Скутерчиња: Се за и околу нив

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
па од шо е убава ја давам за 130 :icon_lol: лингбенг 125 во документи а ваква е како нова :)
Ахамм ... јас имав прв скутер ваков зелен 50ка лингбен :)
го заебав во преносот и го дадов за 100 евра
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Некој ако сака да ми одаде мислење за Keeway Focus 50 cc,кај да најдам и колку пари е нов?Фала унапред. :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Некој ако сака да ми одаде мислење за Keeway Focus 50 cc,кај да најдам и колку пари е нов?Фала унапред. :)
Фокус името веќе не се користи одамна
новото име им е ф-акт, јас имав ф-акт рејсинг и бев задоволен, 2тактна машинка, троши до кај 4 и нешто ситно

Сега нови ги продаваат во динамикс, провери дали имаат пад на цените мада јас кога бев последен пат пред околу 2 месеца имаше
RY-8 - 990 евра
Новиот модел на f-act EVO - 1190 евра
го имаш ево-то и во мотомаркет мислам сеуште и во максимамото ли така некако се викаше
цената е иста

RY-8 е со истите пластики истиот дизајн како претходниот ф-акт, фокус ... само фарот е друг
а ево-то ти е комплетно редизајниран модел

јас на твое место би го купил од динамикс, сервисот им е добар


 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
nema vrska drugar ti mozi na son da vozi so 3.5 litri :) ili ti kazuva tebe taka ispod 4 na gla zastani nema da ja namalis
Така де ... мене кивеј ми трошеше 4 а не па априлија што оди скоро дупло побрзо од него
и гас до даска тешко дека го вози дечкото и дека му троши 3.5 тоа ни на сон
 

Ron0n

The Mercedes Guy
Член од
16 август 2009
Мислења
351
Поени од реакции
198
Дефиниција за подфорум за скутери на Кајгана - место каде априлиите трошат 2,5л, одат 90 фабрички, кинезите не чинат, и секој го има „тој еден другар“ што има скутер со перформанси на кои можат да подзавидат дури и тјунерите во Stage 6 Racing Team.
 
Член од
7 март 2012
Мислења
238
Поени од реакции
21
Така де ... мене кивеј ми трошеше 4 а не па априлија што оди скоро дупло побрзо од него
и гас до даска тешко дека го вози дечкото и дека му троши 3.5 тоа ни на сон
Дефиниција за подфорум за скутери на Кајгана - место каде априлиите трошат 2,5л, одат 90 фабрички, кинезите не чинат, и секој го има „тој еден другар“ што има скутер со перформанси на кои можат да подзавидат дури и тјунерите во Stage 6 Racing Team.
Баш како шо вели ронон секој има некој другар шо му троши многу малку сум сменил многу веспи досега еве торте знај реално испод 4 само 4тактен баотиан спиди си троши 2,5 литри (оние како приврзок за клучој) а двотактна машина испод 4 нема... моментално возам кит mhr на бенели и сум блиску до априлиа со потрошувачката ама терам до 110+ крајна...
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Баш како шо вели ронон секој има некој другар шо му троши многу малку сум сменил многу веспи досега еве торте знај реално испод 4 само 4тактен баотиан спиди си троши 2,5 литри (оние како приврзок за клучој) а двотактна машина испод 4 нема... моментално возам кит mhr на бенели и сум блиску до априлиа со потрошувачката ама терам до 110+ крајна...
Колку троши бенелито и кој модел е ?

јас сум сега презадоволен од кимко супер 8цата ... и во квалитет и во потрошувачка, 2 литри ми троши 2 тактен, со двајца 2.5 некаде
 

Kajgana Shop

На врв Bottom