Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.521
Поени од реакции
33.700
Не ми се верува дека потрошив 2часа гладајќи го The Mortal Instruments: City of Bones ,лоша глума ,клишеа,досада во изобилие владее. Не знам како се нафатила Ленката и Џонатан да глумат во ваков филм.Единствено СФ беа добрички. Препорака :не го гледајте
2 часа? :O Го исклучив првите 15мин. Прв недогледан филм годинава.


Wot ги р'чка сите, и по пораки им запнува за оцени да дадат, многу му е битно. И мене ме убеди, џубре. А убаво си дававме бумбари и малини...
Lies! :rolleyes:

Ps. Najdobriot Christmas film:

 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.366
Поени од реакции
25.096
The World's End - малку добри шеги во скоро 2 часа филм, многу акцент ставиле на тепачките што не ми се свиѓаше ич, нема допадливи карактери со кои можеш да се поврзиш и гајле ти е кој е преживува, а кој не. Не е ни приближно добар колку минатите два филма, но и како самостоен филм е некако просек... Очекував повеќе.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Red 2 добар е ко за акција,ок се ликовите осмислени но све тоа yaawn,веке видено онака,2 guns од овој жанр повеке ми се допадна не дека е којзнае што али има интересни дијалози и панчлајнови помегу Дензел и Волберг и интересно им се развива односот како што си јадат гомна,ми имаше некое стилче филмчето,појак од Red 2 според мене.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.366
Поени од реакции
25.096
Kick Ass 2 - Првиот филм го градеше дејствието преку исклучително добар хумор и претставуваше пародија на филмовите со суперхерои носејќи заклучок дека секој обичен човек може да биде таков. Ми беше еден од омилените комедии во последниве неколку години.
Имаше доволно акција колку што треба, за разлика од вториов дел кој е светлосни години далеку од првиов. Нема скоро ич хумор, што е пострашно нема ни поента... Има само еден куп глупости и ако веќе одат на трет дел нема да го гледам. Го гледав поради впечатоците од првиот дел, ама пак и тие само ќе ми останат во сеќавање.
п.с. Го има Џим Кери во филмов, поточно се на се околу 10тина минути. Не знам како и зошто ја одбрал улогава...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.521
Поени од реакции
33.700
Ептен ме бендиса Blue Jasmine :love: Кејт Бланшет изглуми врвно и мислам треба да има номинација за Оскар. Ептен добар филм, еден од најдобрите на Вуди. Инаку еве моја листа од неговите филмови што имам гледано од најдобар кон најлош. (знам дека од постарите најдобри не сум гледал многу, така да имам уште бааги за гледање :) )

1. Vicky Cristina Barcelona
2. Hannah and Her Sisters
3. Blue Jasmine
4. Midnight in Paris
5. Scoop
6. You Will Meet a Tall Dark Stranger
7. Match Point
8. To Rome With Love
9. Melinda and Melinda
x. Whatever Works
Да ги гледаш и постарите. И сам знаеш дека има подобри. A whatever works ми е повисоко оценет мене.
Инаку, малку е преценет Вуди, ама генерално има добри филмчиња, лесни, магични, feel good баш.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
The Berlin File - Очекував повеќе од рецензиите кои ги читав по нет и доста го фалеа. Глупа приказна (n). Едвај 5/10
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.388
Поени од реакции
58.225
Шокантно: Вил Смит се сликал со цурава:



Ја ваква шокантна слика не сум видел од постерите со филмови на Кољо Кафез, наваму... Тотално ја вара жена му.

Ѓубре.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Хју Џекмен изјави дека има рак на кожата. Држ се, мора да ја совлада болеста! :/

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk now Free
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Bhaag Milkha Bhaag - 4тата десетка за филм од 2013. Незнам, ме остави без зборови не очекував толку многу од филмов и затоа благо ме изненади. Меѓу најдобрите филмови од 2013 (за мене). Толку, гледајте го .
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.388
Поени од реакции
58.225
Хју Џекмен изјави дека има рак на кожата. Држ се, мора да ја совлада болеста! :/

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk now Free
Според ова http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/northamerica/usa/10467520/Hugh-Jackman-reveals-skin-cancer-scare.html има некоја форма на рак која е ретко фатална. Мора да издржи, треба да му докажеме на Псајд некои работи... :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.521
Поени од реакции
33.700
Според ова http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/northamerica/usa/10467520/Hugh-Jackman-reveals-skin-cancer-scare.html има некоја форма на рак која е ретко фатална. Мора да издржи, треба да му докажеме на Псајд некои работи... :)

Ќе се регенерира, ништо не му е, или сам ќе се оперира, пак Веномот некој отров/бубачка му инсталирал.

Препорака за странцкиот Kapringen (the hijacking), grandejuve ili mylox go zborese cinam.. (y)
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Bhaag Milkha Bhaag - 4тата десетка за филм од 2013. Незнам, ме остави без зборови не очекував толку многу од филмов и затоа благо ме изненади. Меѓу најдобрите филмови од 2013 (за мене). Толку, гледајте го .
Еве гледај те го:icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom