Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Неможете да го критикувате Станковиќ, најнеблагодарно е да дадеш оценка за некој кој ја има улогата на дефанзивен играч во редот за врска. Незнаеме какви задолженија му дал Мурињо па неможеме да судиме дали одиграл како што треба или неодиграл.

Не треба да бараме поединци виновници за поразот, бидејќу губиме како тим и победуваме како тим.

Во моментов мислам дека Морати е во право кога вика не ни треба кварезма, да можеби крилните позиции колку толку солидно се покриени, но ОЧАЈНО ни треба играч за врска неможеме брзо да се трансформираме од одбрана во напад само поради тоа.

Незнам дали се сеќавата но на десетина минути имавме една полу контра, која веднаш се претвори во позиционен напад, Топката кога ја доби Балотели бевме 4-4, но напрзо станаваме со двојно помалку играчи бидејќи за момент застанавме и сите играчи на сампдорија се вратија.
 

gos

Wrong
Член од
8 ноември 2007
Мислења
719
Поени од реакции
56
Јас не го замислувам ништо, само го претставувам како актуелен шампион на Англија и ЛШ. Еве, за да не бидам сфатен погрешно, ќе го наведам и Баерн Минхен како пример. Актуелен германси шампион, но по првите 2 кола, далеку од идеална форма...
е тоае друга работа само кога пише и еден манчестер ми се чинеше дека сакаш да кажиш како да е најдобар тим.:wink:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
не се криви играчите што играа слабо .крив е Мурињо што постави дефанзивна тактика у второ полувреме,е па мајсторе не е ова Англија и Челзи дај гол од една акција и брани се,интер се бранеа второ полувреме и затоа ги немаше нигде маикон да повлече ,занети и остали
 

foxy roxy

~!@#$%^&*()_+
Член од
22 јуни 2006
Мислења
471
Поени од реакции
7
Да се разбереме Фан на ИНТЕР не може да биде задоволен со реми , тоа може да се оправда доколку имаме комотна предност од двоцифрен број на бодови друго не оправдувам , како да разберам кога Самдорија е две класи послаба и играчки и финансиски а тие не се задоволуваат со бод а ИНТЕР очигледно беше дека само последните 5 минути малку поагресивно притисна...тоа треба да го прават 90 минути...
Несакам да се повтори првата сезона на Манчини цел натпревар се спиеше за да последните 5-7 мин напаѓаше како луд...0-2 губеше со сампдорија за 7 мин успеа да биде 3-2 ама тоа не е секогаш така во таа сезона нанижа 18 реми (а тоа се како 12 порази)..
Нема шо да се разбериме разбрано е резултатот е сосема заслужен затоа што за толку одигравме немавме подобра игра од сампдорија за да победиме, јас мислам дека нерешениот резултат не е некое големо изненадување како што некои драматизираат затоа што сампдорија е екипа со добар стратег, играчки кадар иако имаја некои повредени и минатогодишниот пласман говореше дека многу тешко ке биди да се извлечат трите бода од Џенова :salut:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Јас не го замислувам ништо, само го претставувам како актуелен шампион на Англија и ЛШ. Еве, за да не бидам сфатен погрешно, ќе го наведам и Баерн Минхен како пример. Актуелен германси шампион, но по првите 2 кола, далеку од идеална форма...
Toj dobra paralela napravi MAN UTD i INTER.
Но да не се лажеме во Италија заедно со Милан сме финансиски најмоќни, но во евро конкуренција заостануваме зад Реал Мадрид и Челзи. Манчестер е уиграна екипа со ист стратег две децении, Ливерпул ги има Торес, Џерард, Карагер, Милан - Пато, Кака, Роналдињо, Нест, Пирло, Барса - Меси, Алвеш, Пујол, Чави, ...
А Интер - има само стратег Мурињо, ако Ибра блесне ова година со сигурност ќе си го грабнат Челзи или Реал Мадрид истото важи и за Адриано.
еве една анализа...
Ј. Занети - Неговите најдобри денови реално си поминаа и треба да се спрема за спортски директор.
Матераци - За пензија или во некој клуб од втора категорија пред три сезони и лацио се премислуваше дали да го земи кога беше ставен на трансвер листа...
Самуел - Реал Мадрид го избрка како промршување а ние плативме 20 милиончиња..
Мунтари - добар е за Удинезе или портсмут најмногу до Фиорентина ама не и за клуб кој сака да се вбројува за фаворит за освојување на Лига на Шампиони.
Мансини - е солиден за екипа која може да се бори за учество во ЛШ, но не и за освојување на ЛШ.
Креспо - одамна Челзи и Милан се откажа од истрошениот и уморен Креспо да беше добар Милан ќе си го задржеа.
Балотели - тој е само талент кој треба да се докажува но за прв тим да игра му треба некоја екипа како Торино, Удинезе а за Интер ќе треба да причека уште 2-3 години.
Станковиќ - добар е да се врати во Ц.Звезда да им помогне со неговото искуство , и да не отпаѓаат од Кипарски екипи.
Виеира - беше еден од најдобрите, ако не и најдобар..Но сепак беше...слично како Е. Давидс кога го донесовме но се виде дека е истрошен..
Фиго - хехе мојот омилен играч од пред 10 години, заедно со Гигс ... но сејќавате Морати ни го донесе за сувенир Реал бараше некој клуб од Арапите за да го зема а тие да се ослободат од високата плата а Морати го зграпчи и го заборави во првиот состав..
Круз - Човекот поштено си одработа но не е за освојување на ЛШ...
Хименез - го почитувам ,но и тој пред да дојде во Интер небеше фудбалер на годината , тој си беше за екипа која се бори за освојување на УЕФА КУПОТ.
Пеле - Млад перспективен но само името ги подлага на Интер за да го купат додека му дојде времето има уште многу.
Бурдисо - земен е по налог на Ј.Занети , па порасна на 27 години а не успеа да се избори ни стандардно место во Интер , а како за најдобар одбранбен играч на годината.
Ривас - Од сега се гледа дека тешко дека ќе го биде.
КИВУ - Рака на срце добар трансвер, но кога сме баксузи цело време ни се повредува , ајрот неможеме да му го видеме исто како и на Ибро мајсторот, Роналдо и ред други.
Дакур - ехе кога тој беше во врвна форма Лидс играше во 1/2 финале во ЛШ, па сега вие разгледајте кај игра Лидс неговите добри денови одамна се во заборав исто како и Лидс.
Адриано - Ова дете го купивме за само 800.000 илјади долари 2001 година, па повторно го прекупувавме од Парма за 25 мил евра итоа 50%, а цело време го нудеме за 5-6 милиони евра... Јас сум сигурен каде и да оди во друг клуб ќе се прероди само во Интер ќе стагнира иако има само 26 години...АДРИАНО треба да се чува како очите и да се негува исто како и ИБРО Мајсторот тие двајца ни се се што имамаме а вредат непроценливо богатство.

Мурињо - Човекот е роден победник и треба да остане во Интер 20 години, тој е спасот за Интер.
Морати - Колку што го сакам исто толку и не го сакам...Кога беше сменет(работаше во сенка) од Факети ми падна криво, а еднаш најави дека сака да го продава клубот на еден моден дизајнер (Шнајдер де) многу ми се стегна срцето и бев да остани и покрај големиот број на глупости што ги правеше на трансвер пазарот...замислетене пред три години последната трансвер цел му беше ЛУЧИАНО МОЏИ....(пред да излезе на виделина скандалот) и јас сакал несакал се согласував и него да го донесе....
А сега вие добро размислете каде е проблемот..
Да не се лажеме за ЛШ ќе треба уште многу да се начекаме... не заборавајте одпаѓаме од ВИЉАРЕАЛ, Валенсија, Локомотив москва( во групите), екипи кој се од втора категорија, а со РЕАЛ МАДРИД, ЧЕЛЗИ, МАН УТД, БАРСА, се уште не сме стигнале да играме а камо да ги победиме...
ГО САКАМ ИНТЕР, но тој на нас немисли.
П.С Кривци за тоа што ги одбрав ИНТЕР се МАТЕУС-КЛИНСМАН-БРЕМЕ (1989) и Трапатони тогашниот стратег.
Ова е вистинската сезона за Интер колку е јак во Италија..
Фаворити за Калчото се:
1. Милан ( Кака, Пато, Пирло, Роналдињо, Шевченко, Неста...)
вредат огромно богатство.
2. Интер ( Адриано и Ибра)
3. Рома ( Тоти, Де Роси, Аквиљани,,,)
4. Јуве ( Амаури, Буфон,...)

СТРАТЕЗИ:
1. Мурињо
2. Спалети
3. Прандели
4. Анчелоти

Кој сака може ипонатака да си кини нерви..
Моја прва ЉУБОВ.... ИНТЕР.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.700
Поени од реакции
43.782
Toj dobra paralela napravi MAN UTD i INTER.
Но да не се лажеме во Италија заедно со Милан сме финансиски најмоќни, но во евро конкуренција заостануваме зад Реал Мадрид и Челзи. Манчестер е уиграна екипа со ист стратег две децении, Ливерпул ги има Торес, Џерард, Карагер, Милан - Пато, Кака, Роналдињо, Нест, Пирло, Барса - Меси, Алвеш, Пујол, Чави, ...
А Интер - има само стратег Мурињо, ако Ибра блесне ова година со сигурност ќе си го грабнат Челзи или Реал Мадрид истото важи и за Адриано.
еве една анализа...
Ј. Занети - Неговите најдобри денови реално си поминаа и треба да се спрема за спортски директор.
Матераци - За пензија или во некој клуб од втора категорија пред три сезони и лацио се премислуваше дали да го земи кога беше ставен на трансвер листа...
Самуел - Реал Мадрид го избрка како промршување а ние плативме 20 милиончиња..
Мунтари - добар е за Удинезе или портсмут најмногу до Фиорентина ама не и за клуб кој сака да се вбројува за фаворит за освојување на Лига на Шампиони.
Мансини - е солиден за екипа која може да се бори за учество во ЛШ, но не и за освојување на ЛШ.
Креспо - одамна Челзи и Милан се откажа од истрошениот и уморен Креспо да беше добар Милан ќе си го задржеа.
Балотели - тој е само талент кој треба да се докажува но за прв тим да игра му треба некоја екипа како Торино, Удинезе а за Интер ќе треба да причека уште 2-3 години.
Станковиќ - добар е да се врати во Ц.Звезда да им помогне со неговото искуство , и да не отпаѓаат од Кипарски екипи.
Виеира - беше еден од најдобрите, ако не и најдобар..Но сепак беше...слично како Е. Давидс кога го донесовме но се виде дека е истрошен..
Фиго - хехе мојот омилен играч од пред 10 години, заедно со Гигс ... но сејќавате Морати ни го донесе за сувенир Реал бараше некој клуб од Арапите за да го зема а тие да се ослободат од високата плата а Морати го зграпчи и го заборави во првиот состав..
Круз - Човекот поштено си одработа но не е за освојување на ЛШ...
Хименез - го почитувам ,но и тој пред да дојде во Интер небеше фудбалер на годината , тој си беше за екипа која се бори за освојување на УЕФА КУПОТ.
Пеле - Млад перспективен но само името ги подлага на Интер за да го купат додека му дојде времето има уште многу.
Бурдисо - земен е по налог на Ј.Занети , па порасна на 27 години а не успеа да се избори ни стандардно место во Интер , а како за најдобар одбранбен играч на годината.
Ривас - Од сега се гледа дека тешко дека ќе го биде.
КИВУ - Рака на срце добар трансвер, но кога сме баксузи цело време ни се повредува , ајрот неможеме да му го видеме исто како и на Ибро мајсторот, Роналдо и ред други.
Дакур - ехе кога тој беше во врвна форма Лидс играше во 1/2 финале во ЛШ, па сега вие разгледајте кај игра Лидс неговите добри денови одамна се во заборав исто како и Лидс.
Адриано - Ова дете го купивме за само 800.000 илјади долари 2001 година, па повторно го прекупувавме од Парма за 25 мил евра итоа 50%, а цело време го нудеме за 5-6 милиони евра... Јас сум сигурен каде и да оди во друг клуб ќе се прероди само во Интер ќе стагнира иако има само 26 години...АДРИАНО треба да се чува како очите и да се негува исто како и ИБРО Мајсторот тие двајца ни се се што имамаме а вредат непроценливо богатство.

Мурињо - Човекот е роден победник и треба да остане во Интер 20 години, тој е спасот за Интер.
Морати - Колку што го сакам исто толку и не го сакам...Кога беше сменет(работаше во сенка) од Факети ми падна криво, а еднаш најави дека сака да го продава клубот на еден моден дизајнер (Шнајдер де) многу ми се стегна срцето и бев да остани и покрај големиот број на глупости што ги правеше на трансвер пазарот...замислетене пред три години последната трансвер цел му беше ЛУЧИАНО МОЏИ....(пред да излезе на виделина скандалот) и јас сакал несакал се согласував и него да го донесе....
А сега вие добро размислете каде е проблемот..
Да не се лажеме за ЛШ ќе треба уште многу да се начекаме... не заборавајте одпаѓаме од ВИЉАРЕАЛ, Валенсија, Локомотив москва( во групите), екипи кој се од втора категорија, а со РЕАЛ МАДРИД, ЧЕЛЗИ, МАН УТД, БАРСА, се уште не сме стигнале да играме а камо да ги победиме...
ГО САКАМ ИНТЕР, но тој на нас немисли.
П.С Кривци за тоа што ги одбрав ИНТЕР се МАТЕУС-КЛИНСМАН-БРЕМЕ (1989) и Трапатони тогашниот стратег.
Ова е вистинската сезона за Интер колку е јак во Италија..
Фаворити за Калчото се:
1. Милан ( Кака, Пато, Пирло, Роналдињо, Шевченко, Неста...)
вредат огромно богатство.
2. Интер ( Адриано и Ибра)
3. Рома ( Тоти, Де Роси, Аквиљани,,,)
4. Јуве ( Амаури, Буфон,...)

СТРАТЕЗИ:
1. Мурињо
2. Спалети
3. Прандели
4. Анчелоти

Кој сака може ипонатака да си кини нерви..
Моја прва ЉУБОВ.... ИНТЕР.
1 . Бројот 4 треба да се повлече на крајот од неговата кариера , и дефинитивно да остане на некоја функција во Интер .
2 . Супер е Мунтари , али за ваков играч фали креативец во средината на теренот , заедно со него и Камбија , Интер би имале моќна средина .
3. Тешко ке пропсерира покрај Ибра и Адри , а за крилна позиција не е создаден , денес тоа сите го видовме .
4. Тоа е , дефинитивно , мојата најголема желба , Мурињо да стане она што Ферги е за Манчестер . Да се испише една убава историја под водство на тој Човек .
5 . Ееее во Јануари кога тоа го говорев некои велеа , каков фан на Интер си Ти, али сеуште има фанови на Интер кои високо летаат во облаците и не се соочуваат со реалноста , во која Интер сеуште расте и достигнува нови нивоа .
6 . Матеус , ако ме прашаш мене , еден од најдобрите ако не и најдобар играч во 100 годишната историја на Интер .
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Думан голем дел од работите што ги кажа не се точни. Како можеш да кажеш само тоа за Занети, Па нема подобар играч од него во светот. Човекот е десен бек, а игра во средниот ред да го ставиме и напаѓач и тоа ќе игра без проблем. Играч не поминува покрај него, а кога е топката во неговио нозе никој неможе да му ја земе, ги тера противниците да трчаат како мали деца покрај него. Незнам што очекуваш од него ама он не е тој што треба да ни ги решава натпреварите.

Ме мрзи да зборувам за другите пошо е касно и ми се спие,
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Toj dobra paralela napravi MAN UTD i INTER.
Но да не се лажеме во Италија заедно со Милан сме финансиски најмоќни, но во евро конкуренција заостануваме зад Реал Мадрид и Челзи. Манчестер е уиграна екипа со ист стратег две децении, Ливерпул ги има Торес, Џерард, Карагер, Милан - Пато, Кака, Роналдињо, Нест, Пирло, Барса - Меси, Алвеш, Пујол, Чави, ...
А Интер - има само стратег Мурињо, ако Ибра блесне ова година со сигурност ќе си го грабнат Челзи или Реал Мадрид истото важи и за Адриано.
еве една анализа...
Ј. Занети - Неговите најдобри денови реално си поминаа и треба да се спрема за спортски директор.
Матераци - За пензија или во некој клуб од втора категорија пред три сезони и лацио се премислуваше дали да го земи кога беше ставен на трансвер листа...
Самуел - Реал Мадрид го избрка како промршување а ние плативме 20 милиончиња..
Мунтари - добар е за Удинезе или портсмут најмногу до Фиорентина ама не и за клуб кој сака да се вбројува за фаворит за освојување на Лига на Шампиони.
Мансини - е солиден за екипа која може да се бори за учество во ЛШ, но не и за освојување на ЛШ.
Креспо - одамна Челзи и Милан се откажа од истрошениот и уморен Креспо да беше добар Милан ќе си го задржеа.
Балотели - тој е само талент кој треба да се докажува но за прв тим да игра му треба некоја екипа како Торино, Удинезе а за Интер ќе треба да причека уште 2-3 години.
Станковиќ - добар е да се врати во Ц.Звезда да им помогне со неговото искуство , и да не отпаѓаат од Кипарски екипи.
Виеира - беше еден од најдобрите, ако не и најдобар..Но сепак беше...слично како Е. Давидс кога го донесовме но се виде дека е истрошен..
Фиго - хехе мојот омилен играч од пред 10 години, заедно со Гигс ... но сејќавате Морати ни го донесе за сувенир Реал бараше некој клуб од Арапите за да го зема а тие да се ослободат од високата плата а Морати го зграпчи и го заборави во првиот состав..
Круз - Човекот поштено си одработа но не е за освојување на ЛШ...
Хименез - го почитувам ,но и тој пред да дојде во Интер небеше фудбалер на годината , тој си беше за екипа која се бори за освојување на УЕФА КУПОТ.
Пеле - Млад перспективен но само името ги подлага на Интер за да го купат додека му дојде времето има уште многу.
Бурдисо - земен е по налог на Ј.Занети , па порасна на 27 години а не успеа да се избори ни стандардно место во Интер , а како за најдобар одбранбен играч на годината.
Ривас - Од сега се гледа дека тешко дека ќе го биде.
КИВУ - Рака на срце добар трансвер, но кога сме баксузи цело време ни се повредува , ајрот неможеме да му го видеме исто како и на Ибро мајсторот, Роналдо и ред други.
Дакур - ехе кога тој беше во врвна форма Лидс играше во 1/2 финале во ЛШ, па сега вие разгледајте кај игра Лидс неговите добри денови одамна се во заборав исто како и Лидс.
Адриано - Ова дете го купивме за само 800.000 илјади долари 2001 година, па повторно го прекупувавме од Парма за 25 мил евра итоа 50%, а цело време го нудеме за 5-6 милиони евра... Јас сум сигурен каде и да оди во друг клуб ќе се прероди само во Интер ќе стагнира иако има само 26 години...АДРИАНО треба да се чува како очите и да се негува исто како и ИБРО Мајсторот тие двајца ни се се што имамаме а вредат непроценливо богатство.

Мурињо - Човекот е роден победник и треба да остане во Интер 20 години, тој е спасот за Интер.
Морати - Колку што го сакам исто толку и не го сакам...Кога беше сменет(работаше во сенка) од Факети ми падна криво, а еднаш најави дека сака да го продава клубот на еден моден дизајнер (Шнајдер де) многу ми се стегна срцето и бев да остани и покрај големиот број на глупости што ги правеше на трансвер пазарот...замислетене пред три години последната трансвер цел му беше ЛУЧИАНО МОЏИ....(пред да излезе на виделина скандалот) и јас сакал несакал се согласував и него да го донесе....
А сега вие добро размислете каде е проблемот..
Да не се лажеме за ЛШ ќе треба уште многу да се начекаме... не заборавајте одпаѓаме од ВИЉАРЕАЛ, Валенсија, Локомотив москва( во групите), екипи кој се од втора категорија, а со РЕАЛ МАДРИД, ЧЕЛЗИ, МАН УТД, БАРСА, се уште не сме стигнале да играме а камо да ги победиме...
ГО САКАМ ИНТЕР, но тој на нас немисли.
П.С Кривци за тоа што ги одбрав ИНТЕР се МАТЕУС-КЛИНСМАН-БРЕМЕ (1989) и Трапатони тогашниот стратег.
Ова е вистинската сезона за Интер колку е јак во Италија..
Фаворити за Калчото се:
1. Милан ( Кака, Пато, Пирло, Роналдињо, Шевченко, Неста...)
вредат огромно богатство.
2. Интер ( Адриано и Ибра)
3. Рома ( Тоти, Де Роси, Аквиљани,,,)
4. Јуве ( Амаури, Буфон,...)

СТРАТЕЗИ:
1. Мурињо
2. Спалети
3. Прандели
4. Анчелоти

Кој сака може ипонатака да си кини нерви..
Моја прва ЉУБОВ.... ИНТЕР.
Не знам дали ова е излив на нервоза или ова го напиша во нормални околности...

Според сите фудбалски стручњаци, Интер е фаворит за Сериа А и еден од најсериозните екипи за лигата на шампиони.

Доказ за тоа е и коефициентите во сите светски кладилници, според кои Интер е со далеку најмал коефициент за одбрана на титулата во калчото и 4 екипа за лига на шампиони.

Ајде јас да направам анализа на играчите...

Цезар - еден од најдобрите голмани во светот.
Маикон - најдобриот десен бек во светот. Знаеме колку пари лани даваа Реал и Челзи за него...
Кордоба - еден од најбрзите дефанзивци во светот, супер стабилен играч го видовме тоа и минатата сезона.
Самуел - во тандем со Кордоба беа инзвонредни. Тоа дека не се снајде во Реал не значи дека е слаб играч. Има многу играчи кои во еден клуб биле слаби, не се снашле најдобро а во друг клуб се супер играчи.
Максвел е одличен за левата бековска позиција, па и цела одбрана е супер нема да ги коментирам еден по еден. Ја имаме најдобрата одбрана во Италија а тоа го покажавме и лани со најмалку примени голови.
Занети - за него немам зборови. Играч кој би го посакал секој тим и може да игра на вакво ниво уште неколку сезони.
Средниот ред е добар, единствено што фали е замена за Фиго.
Нападот е одличен, и ти самиот го призна тоа. Нема што да коментирам.
А дека некој друг клуб може да ги лапне Ибра и Адри не се сложувам. Сакаш да кажиш дека Интер нема пари и не е на ниво на Реал и Челзи?
Многу се лажиш тука. Секое лето Морати е троши премногу пари за трансвери, секое лето носи по некое звучно име..
Ибра е најскапо платен играч во светот, па и повеќе од пола тим земаат над 4 милиони по сезона. Тоа ретко кој друг клуб може да си го дозволи.

Интер има тим достоен за одбрана на титулата во калчото и за да се освои и Европа.
Го имаме и Мурињо, еден од најдобрите стратези во Европа.

Дечки ве молам повеќе без нервози. :)

Ова е само прво коло, и ова беше само лош ден за Интер. Целиот тим потфрли, немавме среќа а и Сампдориа одигра добро.

Ајде мала анализа и од мене...

Цезар беше несигурен на голот. Мислам дека голем дел од вината за примениот гол е негова.
Камби и Матерци беа добри во одбраната, со исклучот на нафрлените топки на кои требаше многу подобро да реагираат. Маикон и Максвел слабо, посебно во вториот дел. Занети не одигра онака како што сме навикнати да го гледаме, го немаше никаде во голем дел од натпреварот. Станкович и Мунтари играа доста дефанзивно и тој дел го одиграа доста добро но немаше добри топки и пасови од нив. Фиго и Мансини беа катастрофа, посебно Фиго. Мурињо форсира игра со 2 офанзивни крила кои се најзначајниот дел од тимот. Тие треба да се главна алка во секоја акција, да го играат да асистираат со центарфорот, а исто така да постигнуваат и голови.
Ибра не се покажа во најдобро светло. Иако постигна гол сепак од него се очекува многу повеќе. Но не може тој сам ако крилата се играат вака како денес.

