Game of Thrones

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.362
Поени од реакции
46.656
Бидејќи нормален човек на форум не очекува спојлери
,
а што очекуваш бе жити све....

. Ако правилата ви се јасни на темава, зошто ги кршите? Инаку ова не е шерифување, туку потсетување, да сум модератор, немаше да ве потсеќам или предупредувам, ќе летаа одма казнени поени.

ова ти е добар цитат за во CV за модератор кога ќе аплицираш
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Лоша епизода, една од полошите. Без клифхенгер и со многу глупави и нелогични сцени.
Каде исчезна приказната со твојот Аватар, Торос и пијандурите што изиграваат Робин Худ ? Може од пета епизода не сме ги виделе
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Знаејќи го Мартин и после денешнава епизода, мене нема да ме чуди Џофри да биде убиен од страна на Серсеи. Искрено го очекувам ова и нема да ме чуди ако се случи.
 
P

PewDiePie

Гостин
После 24 часа може нема ни да ти се збори за серијава.....

Не може да е спојлер нешто што веќе е прикажано. Најдобро е земи изгледа ја епизодата и сподели импресии одма,дур не ти се спласнати. Која е поентата да влегуваш на темава а знаеш дека синоќа прикажале епизода што ти не си ја изгледал веќе...нормално дека за тоа ќе пишуваат членовите.

Знаејќи го Мартин и после денешнава епизода, мене нема да ме чуди Џофри да биде убиен од страна на Серсеи. Искрено го очекувам ова и нема да ме чуди ако се случи.
Можно е,sure as hell таа глупачата Санса нема да го убие,уште кога и ја видов реакцијата на веста за брат и,и мајка и јасно беше се..... 3 сезони плаче и дреме,де сака да биде краЉица де принцеза,де сака да си оди. Тињовини од лик.

Незнам што треба да се деси за да добие бар малце респект Санса.
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Шо планира Бран не ми е јасно со пилци со гаврани да ги тепа оние ? Или дека има моќ за џинови и глупости ? Аааабе седи таму тој ќе тепал whitewalkers, па, ниеден крал со војската неможеле, ТОЈ. Аааабе седи таму...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.656
Поени од реакции
79.982
Каде исчезна приказната со твојот Аватар, Торос и пијандурите што изиграваат Робин Худ ? Може од пета епизода не сме ги виделе
Таму се. У Брзоречје (Riverlands). Тераат по старо.
У серијава баш и не се толку Робинхудовци, колку што се во книгата.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.521
Поени од реакции
33.700
Бидејќи нормален човек на форум не очекува спојлери на ваква тема, преодно демек регулирана со правила, и бидејќи немаше спојлери за претходната епизода колку што видов, а ја читав темава. Ако правилата ви се јасни на темава, зошто ги кршите? Инаку ова не е шерифување, туку потсетување, да сум модератор, немаше да ве потсеќам или предупредувам, ќе летаа одма казнени поени.

После излезена нова епизода, што навистина мислеше дека ќе прочиташ?
Без неизгледана епизода не се влегува во тема. Ама тоа ви е проблем на вас, немате потреба од самоконтрола, ние, ние мора да го вадиме на време.. :))))




Знаејќи го Мартин и после денешнава епизода, мене нема да ме чуди Џофри да биде убиен од страна на Серсеи. Искрено го очекувам ова и нема да ме чуди ако се случи.

Сигурно Тајвин ќе е позади тоа.. Лично несакам да биде Серсеи ако го скинат копилето, може Џејми или некој од страна.

И Брен беше интересен епзиодава дури, ми се допадна што сите ги вметнаа.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Која е поентата да влегуваш на темава а знаеш дека синоќа прикажале епизода што ти не си ја изгледал веќе...нормално дека за тоа ќе пишуваат членовите.
Денес ја даваат 10тата кај нас .... Пишав, не знам каде глеале live stream, ама тоа не е изговор за спојлери.
--- надополнето: 10 јуни 2013 во 16:50 ---
После излезена нова епизода, што навистина мислеше дека ќе прочиташ?
Без неизгледана епизода не се влегува во тема. Ама тоа ви е проблем на вас, немате потреба од самоконтрола, ние, ние мора да го вадиме на време.. :))))
.
Без следење на правилата во темава исто така не се влегува.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Многу ме интересира што ќе се случува понатаму со Теон како лик во серијата, од копиле кое го презиравме, дојде до лик кој е за секакво сожалување.
Ме интересира како понатаму ќе се изгради ликот, не верувам дека Мартин ќе го убие и него.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Шкорпи,смири се, само ти ја немаше гледано. Не си во право што се буниш. Не знам зашто си влегол во темава во прв план, сигурно нема да пишуваме - „Леле јака епизода ама не кажувам повеќе.“ Нема поента од такви мислења. Плус финале на сезона е, нема што тука да чекаме другите да ја изгледаат па да пишуваме.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
сестра му ќе го спаси ќе се набилда после у теретана и ќе оди да им ги скрши кичмите и на болтон и на син му и на сите и ќе стане вистинскиот наследник на тронот и многу си ги сакам постовите без интерпункција најбоље се
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Мислам дека не грешам... ова беше прво официјално споменување на опасноста од зад ѕидот во цел серијал. До сега збореа за легенди и свршено минато, а сега за страшна иднина. Јасно е и зошто целиот серијал до носи името A song of ice and fire. Денерис оди од југ со змејови, white walkers се спуштаат од север. Е сега, дали воопшто ќе најдат било кој во Вестерос за борба после препукувањата меѓу кралевиве.... Мислам дека пораката што ја испратија од Castle Black, никој од големциве нема сериозно да ја сфати и ќе си тера по старо :(
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Мислам дека не грешам... ова беше прво официјално споменување на опасноста од зад ѕидот во цел серијал. До сега збореа за легенди и свршено минато, а сега за страшна иднина. Јасно е и зошто целиот серијал до носи името A song of ice and fire. Денерис оди од југ со змејови, white walkers се спуштаат од север. Е сега, дали воопшто ќе најдат било кој во Вестерос за борба после препукувањата меѓу кралевиве.... Мислам дека пораката што ја испратија од Castle Black, никој од големциве нема сериозно да ја сфати и ќе си тера по старо :(

Станис ја сфати сериозно. Тајвин е можеби најпаметен човек во серијава. Болтон не е глуп човек исто. Само овој од Пајк може да игнорира таква работа. Или Фреј.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Станис ја сфати сериозно. Тајвин е можеби најпаметен човек во серијава. Болтон не е глуп човек исто. Само овој од Пајк може да игнорира таква работа. Или Фреј.
Станис ја сфати сериозно оти Мелисандре му го пери мозокот со гледање.
Инаку Тајвин е дефинитивно најголемиот рационалист засега, не би рекол дека е најпаметен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom