Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.662
Поени од реакции
5.348
Судиjа на мечот со Јунајтед ке биде Медина Канталехо од Шпанија, некоја информација за дечково ?
Еве:

За Австралијците нема дилеми околу виновникот за поразот на нивната репрезентација од Италија на СП. Тоа е шпанскиот судија Луис Медина Канталехо, кој во последните секунди од мечот во Келн „измисли" пенал за Италија и ги спакува австралиските фудбалери на пат за дома. Притоа му порачаа дека е персона но грата за нив и во никој случај да не му падне на памет да планира да го мине годишниот одмор во Австралија. Дури и политичарите за момент го заборавија речникот на дипломатијата, па австралискиот премиер Џон Хауард, одлуката на шпанскиот арбитар во четвртата минута од судиското продолжение, ја прогласи за многу дискутабилна. Многу поостар беше водачот на опозициската Лабуристичка партија, Ким Бизли, кој елиминацијата на Австралија на мундијалот ја нарече кражба.

Од австралиските фудбалери најогорчен беше играчот за врска, Тим Кејхил, кој изјави:

„Сите нж тапкаат по рамења и нч велат сме покажале дека знаеме да играме фудбал. Но, што вреди тоа кога наместо во четврт-финале, ние патуваме дома. Сите кои го гледаа натпреварот знаат дека немаше пенал. Не можам да верувам дека вакво нешто се случува на СП".
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.719
Поени од реакции
43.874
Да да, Кико, баш сега ми текна дека дечкото му даде црвен на Матераци . . . али се мислев на кој меч, кога ми текна дека тоа беше 2006 со Австралија, ми текна и на пеналот кој го досуди во последните моменти од мечот, а не постоеше, чиста глума на Гросо .

п.с. Тони, па се што досудил било во корист на жабарите, црвениот беше чист, пеналот беше подарен, а и од вики линкот што го даде, он ја имал главната улога за црвениот на Зидан во финалето, бил четврти судија и најверојатно видел што се случувало .

п.с. Три пати судел на мечеви кога играл Интер, два пати нерешено на гостувањата со Сошо и Баер, и еден пораз од Фенер во Истамбул . Како и да е, нема Интер победа со него, но и со Сошо помина понатака, и во групата со Баер, и во групата со Фенер :D .
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Да да, Кико, баш сега ми текна дека дечкото му даде црвен на Матераци . . . али се мислев на кој меч, кога ми текна дека тоа беше 2006 со Австралија, ми текна и на пеналот кој го досуди во последните моменти од мечот, а не постоеше, чиста глума на Гросо .

п.с. Тони, па се што досудил било во корист на жабарите, црвениот беше чист, пеналот беше подарен, а и од вики линкот што го даде, он ја имал главната улога за црвениот на Зидан во финалето, бил четврти судија и најверојатно видел што се случувало .
Јасно, но тоа значи дека не го бива ни за онакво, а камоли за судија. Само поради тоа што е некомпетентен, не мора да значи дека ние ќе имаме некоја корист од него.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.902
Овој е еден од најлошите судии, ever! Може да одсуди на штета на двете па кој ќе се снајде подобро во хаосот ќе искористи нешто. Или ќе има неколку спорни одлуки, или ќе има картонијада или и двете. Едноставно не се сеќавам да го памтам овој судија по некој добар натпревар.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Абе на судијава италијанците му се омилени дефинитивно... :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.638
Поени од реакции
43.426
Абе на судијава италијанците му се омилени дефинитивно... :)
Да но кога е во прашање репрезентацијата,што немора да значи дека ќе суди и во корист на Интер.Се надевам дека нема да направи грашки,но ако така подлегнал на глумата на Гросо,може истото да му се случи и со Роналдо.Сепак мечот нека биде атрактивен и нека победи подобриот..

ПОЗДРАВ!!!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Абе тој шпанецот е катил судија се може да се очекува од него,прави што сака и кога сака,дели картони без врска,ама ние го имаме ГОСПОДИН МУРИЊО на клупа за такви работи.Мурињо таквите ги мачка на леб:vozbud::vozbud::vozbud:поздрав

КЕ ГО ПОМИНЕМЕ МАНЧЕСТЕР,ИМАМ ТАКВО ПРЕТЧУСТВО:kesa:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Да но кога е во прашање репрезентацијата,што немора да значи дека ќе суди и во корист на Интер.Се надевам дека нема да направи грашки,но ако така подлегнал на глумата на Гросо,може истото да му се случи и со Роналдо.Сепак мечот нека биде атрактивен и нека победи подобриот..

ПОЗДРАВ!!!
На сите би ни одговарало фер судење. Дај боже да нема контраверзни судиски одлуки и двете утакмици да поминат фер.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.556
Поени од реакции
6.245
и јас сум за судењето да биде фер.сега и +7 имаме со ливерпул па имаме голема самодоверба и со фер судење би се отсликало оваа дерби од 1\8 финале.:toe:
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
На сите би ни одговарало фер судење. Дај боже да нема контраверзни судиски одлуки и двете утакмици да поминат фер.
Што ти е тебе бре море? Какво фер судење? Боли ме к*р какво ке биде судењето, само да не суди за нив.. нели ти текнува лани како не заебаа во Ливерпул судиите? И после што? Фер судење? Со Англичани? Ние треба да ја искористиме подршката од преку 80.000 фанови кои ке дојдат и да направиме притисок да судат за нас.. една или две одлуки, досуден некој фаул во кругот од 20 тина метри пред голот доволно ке ни биде.. што мислиш ти дека оваа утакмица ке биде како онаа со Милан и ке имаме 14 шанси? Можно е и од корнер да биде решена.. али нашата предност домашниот терен и притисокот кој треба да го создадеме мора да ги искористиме.. да судат за нас на првава.. оти убеден сум дека ке судат за нив.. ако појдеме со некое глупаво реми 1-1 на втората утакмица.. фер судење.. нема денеска фер..
Е сега гледам таму на Гоал ке го немале нити она детено Еванс за утакмицава.. што значи.. нивната одбрана е Евра, Фердинанд, и некои два копуци покрај нив.. иако и Евра би го додал тука.. тој е од оние играчи кои играат добро кога има добри партнери во одбраната.. го видовме со Милан кога беше со Хајнце колку го бидува за одбрамбените задачи.. што значи ова мора да се искористи.. нека се залажуваат тие доволен им бил Фердинанд.. ке се изгуби и тој не ке знај на кај тера во сиот тој притисок создаден од напаѓачите и публиката наша.. што значи мора силен притисок.. трчање доста од Адриано и Златан да се рашири нивната одбрана.. и уфрлање на нашите играчи од средниот ред.. пред се на Станкович.. а потоа зад него и Мунтари и Камбиасо.. едино назад да чисти Занети.. гледам таму на форумите нивни на манутд.ком.. има неколку комбинации од нивните навивачи од Манчестер како би изгледал средниот ред.. за нападот сигурни се дека ке играат Диме и Руни.. во средината по крила сигурни се Роналдо и Парк.. е сега во средината беа спомнувани како комбинација Сколс со Карик.. што според мене е нивната најдобра средина.. а потоа и Гигс или Флечер уфрлени на местото на еден од овие во срцето на средината.. така да мислам дека со Флечер доколку игра.. нема да знаат на кај тераат.. ко стаса овој да биде играч.. јас можам да бидам како СуперМен и да летам.. но она што е најважно.. одбраната која и да е .. слаба му е.. и мора да победиме 2-0 или 3-1!! Друго ништо не признавам.. нити 1-0 не признавам.. а гледам овие дечињава во фан клуб Манчестер очекуваат дури и победа на Меаца.. уште тоа да го видам и да се обесам.. :toe:
 

BillyRijeka

BillyRijeka
Член од
3 февруари 2009
Мислења
84
Поени од реакции
15
На сите би ни одговарало фер судење. Дај боже да нема контраверзни судиски одлуки и двете утакмици да поминат фер.
dobro već nije fer,pored Vidića trebao je i Rooney da bude suspendiran radi udaranja igraća, u zadnjoj utakmici u skupini... ali niko ništa...tako da mislim da ćemo se teško priviknuti na igru ako sudac bude na njihovoj strani...
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
Што ти е тебе бре море? Какво фер судење? Боли ме к*р какво ке биде судењето, само да не суди за нив.. нели ти текнува лани како не заебаа во Ливерпул судиите? И после што? Фер судење? Со Англичани? Ние треба да ја искористиме подршката од преку 80.000 фанови кои ке дојдат и да направиме притисок да судат за нас.. една или две одлуки, досуден некој фаул во кругот од 20 тина метри пред голот доволно ке ни биде.. што мислиш ти дека оваа утакмица ке биде како онаа со Милан и ке имаме 14 шанси? Можно е и од корнер да биде решена.. али нашата предност домашниот терен и притисокот кој треба да го создадеме мора да ги искористиме.. да судат за нас на првава.. оти убеден сум дека ке судат за нив.. ако појдеме со некое глупаво реми 1-1 на втората утакмица.. фер судење.. нема денеска фер..
Е сега гледам таму на Гоал ке го немале нити она детено Еванс за утакмицава.. што значи.. нивната одбрана е Евра, Фердинанд, и некои два копуци покрај нив.. иако и Евра би го додал тука.. тој е од оние играчи кои играат добро кога има добри партнери во одбраната.. го видовме со Милан кога беше со Хајнце колку го бидува за одбрамбените задачи.. што значи ова мора да се искористи.. нека се залажуваат тие доволен им бил Фердинанд.. ке се изгуби и тој не ке знај на кај тера во сиот тој притисок создаден од напаѓачите и публиката наша.. што значи мора силен притисок.. трчање доста од Адриано и Златан да се рашири нивната одбрана.. и уфрлање на нашите играчи од средниот ред.. пред се на Станкович.. а потоа зад него и Мунтари и Камбиасо.. едино назад да чисти Занети.. гледам таму на форумите нивни на манутд.ком.. има неколку комбинации од нивните навивачи од Манчестер како би изгледал средниот ред.. за нападот сигурни се дека ке играат Диме и Руни.. во средината по крила сигурни се Роналдо и Парк.. е сега во средината беа спомнувани како комбинација Сколс со Карик.. што според мене е нивната најдобра средина.. а потоа и Гигс или Флечер уфрлени на местото на еден од овие во срцето на средината.. така да мислам дека со Флечер доколку игра.. нема да знаат на кај тераат.. ко стаса овој да биде играч.. јас можам да бидам како СуперМен и да летам.. но она што е најважно.. одбраната која и да е .. слаба му е.. и мора да победиме 2-0 или 3-1!! Друго ништо не признавам.. нити 1-0 не признавам.. а гледам овие дечињава во фан клуб Манчестер очекуваат дури и победа на Меаца.. уште тоа да го видам и да се обесам.. :toe:
Taка си мислеа и Челзи пред некоја недела........позз интераши нека победи подобриот и нормално фер судење!
 
G

Gray Foxx

Гостин
Што ти е тебе бре море? Какво фер судење? Боли ме к*р какво ке биде судењето, само да не суди за нив.. нели ти текнува лани како не заебаа во Ливерпул судиите? И после што? Фер судење? Со Англичани? Ние треба да ја искористиме подршката од преку 80.000 фанови кои ке дојдат и да направиме притисок да судат за нас.. една или две одлуки, досуден некој фаул во кругот од 20 тина метри пред голот доволно ке ни биде.. што мислиш ти дека оваа утакмица ке биде како онаа со Милан и ке имаме 14 шанси? Можно е и од корнер да биде решена.. али нашата предност домашниот терен и притисокот кој треба да го создадеме мора да ги искористиме.. да судат за нас на првава.. оти убеден сум дека ке судат за нив.. ако појдеме со некое глупаво реми 1-1 на втората утакмица.. фер судење.. нема денеска фер..
Е сега гледам таму на Гоал ке го немале нити она детено Еванс за утакмицава.. што значи.. нивната одбрана е Евра, Фердинанд, и некои два копуци покрај нив.. иако и Евра би го додал тука.. тој е од оние играчи кои играат добро кога има добри партнери во одбраната.. го видовме со Милан кога беше со Хајнце колку го бидува за одбрамбените задачи.. што значи ова мора да се искористи.. нека се залажуваат тие доволен им бил Фердинанд.. ке се изгуби и тој не ке знај на кај тера во сиот тој притисок создаден од напаѓачите и публиката наша.. што значи мора силен притисок.. трчање доста од Адриано и Златан да се рашири нивната одбрана.. и уфрлање на нашите играчи од средниот ред.. пред се на Станкович.. а потоа зад него и Мунтари и Камбиасо.. едино назад да чисти Занети.. гледам таму на форумите нивни на манутд.ком.. има неколку комбинации од нивните навивачи од Манчестер како би изгледал средниот ред.. за нападот сигурни се дека ке играат Диме и Руни.. во средината по крила сигурни се Роналдо и Парк.. е сега во средината беа спомнувани како комбинација Сколс со Карик.. што според мене е нивната најдобра средина.. а потоа и Гигс или Флечер уфрлени на местото на еден од овие во срцето на средината.. така да мислам дека со Флечер доколку игра.. нема да знаат на кај тераат.. ко стаса овој да биде играч.. јас можам да бидам како СуперМен и да летам.. но она што е најважно.. одбраната која и да е .. слаба му е.. и мора да победиме 2-0 или 3-1!! Друго ништо не признавам.. нити 1-0 не признавам.. а гледам овие дечињава во фан клуб Манчестер очекуваат дури и победа на Меаца.. уште тоа да го видам и да се обесам.. :toe:
Па тоо бе мајсторе, арно ги виде слабостите на Јунајтед кои се гледаат дури и од облакодер од 40 спрата.
Иначе да не бидам скроз оф топик, можно е и Ферги да испадне со 4-5-1 тактика слична како лани таа со Барса каде што Руни играше десно крило. Парк очекувам исто така да игра ради неговата пожрвуваност. Средината сепак е дилема, Ферги оваа сезона сеуште го нема најдено најдобриот тандем за средина, секој играл со секого.
А да, почни да леташ оти Флечер стварно е играч. Може не е суперталентиран како Фабрегас или некој друг, ама момакот страшно се труди и секогаш играл убаво во дерби утакмици.
И гледајте да ја искористите ситуацијата со нашата несреќа во поглед на повредите, оти на Олд Трафорд ке игра терминаторот. Peace
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom