Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Чекам омајгадов да ја истера, му го дадов сонито да ја игра, па ја ке ја играм, наводно ептен била добра, а и критички супер помина, плус убер долг гејмплеј, што ми одговара. cant wait :)
Последна што ја играв беше Heavy Rain :cuc:

Значи овие миланезиве знаат како да позајмуваат и да купуваат работи. Во крв им е, додека ние се мачиме.

Јас ако го земам деновиве ќе пренесам импресии, како што гледам би требало да функционира играта, башка има фикс за 3.55 :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.392
Поени од реакции
5.259
Ako si na 4.01 onda mislam bez problem mozes da skoknes na 4.41...
Ja bev na 4.31 so obicen update od usb stick preku XMB krenav na Rogero 4.41.
The Last of Us nemam probano...Mislam greota mi e da ja pocnuvam :P ....Prvite sat vreme vikaat nesto najdobro sto voopsto e isprogramirano....Da se naezis celiot...

Igram ja Uncharted 3 momentalno...Epski dobra grafika. Za konzola stara 7-8god ona e cudo sto se moze da izvlece....Neznam MGS5 kako ke uspeat da ja ispoliraat...Ona od E3 2013 ako go prenesat na segasnive konzoli ima da se topati i CPU i GPU
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Да прашам само, каде во Скопје може да се кракува ПС3 и колку пари би коштало тоа?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.468
Да прашам само, каде во Скопје може да се кракува ПС3 и колку пари би коштало тоа?
Во idc, види на нет, idc.com.mk
Мада сонито можеш и сам да го хакнеш, јас сам све средив, има инструкции на Интернет, за проста работа да даваш 1000 или 1500 не иде.

Прво ова http://www.ps3hax.net/showthread.php?t=26677

Па ова http://www.ps3hax.net/showthread.php?t=45504
 
Член од
14 јуни 2011
Мислења
10
Поени од реакции
0
Momci,vaka imam PS3 Slim so originalen OFW 3.65,koj vo momentov e na 3.72 OFW,e sega trazev na You Tube,no nisto konkretno ne mozev da najdam osven so pisuva so nekoj E3 Flasher za downgrading,Bev vo IDC kompjuteri i zboruvav so Dragan no toj mi rece deka nomozelo da se hakira posto bilo 3 verzija i mi rece deka phat verzija nemoze da se downgrade,dali znaete nekoj sto ke mi go hakira PS3?Drugar mi ima Phat verzija od prvite so OFW 3.40,no negovoto e vo momentov mislam na 4.43 OFW,taka da barame solucija ako moze nekoj da gi hakne,ili da ni pomogne.

Odnapred Vi blagodaram
Igor
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.392
Поени од реакции
5.259
Momci,vaka imam PS3 Slim so originalen OFW 3.65,koj vo momentov e na 3.72 OFW,e sega trazev na You Tube,no nisto konkretno ne mozev da najdam osven so pisuva so nekoj E3 Flasher za downgrading,Bev vo IDC kompjuteri i zboruvav so Dragan no toj ne hakiral PS3 samo Xbox-vi,dali znaete nekoj sto ke mi go hakira PS3?Drugar mi ima Phat verzija od prvite so OFW 3.40,no negovoto e vo momentov mislam na 4.43 OFW,taka da barame solucija ako moze nekoj da gi hakne,ili da ni pomogne.

Odnapred Vi blagodaram
Igor
http://reklama5.mk/Details.aspx?ad=526051 Ebago
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Дечки, сеа пошто не ги следам многу овие работи, да ве прашам, секој PS3 ли може да се направи да чита пиратски игри? Најдов еден PS3 Slim 160 GB, не знам кој firmware e, знам порано имаше нешто фрки, над 3.55 ако е, неможеш да го чипуваш ова она... Па ако може да ми објасните у кратки црти :)
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Од утре на Европскиот Playstation Plus, за месец август, ги добиваме следните игри:

Need for Speed: Most Wanted PS3
Mafia 2 PS3
Spec Ops: The Line PS3
When Vikings Attack! PS3/Vita
Lego Lord of the Rings Vita

 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Дечки, сеа пошто не ги следам многу овие работи, да ве прашам, секој PS3 ли може да се направи да чита пиратски игри? Најдов еден PS3 Slim 160 GB, не знам кој firmware e, знам порано имаше нешто фрки, над 3.55 ако е, неможеш да го чипуваш ова она... Па ако може да ми објасните у кратки црти :)
Никој?
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Прочитај ги линковите што ги стави Syn, објаснето е се таму за кој може а кој неможе. Исто и линкот што го стави Jedah од реклама5 тој дечкото што може да напраи downgrade( да го врати на 3.55).
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Прочитај ги линковите што ги стави Syn, објаснето е се таму за кој може а кој неможе. Исто и линкот што го стави Jedah од реклама5 тој дечкото што може да напраи downgrade( да го врати на 3.55).
Видов тоа, али не беше точно тоа што го барав...
Еве листа на модели кои што можат да се downgrade на OFW 3.55(или пониско).

http://www.ps3devwiki.com/wiki/SKU_Models
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
Од утре на Европскиот Playstation Plus, за месец август, ги добиваме следните игри:

Need for Speed: Most Wanted PS3
Mafia 2 PS3
Spec Ops: The Line PS3
When Vikings Attack! PS3/Vita
Lego Lord of the Rings Vita

Kolku bese PS+ za UK???

Da ne prodavas Key... ili veke aktiviran akaunt?
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Kolku bese PS+ za UK???

Da ne prodavas Key... ili veke aktiviran akaunt?

Продавам Key да си активираш на свој акаунт. 3500 денари е за една година, 1800 за 3 месеци. Значи ќе може акаунтот на две конзоли да се активира (ако имаш некој другар може да шеровате).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom