Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
This is the End 2013 720p BluRay x264-SPARKS
The Hangover Part III 2013 DVDRip X264-SPARKS (koga ke go citate ova valjda i 720p ke ima)
--- надополнето: 14 септември 2013 во 03:30 ---
btw зошто ми прави вака?
има многу сидери торентот, немам ништо друго пуштено, немам лимит ставено во Bandwith, макс брзина на интернетот ми е 1.7мб/с, направив Update Tracker...


да не има врска нешто 9ката? од толку сидери само црпам или?

не само сега, на многу торенти ми правело вака
Anon (srsly, ако знаеш..)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
http://www.imdb.com/title/tt1995301/

Се најдува негде чудово? Гледам и награда освоило, сакав да го ѕирнам од чиста љубопитност.
И јас барав скоро на темава торент ли тракер нешто ама не можам да најдам... o_O никаков скринер нема уште изглеа
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Сите го фалат многу The East, ама мене не ми е ништо посебно.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
btw зошто ми прави вака?
да не има врска нешто 9ката? од толку сидери само црпам или?
Така ти прави затоа што Seeder/Leecher рејтиото на торентот ти е 1:7
Скоро секогаш е вака со нови торенти, особено од јавни тракери.
Фала богу дека 9-ката има врска. Трпение - спасение или симнувај од приватни торент сајтови :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Го глеав This is the end и го изгасив на 30 минута, булшит, не сакам вакви “комедии“ а и ептен ми беше грдо што сите беа вистинските тие, немаше измислени ликови, not my cup of tea :)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Смешен беше филмот

Е сеа, скоро се беше dick jokes, cum jokes, junkie хумор, ама не може на сите тоа да им се свиѓа :D


Мајкл Сера конечно да не биде гик. Кога се препуцаваа Дени и Франко за дркањето беше смешно, lol'd. Сите си исмејуваа свои карактеристики, Џона што е ко дива, Франко што е забеган уметник, sell outот на Сет...
Да не набројувам, ама мене смешен ми беше филмов, неколку пати се насмеав. Од новиве, само оваа и Clear History ги признавам како комедии
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Го глеав This is the end и го изгасив на 30 минута, булшит, не сакам вакви “комедии“ а и ептен ми беше грдо што сите беа вистинските тие, немаше измислени ликови, not my cup of tea :)

It's me God, Johnna Hill. From Moneyball. :pos:

Ретардиран филм. Кени Пауерс развалује. Без Мара нема со кого да си поразговарам..

dzesika hold me baby



:pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.251
Има некаде солиден торент за Allan Partridge: Alpha Papa ?
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
287
Поени од реакции
236
Љубители на крими и акциони трилери не треба да го пропуштат Safe House. Случајно го најдов денес и не згрешив што го спуштив, не сум миленик на овој жанр ама вреди да се гледа. Ретко оценувам филмови ама ме задржа напнат до крај. 8/10, интересен и спонтан развој на приказната, неочекуван пресврт и крајот најмногу ме бендиса - сигурно ќе се замислите до кое ниво стигнала корупцијата кај нас (не само во ЦИА).
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Cloud Atlas филмиште, I enjoyed every second of it. Многу приказни од различни временски периоди испреплетени у еден филм кој трае скоро цели три саати. Одлична актерска екипа, Том Хенкс и Хали Бери поготово. се на се одличен филм, моја оценка 9/10
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
287
Поени од реакции
236
Cloud Atlas филмиште, I enjoyed every second of it. Многу приказни од различни временски периоди испреплетени у еден филм кој трае скоро цели три саати. Одлична актерска екипа, Том Хенкс и Хали Бери поготово. се на се одличен филм, моја оценка 9/10

Го гледав само дека го спомна и пофали. Имаш право, 5ка филм (y)
За сите кои се нестрпливи и ќе сакаат да се откажат на сред филм - НЕМОЈТЕ!
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Здраво, дали можи македонскиот филм - Војната заврши - да се пронајди на торент?
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
It's me God, Johnna Hill. From Moneyball. :pos:

Ретардиран филм. Кени Пауерс развалује. Без Мара нема со кого да си поразговарам..

dzesika hold me baby




:pos:
You make sick references man. That reference is out of control.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom