EHF Champions League - VELUX Handball Manager

Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
Значи за секоја промена губам 20 милиони, значи ако вака изберам, тогаш подобро е ич да не менувам, мислев да ги сменам откако ќе им поминат лесните натпревари на Металург со друг тим.
Ne,ne ne gubish za sekoja promena tolku. Tolku se gubi ako izgubi ekipata kaj shto igra igrachot. A za promena se gubi procent nekoj od cenata na igrachot, ne znam tochno kolku beshe.
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Значи за секоја промена губам 20 милиони, значи ако вака изберам, тогаш подобро е ич да не менувам, мислев да ги сменам откако ќе им поминат лесните натпревари на Металург со друг тим.
Не бе, за секоја промена на играч губиш 1% од неговата вредност ако ги смениш сите играчи а тие вкупно ти вредат 50 милиони (толку е почетниот буџет) тогаш губиш пола милион (што е 1 процент од 50 милиони).
Еве на пример сакаш да го купиш Лазаров (си го немал во тимот) кој вреди 10000000 тогаш ќе треба да платиш 10000 за трансферот, значи тој еден процент се пресметува на вредноста на ново купениот играч.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Ахам, епа така и си мислев, не очекувам Металург да загубат првата од Тун :D Али како и да е, играат со малку голови против сите, ќе ги чувам до Барса.
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Ахам, епа така и си мислев, не очекувам Металург да загубат првата од Тун :D Али како и да е, играат со малку голови против сите, ќе ги чувам до Барса.
Ти би требало да го ставиш голманот од твојот омилен тим :D
--- надополнето: 20 септември 2013 во 23:39 ---
Ајде тука тимовите :D

bbbbbb
И јас како тебе се водев, само заборавив на играта во одбрана, еве го мојот тим:
Голмани Металург (капитени)
Линдберг-Агуинагалде-Манасков
Ким Андерсон-Боесен-Миркуловски
Двајца играчи од Металург :eek: а зашто немаш никој во тимот од Вардар :eek:
--- надополнето: 21 септември 2013 во 00:03 ---
Голманот на Вардар е 5 милиони o_O
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
LetMeSea ако продолжиш понатаму со провокации, изгледа ќе биде забранет потфорумот „Ракомет“ за тебе. Последна опомена, да не речиш дека не ти кажав, и да не речиш за што ме банира.
Кога најде во оваа тема да провоцираш, се видело твоето. Ако нешто не ти е јасно, прати ми ПП, да не ја упропастуваме и оваа тема.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
Станиќ[поточно голмани Металург("Македонија")]
Среден: Прибак
Десно: Вугринец- еден од моите омилени играчи, капитен на екипата
Лево: Атман
Пикер: Муса
Десно крило: Абало
Лево крило: Манасков
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Ви се приклучив и јас

голмани Металург
Карабатич---К.Андерсен---Атман
Чупич--Агиналде--Манасков

Riste Team
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ај криво ми е како не видов порано, едно коло веќе ми помина, ланска сезона бев солиден, ај се надевам ќе ве стигнам..:D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Како може да не е почнато уште ?

Се знае дека игри треба да започнуваат со првото коло на лигата.
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Прв пат ја играм играва и не знам толку како одат работите. Се приклучив на групава од кајгана metalurg_kr сум јас и се надевам дека успешно се приклучив :D

тимот ми е

Барселона гк
Вугринец Атман Карачич :)
Чупич Ванчо Манасков
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Како може да не е почнато уште ?

Се знае дека игри треба да започнуваат со првото коло на лигата.
Дефинитвно од само нивни познати причини оваа сезона ќе почне за 16 дена. :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom