EHF Champions League - VELUX Handball Manager

Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Новата сезона почнува утре така да...барајте ја кајгана.
--- надополнето: 19 септември 2013 во 00:01 ---
http://manager.handballenergy.com/en/ehf-champions-league-2013-2014/leaderboards/kajgana

Сигурно почнува сега? Направив и јас тим, ама како што ми изгледа од неразјасниви причини почнува сезоната дури од 3тото коло во ЛШ.
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Сигурно почнува сега? Направив и јас тим, ама како што ми изгледа од неразјасниви причини почнува сезоната дури од 3тото коло во ЛШ.
Кај прочита такво нешто?
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Па така пишува на страната дека првата рунда ќе почни на 9ти Октомври...
Колку што ми текнува минатиот пат си почна од почеток.
Видов дека стои до 9 октомври тимовите ќе бидат скриени...
Дај линк?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Ајде тука тимовите :D

bbbbbb
И јас како тебе се водев, само заборавив на играта во одбрана, еве го мојот тим:
Голмани Металург (капитени)
Линдберг-Агуинагалде-Манасков
Ким Андерсон-Боесен-Миркуловски
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Ајде тука тимовите :D

Засега оваа ми е провизорната екипа, ама со оглед дека има уште многу време можда ќе ја променам.

голмани Металург
Gensheimer-Aguinagalde-Dibirov
Onufriyenko-Karabatic-Nagy
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.691
Поени од реакции
2.276
Голмани:Металург
Брумен-Агуинагалде-Дибиров
Карабатич-Лазаров-Ким Андерсон
 
P

PewDiePie

Гостин
Голмани-Металург
Копљар-Атман-Миркуловски
Чупиќ-Агинагалде-Манасков
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
Ајде тука тимовите :D

bbbbbb
И јас како тебе се водев, само заборавив на играта во одбрана, еве го мојот тим:
Голмани Металург (капитени)
Линдберг-Агуинагалде-Манасков
Ким Андерсон-Боесен-Миркуловски
mnogu pari si dal za pivot, ama mozhe da bide nekogash epten efektiven kako lani so barca vo 1/4 finale 10 gola. Ova so golman Metalurg ne e losha strategija ama kje treba 4 pati da go menjash za da ne gubish bonusi od pobedi, a toa se - 80.000, osven ako ne se sluchi chudo. Da ja imaa grupata od minatata godina i ja bi go igral stanic, ali vaka shto si e sigurno e sigurno, a patem sterbik/saric mi se i kapiteni.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ништо не подобриле од лани. Глупо е што само головите се важат, нема поени ни за асистенции, ни за украдени топки. Бројот на одбрани на голманот не се зема во предвид туку само бројот на примени голови. Можеле многу поинтересна да ја направат. Инаку тимот е:

Capture.JPG
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
mnogu pari si dal za pivot, ama mozhe da bide nekogash epten efektiven kako lani so barca vo 1/4 finale 10 gola. Ova so golman Metalurg ne e losha strategija ama kje treba 4 pati da go menjash za da ne gubish bonusi od pobedi, a toa se - 80.000, osven ako ne se sluchi chudo. Da ja imaa grupata od minatata godina i ja bi go igral stanic, ali vaka shto si e sigurno e sigurno, a patem sterbik/saric mi se i kapiteni.
Ќе ги сменам со ПСЖ и Барса, губам пари и ако ги сменам или не? Прв пат играм, мислев дека не губам затоа ги играв така.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Ќе ги сменам со ПСЖ и Барса, губам пари и ако ги сменам или не? Прв пат играм, мислев дека не губам затоа ги играв така.

Не губиш сеуште колку што знам. Рано е. Од 9ти Октомври реално ќе започне играта, дотогаш е пробно...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Не губиш сеуште колку што знам. Рано е. Од 9ти Октомври реално ќе започне играта, дотогаш е пробно...
Значи за секоја промена губам 20 милиони, значи ако вака изберам, тогаш подобро е ич да не менувам, мислев да ги сменам откако ќе им поминат лесните натпревари на Металург со друг тим.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom