Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Абе не е брат до толку да сум идиот...
но Мурињо на еден почетник Пепе Гвардиола може Кафе да му носи.
Едноставно кога би ги споредил овја нашиов може да биде само успешен келнер.
Ај кажи во неговите 30 натпревари колку што го води Интер, си видел игра . За среќа наша резултатите беа добри, се друго нема благе везе.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Леле катастрофа! Да се надеваме на чудо во вториот дел... Е па тоа е со 9 дефанзивни и само 2ца офанзивни играчи...
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
еве го моето конечно мислење за Мурињо...
Една голема лигавица, која нема поима од фудбал, научил една тактика и ништо друго, се надевав многу , но еве конечно и ронката надеш умре.
Од оваа сезона нечекајте ништо, ако небиде така ...тоа ќе можам да го прогласам за светско чудо
Мурињо е преценето ѓубре, кое поима нема од фудбал.
Единствено го бива за серење.

Да идат у бестрага и Мурињо и Бурдисо и све остало.
Добро тебе ќе те ставиме тренер???
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
абе што се праите ај малце размислете интер ви е у прашање не се сеќавате дека и од 2 и од 3 гола негатива се враќале .. само адриано нека влезе:vozbud:јас ви викам.. сеуште ништо не е решено :) позз и со среќа
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Аман што сторивте , први сме ? да !!!
Еден кикс и Мур не чинел , се случува и ова неможе само да победуваме.
Думан знам дека си разочаран од резултатов и играта ама немој такви постови да читам од тебе.Остани Интераш и во ваков резултат.

Форца Интер !!!!
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Добро тебе ќе те ставиме тренер???
Не бе брат, јас нереков дека сакам да го заменам на Мурињо...
Јас имам моја професија.
Но еве само една моја прогноза дека сезоната 2009/10 ќе ја започнеме со ново тренерско име.
А највероватно ќе се вика Валтер Зенга.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Е ајде де.Преку глава ми е од некои кои во фан клуб по 2 мисења оставаат неделно и сеа лупаат глупости безвезе, проста работа ццццццц

Не бе брат, јас нереков дека сакам да го заменам на Мурињо...
Јас имам моја професија.
Но еве само една моја прогноза дека сезоната 2009/10 ќе ја започнеме со ново тренерско име.
А највероватно ќе се вика Валтер Зенга.
Ок, ондак чим не си кадарен да го смениш Мурињо, дан сакаш советник на Морати да му бидеш?
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Сите сме нервозни, тоа е факт, ама Думан само ти тропаш глупости... Најлесно е да кажеме дека Мурињо не чини, или некој друг е крив...
Едноставно на ваков натпревар не можеш никого конкретно да окривиш, исто ко што не можеш да пофалиш...
Мурињо е еден од најдобрите тренери, тоа е тоа. Ти до сабајле тропај, ама така е.
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
леле не исшибаа како мали деца, полоша игра немам видено во последните десет години. Никаква ангажираност, на теренот се лизгаат како да е натпревар по уметничко лизгање а не фудбал. Тотална утка на Мурињо во поставеноста на играта. Ни требаат високи играчи пошто овие од Аталанта се се волови.

Ај да пробаме да го обелиме образот во второ полувреме и ако не друго да покажеме барем поголема желба за фудбал.
 
Член од
22 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
2
Imate pravo...nemaat nikakva zelba za igra...kao da gi mrzi:(Mourinho totalno utna sea so sostavot!
Kao prvo burdissso,chivu sredina,deki samo sto se vrati od povreda,crespo i toj mi e spor:(Ajde vtoro poluvreme se nadevam na nekoj poblag poraz...:toe:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
2009/2010 нема да ја започнете со нов тренер затоа што Мурињо сеуште се прилагодува на италијанскиот фудбал и сигурно веќе знае што играчи ќе му требаат за наредна година... Кварезма не ви требаше оти мислам дека Мансини ви беше доста, тоа што ви треба е втор добар напаѓач (Агуеро многу добро би се совпаднал со Ибрахимович)... и плејмејкер во стилот на Кака очајнички ви треба, не видов некој што ви ја води играта од средината кон нападот, мислам дека Диего добро би ви дошол... а за одбраната, сметам дека имаат само лош ден
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
2009/2010 нема да ја започнете со нов тренер затоа што Мурињо сеуште се прилагодува на италијанскиот фудбал и сигурно веќе знае што играчи ќе му требаат за наредна година... Кварезма не ви требаше оти мислам дека Мансини ви беше доста, тоа што ви треба е втор добар напаѓач (Агуеро многу добро би се совпаднал со Ибрахимович)... и плејмејкер во стилот на Кака очајнички ви треба, не видов некој што ви ја води играта од средината кон нападот, мислам дека Диего добро би ви дошол... а за одбраната, сметам дека имаат само лош ден
Какво мењање на тренер, Мурињо ако е до мене би го оставил доживотно.Остај ги што лупаат, прости се, грешат!

П.С. Нека не ви се чудат сите со вашите коментари, леле кај е Син, не да брише, ДА БАНИРА !
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Аман што сторивте , први сме ? да !!!
Еден кикс и Мур не чинел , се случува и ова неможе само да победуваме.
Думан знам дека си разочаран од резултатов и играта ама немој такви постови да читам од тебе.Остани Интераш и во ваков резултат.

Форца Интер !!!!
Вака не е моето разочарување од резултатот, јас знам дека Интер изгуби од Локомотив Москва 3-0 и бев задоволен од ангажираноста на играчите од играта, а ја водеше Вардели тогашниот втор тренер после смената на Закерони.
Единствено полоша игра интер играл во времето на Закерони и Тардели.
И 5-0 да губиме нема да ми биде криво, ама секој натпревар катастрофална игра, е тоа повеќе не се трпи.
Па нели вети Мур дека после празниците ќе гледаме ново издание од Интер, еве со Каљари ја видовме првата епизода, со Џенова игравме 70 минути со играч помалку, а денеска воопшто не сум разочаран од резултатот , него од пристапот на Мурињо кон играта.
Ама ништо не се потрудил да смени.
Со Манчестер Јунајтед само господ напомош.
Од сега гледам дека шансите ни се 15 % - 85 %, на страната на Ман Утд.
Јас се извинувам на сите фанови на Интер што ја гледам реалноста .
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Син е отсутен, денеска јас сам сум... И стрпете се за бришење, не е само вашиов Фан Клуб на форумов, во Фан Клуб Милан западнаја по Кака, преку 100 мислења избришав. Не можам да постигнам наеднаш се’, не сум Шаолин.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom