Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
14 април 2012
Мислења
32.321
Поени од реакции
65.306

Дефинитивно има соработка, само што не знаеш на која страна ке тргне овој пат, Национал се први со 10 бода разлика, а овие не се загрозени од испаѓање....
Поише ме влече кон 2-ка, ама на поситен влог...
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.274
Поени од реакции
21.254
Дефинитивно има соработка, само што не знаеш на која страна ке тргне овој пат, Национал се први со 10 бода разлика, а овие не се загрозени од испаѓање....
Поише ме влече кон 2-ка, ама на поситен влог...
Нема врска дали биле загрозени моментално или не, 20то коло е. До крај, и едните може титула да изгубаат, а и другите да отпаднат.
Мене на 1 ме влече повеќе, евентуално 1X (@ 1.80) во комбинација со Бразил.
--- надополнето: 22 јуни 2013 во 12:49 ---
Што е подобро, Бразил 1 (кец) или Бразил 2+? Ист коефициент имаат двете, по 1.60.
--- надополнето: 22 јуни 2013 во 13:05 ---
http://www.football-italia.net/35567/pirlo-and-de-rossi-miss-brazil
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Дефинитивно има соработка, само што не знаеш на која страна ке тргне овој пат, Национал се први со 10 бода разлика, а овие не се загрозени од испаѓање....
Поише ме влече кон 2-ка, ама на поситен влог...
Како ти стручначе виде дека не се загрозени од испаѓање?
Просветлиме, оти изгледа не ја разбирам јас табелава а ти ја разбираш :cool:
 
Член од
13 март 2011
Мислења
1.939
Поени од реакции
1.930
Paraguay Apertura
Relegation is based on an averaging system. At the end of each season, the two teams with the worst three-year averages are relegated, and the two best teams in the "División Intermedia" (second division) are promoted to Primera División.
e aj sea.....
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.321
Поени од реакции
65.306
Ајде искажи се тапчо,не туку ми глуми сезнајко.Како тоа не се загрозени од испаѓање.
Постов погоре ти е закон.Ме уби
:pos:
Е како де? :D
Но, ајде, затоа што си грд, ке ти дадам hint....
На кое 4-то место заврши Сол лани?

--- надополнето: 22 јуни 2013 во 19:24 ---
Нема врска дали биле загрозени моментално или не, 20то коло е. До крај, и едните може титула да изгубаат, а и другите да отпаднат.
Мене на 1 ме влече повеќе, евентуално 1X (@ 1.80) во комбинација со Бразил.
--- надополнето: 22 јуни 2013 во 12:49 ---
Што е подобро, Бразил 1 (кец) или Бразил 2+? Ист коефициент имаат двете, по 1.60.
--- надополнето: 22 јуни 2013 во 13:05 ---
http://www.football-italia.net/35567/pirlo-and-de-rossi-miss-brazil
А типот ти е добар, сега поубаво ја разгледав ситуацијата....
 
N

Nicky Santoro

Гостин
:pos:
Е како де? :D
Но, ајде, затоа што си грд, ке ти дадам hint....
На кое 4-то место заврши Сол лани?

--- надополнето: 22 јуни 2013 во 19:24 ---


А типот ти е добар, сега поубаво ја разгледав ситуацијата....

Ајде пошто сум грд смешен еден низаеден , кажи ми кои три последни испагаат во лигава.И кој бега само 2 бода кажи ми грдан еден
--- надополнето: 23 јуни 2013 во 02:55 ---
поглупаво дете ако има од тебе курот да ми падни.И јас сум зел со 17 годишни се објаснувам.Секако ти 120000019031920 си во + од спортскава.Јас кутриот со тебе зедов да се докажувам :(
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.321
Поени од реакции
65.306
Ајде пошто сум грд смешен еден низаеден , кажи ми кои три последни испагаат во лигава.И кој бега само 2 бода кажи ми грдан еден
--- надополнето: 23 јуни 2013 во 02:55 ---
поглупаво дете ако има од тебе курот да ми падни.И јас сум зел со 17 годишни се објаснувам.Секако ти 120000019031920 си во + од спортскава.Јас кутриот со тебе зедов да се докажувам :(

4 пати ти кажувам, 14.5 години имам, нели ме прашуваше по ПП...
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
после некое време се враќам на темава и гледам многу замрела.... освен некој тип тук-таму претежно луѓето гледат да си го измерат на кој му е поголем.... ајде од утре да ја размрдаме малце златни тениси со комбинација од купот има голем потенцијал летово... задоволен сум од овие денови иако сабаље јапонците убаво ме скинаа, сепак ќе гледам да поставам од утре по некој тип.
пс. На мене ми е најмал па може да прекиниме со таа дискусија и да пробаме да стигнеме до некој денар :pipi:
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.223
Поени од реакции
14.553
Ники грдиот, видок лошиот ајде јас ко добриот ќе се убацам тука да ви објаснам некои работи.

The system of the tournaments is round-robin. 12 teams play two rounds of 11 dates either one (visit and home), in total 22 dates in each tournament. Each year tournaments are divided in two independents tournaments: the Torneo Apertura (Opening Tournament) from February to July, and the Torneo Clausura (Closing Tournament) from July to December.

Во превод, кој ќе биде последен за 2 кола ама ич не е битно во моментов пошто има уште 22 утакмици да се играат од вториот дел од сезоната.

Као надопунување - Relegation is based on an averaging system. At the end of each season, the two teams with the worst three-year averages are relegated, and the two best teams in the "División Intermedia" (second division) are promoted to Primera División.

Значи не испаѓаат три екипи, не испаѓаат нити последните три екипи туку испаѓаат две екипи со најлош просечен пласман во последните 3 сезони.

Ај сеа продужете со мерење, утакмицата вчера искочи кој си фати си фати.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.321
Поени од реакции
65.306
Сеа треба заебан дасе почуствувам од оваа мислава што е напиша ?

Не треба дасе почувствуваш заебан од мислава што е напиша...

Топче, како мало надополнување, лани Сол Де Америка завршиле 8-ми, а 2011, 7ми, што ги става во многу добра позиција за НЕиспаѓање...
Него ете, не сакав на некој да му давам пребарувани информации, со оглед на начинот на кој се однесува..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom