da ne dobijat korpa ..... ako sakame nesto da dobieme mora da se boris za toa, nema da cekas od nebo da ti padne ......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom