PayPal (официјална тема)

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Пријавата е затворена, двајцата сте санкционирани за оф топик односно за навреда. Дискутирајте како што доликува и во рамки на темата.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Отварање на странски сметки не е дозволиво во РМ. Затоа не си играјте со пејпал. Пејпал е всушност странска сметка.
 
Член од
23 декември 2012
Мислења
21
Поени од реакции
5
Оди во my account - withdraw - wihtdraw to credit card
и тука внеси го тој број и одели го со празни места, ако денеска си ја земал картичката, најверојатно не е активирано, утре пробај.

Инаку имам едно прањаше од ebay ми направија refund и од paypal парите автоматски ги префлија на картичката, но на картичката не ми се стигнати. Дали треба да почекам повеќе време или нема да може да се префрлаат пари од paypal на виса електрон д НЛБ?
nema da gi imas na smetkata vo tutunska, ne gi vrajka na nea - ami ti gi vrajka na pay pal smetkata , toa se 1.5 evra , koga ke napravis naracka prva gledaj maksimalno da gi iskoristis i da poracas nesto za 1.3 - 1.49 evra , so toa ke ja ispraznis pay pal smetkata ( neli ke go iskoristis i refund) i ponatamu za sekoja poracka avtomatski ke si trga od visa - ta iako nemas pari na pay pal smetkata ! jasno ?
 

Th3 Reap3r

Soul On Fire
Член од
24 август 2007
Мислења
378
Поени од реакции
7
Сакам да прашам нешто дали има некој начин да отворам Paypal account ми треба за работа.. зашо гледам ја нема македонија..
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Сакам да прашам нешто дали има некој начин да отворам Paypal account ми треба за работа.. зашо гледам ја нема македонија..
Еј види , стварно ја нема Македонија ...гледам ги нема и 118 те страни што дискутираат за тоа
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.403
Поени од реакции
28.373
Зш не ме регистрира на ПејПал? Колку што разбрав примаат регистрации со Виза електрон од НЛБ тутунска, ама не ми ја прима картичката, а вчера ја извадив?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.691
Поени од реакции
11.924
Сакам да прашам нешто дали има некој начин да отворам Paypal account ми треба за работа.. зашо гледам ја нема македонија..
Еј види , стварно ја нема Македонија ...гледам ги нема и 118 те страни што дискутираат за тоа
Не шири дезинформации.

Македонија ја има на листата на PayPal, ама ние Македонците сме толку ќорави што никако да ја видиме Македонија на листата. :D

Треба да одиме на офталмологија, сите над 2 милиони народ колку што сме, ова е епидемија од национални размери. :pos:
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Има ли Српска банка во Македонија,да извадам картица да се регистрирам на пејпал
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.767
Поени од реакции
6.732
Има ли Српска банка во Македонија,да извадам картица да се регистрирам на пејпал
Да бе има, колку што има македонски банки во Бугарија на пример...:D
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Има некој што има пари на paypal? Да размениме ми требаат... Јас на moneybookers ќе му пратам... Понуди во порака !
 
Член од
5 август 2012
Мислења
57
Поени од реакции
6
Ако отворам пејпал преку бугарија со бугарска картичка и ако работам преку него во македонија , можно ли е да ме банират ?Бидејќи се гледам дека е од бугарија регистриран ,а се уклучувам од македонија ?
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.736
Поени од реакции
2.553
Ако отворам пејпал преку бугарија со бугарска картичка и ако работам преку него во македонија , можно ли е да ме банират ?Бидејќи се гледам дека е од бугарија регистриран ,а се уклучувам од македонија ?
Нема причина да те банираат, ако ти се во ред картичката и адресата. Од било каде во светот можеш да плаќаш.
 
Член од
2 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
30
Ако отворам пејпал преку бугарија со бугарска картичка и ако работам преку него во македонија , можно ли е да ме банират ?Бидејќи се гледам дека е од бугарија регистриран ,а се уклучувам од македонија ?
Да.На многу луѓе им го блокираат иако имаат легален акаунт.
Пример патуваш низ европа и се логираш од различна земја.
Сега за од БГ до МК дали е проблем незнам.Во секој случај
ако ти е легален акаунтот немаш гајле пак ке ти го пуштат.
 

Wizz.

TheBest
Член од
27 септември 2009
Мислења
262
Поени од реакции
69
Ако отворам пејпал преку бугарија со бугарска картичка и ако работам преку него во македонија , можно ли е да ме банират ?Бидејќи се гледам дека е од бугарија регистриран ,а се уклучувам од македонија ?
Не би требало. Јас кога бев во Италија направив неколку трансакции.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom