Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.410
Поени од реакции
5.352
Decki na prodazba Playstation 3 model CECHL01 Fleshuvan so CFW Rogero 4.41 ako ima nekoj zainteresiran private message me.
 
Q

qazwsxedc

Гостин
PS3 веќе 2 години ми стои расипан,ваљда летово ке го поправам,у буњаковец имаше мајстор за PS??:D
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.511
http://www.joystiq.com/2013/07/10/rumor-ratchet-and-clank-headed-into-the-nexus/
нова Речет и Кланк :cenzura:
иако ги сакам Речет и Кланк, го претераа значи, сте виделе ли 6 дела од некој серијал само на една генерација, и тоа последните 2 - едната (QForce) беше tower defense а другата (All4One) наменетa за у друштво а и со други коа ја играш е тапа...Jak & Daxter ги заборавија :(
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Продаваm картичка - 1 година Playstation Plus UK. Заинтересирани, пратете ПП. Моментално на PS Plus бесплатни се:

1. Uncharted 3 Single Player
2. Battlefield 3
3. Demon's Souls
4. Catherine
5. LittleBigPlanet Karting
6. XCOM: Enemy Unknown
7. Неколку PSN и PS Vita игри.
Гласини за август се дека free ќе биде новата Devil May Cry.

Доколку главниот акаунт што го користите не ви е на UK, може да креирате втор акаунт кој што ќе биде на UK, да ги спуштите работите што ги сакате, и да ги играте од вашиот главен акаунт.
 
Член од
29 март 2011
Мислења
105
Поени од реакции
19
Здраво,денеска се обидов да ја купам RED DEAD од ps store.Но бидејќи ја нема македонија,уште од кога го правев акаунтот ја селектирав UK и сега кога ги внесувам податоците од кредитната картичка неможам да ја сменам државата и ми вели дека картичката е невалидна Дали постои друг начин да ја купам играта и да ја слимнам оd ps store
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Здраво,денеска се обидов да ја купам RED DEAD од ps store.Но бидејќи ја нема македонија,уште од кога го правев акаунтот ја селектирав UK и сега кога ги внесувам податоците од кредитната картичка неможам да ја сменам државата и ми вели дека картичката е невалидна Дали постои друг начин да ја купам играта и да ја слимнам оd ps store

Провери порака.
 
Член од
17 август 2012
Мислења
63
Поени од реакции
8
Дали некој може да ми објасни како функционира PSN, колку се плаќа, и како оди со игрите???
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.511
иам проблем со Теккен 6
коа ја пуштам се појавува порака за аутосејв и после тоа ништо стои црн екран ???
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Od kaj da znam so model e soni 3kava so ja imam i so performansi ima, kaj da proveram poso poima neam? Muabetot mi bese poso sakav da go cipuem i da siminjam posle igri od net, ama problemot e sho ne se razbiram mn od konzoli, da ne me zdupi toj za djabe da daam pari za chupuenje i taka... dali moze site modeli da se cipuvaat, dali ke ima problem posle za siminjanje igri i taka... ako moze nekoj da mi objasni, fala :)))
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Потребно е 3,55 или 3,41 да е софтверот, понова верзија никако.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.511
Ace Combat Infinity is download-only, launches exclusively on PS3 September 25
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Дечки пишете ми накратко дали сте џејлбрејкнале PS3 на 4.40+ и дали бидува работата?

Сакам да ја земам конзолата на пријателот за Last of Us, па дали играва функционира океј на 4.41, па дури гледам и фиксови за 3.55. :)

Syn?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.733
Поени од реакции
43.984
Дечки пишете ми накратко дали сте џејлбрејкнале PS3 на 4.40+ и дали бидува работата?

Сакам да ја земам конзолата на пријателот за Last of Us, па дали играва функционира океј на 4.41, па дури гледам и фиксови за 3.55. :)

Syn?
Неам ја работено со вакво, види на нет за инструкции, ps3hax мислам беше страната, исто и Jedah нека искоментира на истава тематика, све што е над 3.55 за мене е непознато :), aли ја како што знам не може, т.е. прво мора даунгрејд па после стандардната постапка а за ова слабо имам читано зашто никад не сум имал потреба за истото.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Неам ја работено со вакво, види на нет за инструкции, ps3hax мислам беше страната, исто и Jedah нека искоментира на истава тематика, све што е над 3.55 за мене е непознато :), aли ја како што знам не може, т.е. прво мора даунгрејд па после стандардната постапка а за ова слабо имам читано зашто никад не сум имал потреба за истото.

Јас го апгрејднав до 4.01 (не ми текнува сега точниот број, ама мислам ова беше), безболна постапка е.
Ја проба Last of Us? :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.733
Поени од реакции
43.984
Јас го апгрејднав до 4.01 (не ми текнува сега точниот број, ама мислам ова беше), безболна постапка е.
Ја проба Last of Us? :)
Чекам омајгадов да ја истера, му го дадов сонито да ја игра, па ја ке ја играм, наводно ептен била добра, а и критички супер помина, плус убер долг гејмплеј, што ми одговара. cant wait :)
Последна што ја играв беше Heavy Rain :cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom