Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Баш ме инспирираше насловот на темата:)
Има ама слабо:toe:
 
O

Out Boy

Гостин
Не постои!!!

Во случај и двајцата да се стрејтери и не се во врска, секс паѓа задолжително. Онака, другарски секс, за да си “помогнат“ во маката.

Исто и меѓу геевите и лез-цуците.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Не постои!!!

Во случај и двајцата да се стрејтери и не се во врска, секс паѓа задолжително. Онака, другарски секс, за да си “помогнат“ во маката.

Исто и меѓу геевите и лез-цуците.
Прилично чудно мислење за либерален човек и конзервативен геј, како што се опишуваш самиот. Можеби во геј круговите каде што и немате толку многу опции за пребирање се случува често, скоро секогаш...

Вака, од лично искуство како стрејтер ти кажувам дека едно вакво пријателство е можно. Ама добро, секогаш ќе се вртиме во круг на еден ваков вид на тема, така да пуцај... цитирај ме.:)
 
O

Out Boy

Гостин
Нема да цитирам, само ќе речам: може, под услов едниот или двајцата да се грди и до толку непривлечни еден за друг за ништо повеќе освен муабет, т.е. пријателство...
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Нема да цитирам, само ќе речам: може, под услов едниот или двајцата да се грди и до толку непривлечни еден за друг за ништо повеќе освен муабет, т.е. пријателство...
Ме вреѓаш?:zxc:

Не бе брат. Има многу девојчиња во моја околина и кругови на движење кои се убави, а сепак ги гледам како пријателки. Прашање на перцепција и релативитет сепак. Секој со свое мислење. Поздрав.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Иам ја таква другарка, значи немало љубов никад, може на почеток само ама после строго другарски :)
 

marko_d

Ретард
Член од
10 април 2009
Мислења
430
Поени од реакции
18
Не постои!!!

Во случај и двајцата да се стрејтери и не се во врска, секс паѓа задолжително. Онака, другарски секс, за да си “помогнат“ во маката.

Исто и меѓу геевите и лез-цуците.
и добро, шо, и да има секс, пак можат другари да останат, стварно имаш ограничени гледишта за човек шо е од другата страна ..., и според тебе сеа „педерите“ можат да бидат другари само со женски, а „лезбејките“ само со мушки, која е логиката тука ? ....
 
Член од
30 август 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
Drugarstvo megu masko i zensko ne postoi....(provereno)!:(

da dopolnam...mozi da ima drugarstvo megu masko i zensko ama maskoto da e peder a zenskoto lezbejka:D taka mozi:D
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Ме вреѓаш?:zxc:

Не бе брат. Има многу девојчиња во моја околина и кругови на движење кои се убави, а сепак ги гледам како пријателки. Прашање на перцепција и релативитет сепак. Секој со свое мислење. Поздрав.
Тебе ти се десило, мене ми се десило, на уше богзнае колку им се десило.
Иако! Доволно е ЕДНАШ и на ЕДЕН да му се случи, за да можам слободно да кажам дека ПОСТОИ другарска љубов..
Значи иам богзнае колку, убави девојки, кој ми се другарки, чак што више и си ги глеам као сестри со кој не би можел да замислам да праам нешо, и сеа, некој шо го нема почуствувано тоа, ќе ме убедува мене, или ќе те убедува тебе, дека НЕ ПОСТОИ другарска љубов меѓу машко и женско...
Патетики.

p.s: аутбој, премногу хетеро аватар имаш бачко...
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
31
Поени од реакции
3
Јас имам еден другар.. Ама баш онака најдругар и никогаш не сум помислила на нешто повеќе од другарство, значи буквално како брат ми е. А имам и еден супер другар, во се се согласуваме, исти работи ни се свиѓаат, муабетот ни оди... Што понекогаш помислувам... ммммммм :zlo:
 

Marionka_z

Omnia mea mecum porto
Член од
16 јануари 2009
Мислења
208
Поени од реакции
29
Моето искуство покажува дека не постои...што не мора да значи дека сум право:) Може проблемот бил до мене, сум била осамена, он ми бил најблизок и сум го гледала како нешто повеќе од другар...Исто и он мене.
Битно верувам дека ако се многу блиски пријатели, тешко ке се држи дистанца. Ако се уверам во спротивното, ќе го променам ставот.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Иам ја таква другарка, значи немало љубов никад, може на почеток само ама после строго другарски :)
Исто и јас имам таква другарка само шо кај мене никогаш не постоело љубов, отсекогаш сум ја гледал на другарски начин.
 
I

InF3cTeD

Гостин
Исто и јас имам таква другарка само шо кај мене никогаш не постоело љубов, отсекогаш сум ја гледал на другарски начин.
и баш никогаш не си помислил на нешто со неа...били шо да е?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
и баш никогаш не си помислил на нешто со неа...били шо да е?
Категорично НЕ. Значи со сите други другарки сум помислил на нешто друго, ама со неа никогаш не ми било ни на крај памет такво нешто:toe:
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
секогаш едната страна сака нешто повеќе...ајс бој ако ти не сакаш ништо со неа да имаш од каде знаеш дали таа не сака со тебе? :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom