Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

R

Rigel Kent

Гостин
Nie sami si ja resavame sudbinata , a Germacite vo 2-ta grupa ke go cekaat rezultatot od mecot Ceska-Crna Gora. Ako pobedi Ceska togas Germacite nema da bidat na evropsko prvenstvo za prvpat vo istorijata.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Nie sami si ja resavame sudbinata , a Germacite vo 2-ta grupa ke go cekaat rezultatot od mecot Ceska-Crna Gora. Ako pobedi Ceska togas Germacite nema da bidat na evropsko prvenstvo za prvpat vo istorijata.

Германија изгуби двапати од Црна Гора и еднаш од Чешка на гости овој циклус се тешки пациенти....
 
Член од
20 април 2013
Мислења
113
Поени од реакции
132
Доколку ги тепаме португалциве ќе влеземе директно или ќе играме и бараш?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Nie sami si ja resavame sudbinata , a Germacite vo 2-ta grupa ke go cekaat rezultatot od mecot Ceska-Crna Gora. Ako pobedi Ceska togas Germacite nema da bidat na evropsko prvenstvo za prvpat vo istorijata.
Можат да одат како најдобро третопласирани ако Белорусија ја победи Словенија и Русија ја победи Австрија. А како што се г’злаци Швабиве, така и ќе бидне. :)
 
R

Rigel Kent

Гостин
Можат да одат како најдобро третопласирани ако Белорусија ја победи Словенија и Русија ја победи Австрија. А како што се г’злаци Швабиве, така и ќе бидне. :)
Jas veruvam deka Slovenija ke ja pobedi Belorusija , mecot vo Minsk zavrsi nereseno , a sega Slovenija ke igra pred svoja publika verojatno ke uspee da pobedi. :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Во групата на Србија барајте го патникот од 3 позиција што ќе иде даље ... Таму босна со 0 бодови ќе биде а Русите и Австријците ако изиграат нерешено тешко дека Немачка ќе иде даље
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
:vozbud::vozbud::vozbud: VIVA ESPAGNA!!!!!!!!!!!!
Ух добро е, а и си мислев искрено, можи еден од ретките бев што бев убеден оти Шпанија нема лежерно да игра или "да ја намести" со Португалија, сепак тоа е голема велесила....ај сега на рајат да си пишам анализа на натпреваров.

Ми се свиѓа кај Обрван што се труди да му даде шанса на максимален број на играчи, се пробува да изротира, не се потпира на 6 играчи, иако се знае кои се лидерите во тимот сепак на натпреваров видовме разновидност во нападот, дававме голови од сите позиции, веројатно од крилата имавме и најмногу (Стевче 3, Недановски 1, Козла 1, Темелков 3) тоа се 8 гола, а искрено не памтам некогаш толку да сме дале од крило, Стоилов прераснува во врвен пикер, како е подвижен и жилав, алал нека му е, само бековите не јадат, таму немаме барем уште еден квалитетен, е тогаш ќе беше друга приказна.
Друг новитет што Обрван го донесе се се почестите обиди за брза транзиција (кога ќе се опорави Манасков уште поизразена ќе биде), кога се можи се оди со брз центар, не се оди на нападот под дифолт да биде позиционен.

Има феноменална шанса внедела, Шпанците ни ја овозможија (и ние самите секако) се надевам оти нема да ја прокоцкаме, и да изгориме во желбата, сепак денов заврши победоносно, како и што се надевавме
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.318
Поени од реакции
6.568
Можат да одат како најдобро третопласирани ако Белорусија ја победи Словенија и Русија ја победи Австрија. А како што се г’злаци Швабиве, така и ќе бидне. :)

Белорусија нема шанси со Словенија. Словенија ќе победи и ќе оди директно, ама мислам дека и Белорусија сигурно како трета ќе влези бидејќи само невозможен сплет на околности може да направи некоја друга екипа да е пред нив.

На Германците им треба чудо т.е. Црна Гора во гости да ја победи Чешка, а знаеме колку Црногорците ќе се замараат со веќе обезбеден пласман...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Sega na nas ostanuva da si ja skroime kapata. Da ne ja kroime na neroden Petko.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.714
Поени од реакции
2.599
Инфо, РФМ: Влезниците за натпреварот по 200 и 300 ден. Македонија-Португалија (недела, 16-ти јуни, 20:30 ч., СЦ “Борис Трајковски“, Скопје)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Белорусија нема шанси со Словенија. Словенија ќе победи и ќе оди директно, ама мислам дека и Белорусија сигурно како трета ќе влези бидејќи само невозможен сплет на околности може да направи некоја друга екипа да е пред нив.

На Германците им треба чудо т.е. Црна Гора во гости да ја победи Чешка, а знаеме колку Црногорците ќе се замараат со веќе обезбеден пласман...
Не ги потценувај белорусите, го имаат моментално најдобриот ракометар според мене за оваа година ( Рутенка)
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.318
Поени од реакции
6.568
Не ги потценувај белорусите, го имаат моментално најдобриот ракометар според мене за оваа година ( Рутенка)

Не го потценувам Белорусите воопшто, туку високо ги ценам Словенците :). Полуфиналисти од последното светско првенство и играат дома.
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
511
Поени од реакции
540
Сепак со најголеми шанси се Австрија која денес игра против БиХ и со победа би стигнала до 7 бода и гол разлика над +30,а последно коло Русија би ја победила Австрија која веќе би имала обезбедено учество на ЕП.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom