PayPal (официјална тема)

Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Извадив visa electron од тутунска банка и ставив 300 денари на сметката. Сега направив нов акаунт - држава Словенија и одам my account - withdraw и ги внесов тие податоци кои се бараа и ми го дава овој error
You have entered an invalid number or partial credit card or debit card number. Please check your entry and try again.

Бројот на картичка го внесов тој од предната страна и ставив празни места меѓу четири бројки.
Зошто ми го дава овој error?
Дали треба да почекам некој ден затоа што сега само што ја земав картичката и уплатив 300 денари или нема врска тоа?
Зошто празни места? Бројот на крартичката внеси го цел без празни, цртички и сл. CVV бројот (тој од задната страна) мора да оди во посебно поле.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
Зошто празни места? Бројот на крартичката внеси го цел без празни, цртички и сл. CVV бројот (тој од задната страна) мора да оди во посебно поле.
Пишува (example: 1234 1234 1234 1234)
Пробав сега и без празни места ми го дава истиот error :(
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.837
Поени од реакции
2.104
Пишува (example: 1234 1234 1234 1234)
Пробав сега и без празни места ми го дава истиот error :(
Пред колку време ја подигна картичката од банка? Ако си ја подигнал денеска сеуште не ти е активна. Почекај или јави се во банка да ги прашаш дали картичката ти е активна, јас откако ја подигнав мојата чекав еден ден за да биде пуштена.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
Пред колку време ја подигна картичката од банка? Ако си ја подигнал денеска сеуште не ти е активна. Почекај или јави се во банка да ги прашаш дали картичката ти е активна, јас откако ја подигнав мојата чекав еден ден за да биде пуштена.
Претпоставувам дека ова е проблемот денеска ја подигнав во 3 часот некаде, а банките работат до 4 и веднаш пробав да ја ставам на пејпал. Ќе пробам утре пак би требало да работи.

А на нлб-клик ми пишува активна или нема врска тоа?
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.837
Поени од реакции
2.104
Претпоставувам дека ова е проблемот денеска ја подигнав во 3 часот некаде, а банките работат до 4 и веднаш пробав да ја ставам на пејпал. Ќе пробам утре пак би требало да работи.

А на нлб-клик ми пишува активна или нема врска тоа?
Нема врска, и кај мене така пишуваше. Чим си ја подигнал окулу 3 денеска нема шанси да ти ја активираат, пробај утре после 12 :) И да бројот на картичката треба да се внесе како во примерот со празни места.
 

Ceci0

Captain
Член од
20 јануари 2011
Мислења
334
Поени од реакции
208
Да не скролам назад по темава... Можи да се подигаат пари од пејпал во македонија? И како треба да се направи тоа... каква сметка во банка треба да се отвори... По што ја одам да се регистрирам ама нема Македонија... дали можи со Visa Electron трансакциона сметка од НЛБ или треба друг тип?
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Да не скролам назад по темава... Можи да се подигаат пари од пејпал во македонија? И како треба да се направи тоа... каква сметка во банка треба да се отвори... По што ја одам да се регистрирам ама нема Македонија... дали можи со Visa Electron трансакциона сметка од НЛБ или треба друг тип?
а сепак да скролаш малку? :)
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
Да, тоа бил проблемот што не ги активираат одма картичките. Наредниот ден околу 12 си работеше без проблем со празно место ги оделив броевите.
Работи уште ова финта со visa electron од НЛБ.
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
178
Работи, успешно се верификував со Виза од тутунска пред 2 недели.
--- надополнето: 14 јули 2013 во 01:27 ---
Поминуваат, поминуваат, ако правиш се како што треба ;)
На пример?
 
Член од
28 јули 2013
Мислења
12
Поени од реакции
3
Ве молам помогнете ми!
Направив PayPal,ја верифицирав е-маил адресата и сега кога ми бара да линкувам визата со PayPal-от не дозволува пишува "The credit card number you have entered cannot be verified. Only credit cards from approved countries may be used on PayPal." пробав да сменам е-маил и да избришам стариот но пак неќе и земјата ми ја става како бугарија,но и да ставам бугарски податоци истото ми го пишува.Видов постарите постови што пишуват но неможам да најдам како да го поправам проблемот.Некој ако знае нека ми пише пп или на форумот нека одговоре за и другите да видат.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
Ве молам помогнете ми!
Направив PayPal,ја верифицирав е-маил адресата и сега кога ми бара да линкувам визата со PayPal-от не дозволува пишува "The credit card number you have entered cannot be verified. Only credit cards from approved countries may be used on PayPal." пробав да сменам е-маил и да избришам стариот но пак неќе и земјата ми ја става како бугарија,но и да ставам бугарски податоци истото ми го пишува.Видов постарите постови што пишуват но неможам да најдам како да го поправам проблемот.Некој ако знае нека ми пише пп или на форумот нека одговоре за и другите да видат.
Оди во my account - withdraw - wihtdraw to credit card
и тука внеси го тој број и одели го со празни места, ако денеска си ја земал картичката, најверојатно не е активирано, утре пробај.

Инаку имам едно прањаше од ebay ми направија refund и од paypal парите автоматски ги префлија на картичката, но на картичката не ми се стигнати. Дали треба да почекам повеќе време или нема да може да се префрлаат пари од paypal на виса електрон од НЛБ?
 
Член од
28 јули 2013
Мислења
12
Поени од реакции
3
Ок,значи додадена ми е картичката но има еден проблем:
"The Card Verification System used by PayPal is currently unavailable. Please try to add your card at a later time. We apologize for this inconvenience."
Дали ова е до нив или заради тоа што од македонија сакам да користам пајпал или до пајпал е нешто технички проблеми имат во моментов?
 
Член од
28 јули 2013
Мислења
12
Поени од реакции
3
Неможам да ја верифицирам "линкувам" картичката за "withdraw" http://prntscr.com/1j5w2a
но "deposit" изгледа работе http://prntscr.com/1j5wct ; http://prntscr.com/1j5wjo ; http://prntscr.com/1j5woz
Кога пробувам да ја верифицирам ми ја тој проблем и на мобилен ми стига дека имало неуспешна трансакција до PP*"broj"CODE
Дали имам нешто згрешено кога го правев акаунтот?И како можам да го проправам ова?

едитирано од мод
 

Kajgana Shop

На врв Bottom