EHF Champions League - VELUX Handball Manager

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од ElNinho, 20 февруари 2013.

 1. ElNinho

  ElNinho Мадридиста!

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  19.853
  Допаѓања:
  51.393
  Capture1.JPG

  http://manager.handballenergy.com

  Како што имаше фантази игра за ЕП (и покрај малиот интерес, нормално :X3: ), да отворам тема и за Фантази играта за Лигата на Шампионите во ракомет. Играта започнува со почетокот на нокаут-фазата во ЛШ, односно од 13. март.

  Значи принципот на овие игри е секаде сличен. Бирате тим (тука од 7 играчи) кои ви носат поени од нивните настапи.

  Но тука, поените нема да бидат буквално поени, туку ќе се смета „паричната вредност“ на вашите играчи. На почетокот имате на располагање одреден буџет, со кој треба да купите 7 играчи. Понатаму, нивната цена ќе се зголемува по следниве правила:

  Capture.JPG

  Победник во играта е оној тим чија цена најмногу ќе се зголеми за вкупно 6. рунди, до самото финале на фајнл-форот.

  На располагање имате две формации, стандардната 3-2-1 (3 бека, 2 крила и 1 пивот) и 2-2-2 ( 2 бека, 2 крила и 2 пивота).

  Во изборот кај голманите не избирате поединци, туку „тимски“ голман (пр. Goalkeepers of HC Metalurg). Тоа е така, затоа што поените на голманите не им се одредуваат преку индивидуалниот број на одбрани туку по бројот на примени голови. Со други зборови, наместо индивидуален голман ја бирате целокупната одбрана на тимот. :)

  За најдобриот следуваат вредни награди, барем така викаат овие. :icon_lol:

  Некаде налетав на purchase, каде што бара пари за некои услуги, но мислам дека е free за „нормално“ играње. :D

  Напомена: Моментално во изборот имате 20 тима. Од нив 15 се со обезбеден пласман, а остантите 5 се во борба за трите последни позиции за кои има теоретска неизвесност.

  За останатите правила, имате тука.

  http://manager.handballenergy.com/en/ehf-champions-league-knockout-2013/gameplay

  Е сеа, „дрим тим“ со јаки играчи е ептен скапо да склопиш, барем мене ми беше. Скроив провизорен тим кој сигурно ќе притрпи промени до почетокот.

  Направив Кајгана лига:

  http://manager.handballenergy.com/en/ehf-champions-league-knockout-2013/leaderboards/kajgana_league

  Name: Kajgana League
  password: kajgana

  Се надевам дека ќе се присобереме барем 7-8 души. :D
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Толстој

  Толстој екс Бомбастичен

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  11.728
  Допаѓања:
  11.839
  Зошто неможам да влезам у лигата?

  П.С. Еве и мој тим
  Untitled.png
   
 3. Але*Сар

  Але*Сар

  Член од:
  31 август 2008
  Мислења:
  499
  Допаѓања:
  381
  Ај и од мене тим
  [​IMG]
   
 4. ElNinho

  ElNinho Мадридиста!

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  19.853
  Допаѓања:
  51.393
  Зошто би имало нова тема, кога веќе има тема за Лигата на Шампионите? Таков „тренд“ на отварање теми нема ни у фудбал, а па камоли овде каде што е сто пати помал интересот. :)


  како ти е никот? Patriot? Ако си тој, те има. :D
   
 5. Толстој

  Толстој екс Бомбастичен

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  11.728
  Допаѓања:
  11.839
  Тој сум, влегов.
   
 6. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.146
  Допаѓања:
  66.728
  Ја ќе гледам да се придружам кога ќе почне нокаут фазата, подобро би било од тогаш да почнеше лигата според мене :)
   
 7. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.146
  Допаѓања:
  66.728
 8. Invader

  Invader I am not in danger, I am the danger!

  Член од:
  17 ноември 2008
  Мислења:
  16.918
  Допаѓања:
  18.602
  [​IMG]
   
  На Толстој му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Coffe

  Coffe

  Член од:
  5 јануари 2013
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  54
  Не можам ни јас да влезам :(
   
 10. ElNinho

  ElNinho Мадридиста!

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  19.853
  Допаѓања:
  51.393


  пробајте kajgana со мали букви/со големи, или со големо К, ќе успеете. :)
   
 11. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.146
  Допаѓања:
  66.728
  со големо К е пасвордот.
   
  LetMeSea, Толстој, Coffe и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. LetMeSea

  LetMeSea

  Член од:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  3.612
  Допаѓања:
  6.237
  Еве ме и мене, си напраив тим
  let the games begin :D
   
 13. bbbbbb

  bbbbbb

  Член од:
  7 јануари 2012
  Мислења:
  816
  Допаѓања:
  1.208
  Drugar, fina taktika imash, ali ako primash sovet, mislam deka Gaber i cela bekovska linija kje te iskinat so negativni poeni t.e. minus pari vo sluchajov. ZHolti kartoni dobivaat site sigurno na sekoja utakmica, a iskluchuvanja e isto taka mnogu verojatno osobeno Gaber i Zelenovich. I Manaskov smeni si go. Imash ushte malce vreme za promena.
   
 14. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.146
  Допаѓања:
  66.728
  Слабо темава а? 2188 поени колово :)
   
  На LetMeSea му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LetMeSea

  LetMeSea

  Член од:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  3.612
  Допаѓања:
  6.237
  Уште не ги пресметале денешните натпревари.
   

Сподели преку: