Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Феноменален е Призонерс. Одлична приказна и супер глумци. Сепак 9/10
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.753
Prisoners... :cenzura: eднаш мрднав, 2-3 пати воздух земав..

Инаку, најочекуваниот филм на Ио:

Залихи од пуканки спремам. Аронофски ако не смислил некое екстремно уметничко срање, тешко дека ќе се извади од ова :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Утре ќе има трејлер за Ноа, ќе се помочам од возбуда за еден трејлер бе еј :pos:
 
G

garthok

Гостин
земете ги од jurgen muller best movies of the... во рака ја држам best movies of thw 70s страшно информативна книга
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455

Многу добар филм, само последните 30 минути, не беа баш на ниво како во уводот - заплетот, поготово уводот беше фантастичен.

Еве го ѕверот, ги засени сите.



Потценет до бесконечност :cuc:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.401
Поени од реакции
6.021
Феноменален е Призонерс. Одлична приказна и супер глумци. Сепак 9/10
Kakva kulminacija vo tvojava rechenica, pokraj epiteti kako fenomenalen,odlicna i super na kraj da zavrsi so sepak .So eden neobrazlozen sepak.

Inache Prisoners mi izgledashe kako dobro sklopena meshavina od Zodiac i The Lovely Bones so poedinechni originalni idei kako i najbitno sto tenzijata se osekjase niz celiot film. Jas mu davam 8.5/10 radi toa sto vo zavrsniot del na filmot(kako sto kaza i psyside) se osekjashe deka reziserot/producentite/scenaristite ne sakale da trae filmot 3 i kusur sati pa imav chustvo deka ubrzano go dovedoa raspletot na dejstvata.
--- надополнето: 14 ноември 2013 во 02:43 ---
I da ke zaboravev, sreken da i e na Ane rodendenot i i pozeluvam pomalce Susarovci sto ke ja sabotiret na forumov :icon_lol:.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Јас не сум нешто посебно импресиониран од Prisoners. Супер филм е, одличен заплет има, филмот е убаво склопен, има тензија, добри сцени и слично. Ми се свиѓаа сцените со Келер и Алекс, на тоа како филмот може да те натера да размислуваш дали се исправни постапките на Келер или не.

Мене лично ми фалеше малку повеќе неизвесност, некој пресврт што нема така лесно да го предвидиш, а крајот беше направен ко да се брзал некој. Од мене има 7.5 :unsure:

п.с. Од филмови со ваква тематика многу ќејф ми направи Gone Baby Gone. Just sayin...
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Kakva kulminacija vo tvojava rechenica, pokraj epiteti kako fenomenalen,odlicna i super na kraj da zavrsi so sepak .So eden neobrazlozen sepak.
Не е необразложен. Мислам дека во некој претходен пост пишав дека осекам дека ќе му дадам 10ка таков потенцијал ми имаше. Затоа пишав сепак "само" 9ка
 

Kajgana Shop

На врв Bottom