Сепак ова е добра лекција за Мурињо, и ќе ги стегни малку повеќе играчите за натпреварот со Катанија.
И Морати треба да свати дека Фиго повеќе не е за во прв тим на Интер и дека МОРА да го земи Кварезма.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
1 . Бројот 4 треба да се повлече на крајот од неговата кариера , и дефинитивно да остане на некоја функција во Интер .
2 . Супер е Мунтари , али за ваков играч фали креативец во средината на теренот , заедно со него и Камбија , Интер би имале моќна средина .
3. Тешко ке пропсерира покрај Ибра и Адри , а за крилна позиција не е создаден , денес тоа сите го видовме .
4. Тоа е , дефинитивно , мојата најголема желба , Мурињо да стане она што Ферги е за Манчестер . Да се испише една убава историја под водство на тој Човек .
5 . Ееее во Јануари кога тоа го говорев некои велеа , каков фан на Интер си Ти, али сеуште има фанови на Интер кои високо летаат во облаците и не се соочуваат со реалноста , во која Интер сеуште расте и достигнува нови нивоа .
6 . Матеус , ако ме прашаш мене , еден од најдобрите ако не и најдобар играч во 100 годишната историја на Интер .
Ти си еден од ретките вистински фанови на Интер кој ќе го сакаш и во добро и во лошо, а за тие што ти викале „каков фан си ти на ИНТЕР„ тие се дојденци и млади дечки кој во секој момент можаат да го сменат Интер со некој друг клуб..како Челзи, Ливерпул или трет...многу малку ги има верни и објективни фанови.

се сеќаваш на изјавите од Роберо Манчини кој после секој натпревар изјавуваше дека добил поука , но тоа се повторуваше до бесконечни 18 реми... или во лш кога никако неможеше да го видет 1/2 финалето на ЛШ а не пак Финале.
Ј. Занети е единствениот играч за кој ИНТЕР може да се пофали дека израснал во интер во последниве 14 години...Но мора да признаеме дека треба да му го остапи местото на некој помлад играч...а за него имаме солидна замена во МАИКОН-десен бек ( едно 6-7 години нема да имаме проблем на таа позиција), но за во средниот ред треба да се бара други...времето на моите омилени играчи Ј.Занети и Л.Фиго веќе помина ...фиго може да се ангажира како скаут из португалија за откривање на таленти( како примерот на Леонардо кога во Милан им донесе светски играч КАКА за само 5 милиони евриња).
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Ме потсети, коментаторот на Телма уште пред да почне натпреварот го испофали Станковиќ. Можеше барем неколку минути да почека да види како ќе игра :tapp:. Е што ти е југоносталгија...

Btw дали мене ми се причини или цел натпревар се радуваше на шансите на Сампдорија? Како да сакаше Интер да изгуби. Плус неколку пати ги спомна Милан без причина... :pov:

Бранко има јавно кажано на Златна Буба Мара дека навива за Интер :uvo:
:wink:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Дечки, не се откажувајте од Кварезма. Утре ќе го има на официалната страна, се кладам на пијачка ако треба :)
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Думан голем дел од работите што ги кажа не се точни. Како можеш да кажеш само тоа за Занети, Па нема подобар играч од него во светот. Човекот е десен бек, а игра во средниот ред да го ставиме и напаѓач и тоа ќе игра без проблем. Играч не поминува покрај него, а кога е топката во неговио нозе никој неможе да му ја земе, ги тера противниците да трчаат како мали деца покрај него. Незнам што очекуваш од него ама он не е тој што треба да ни ги решава натпреварите.

Ме мрзи да зборувам за другите пошо е касно и ми се спие,
Јас се сложувам дека беше , но дека е треба да размислиме малку (Friday, August 10 1973 - веќе ги наполни 35 години , тој неговото си го одработи 13 сезони на највисоко ниво, ова му е 14 сезона...ако толку го почитуваме треба да биде седнат на директорска фотеља до крајот на неговиот живот слично како Факети, а не да се измачува на тренинзите исто како балотели на 18 години...Многу погрешно ме разбра и јас сакам Ј.Занети да ни е вечен , но реалноста мора да ја погледнеме и имаме готов способен да го замени МАИКОН , а Ј.Занети годинава треба да има стол во ложата заедно со газда МАСИМО, тоа го заслужи...истото важи за Малдини, Раул,Гигс, а не да завршат како Фернандо Јеро кој беше омаловажуван од Реал Мадрид а неговото место го зазеде Мијатовиќ... Да не заборавиме дека на името које го направи Ј.Занети во ИНТЕР се створи Аргентинска колонија...Џули, Алмеида, Круз,Вивас, Креспо, Бурдисо, Батистута, Делафиоре,Мариано Гонзалез,Кили Гонзалез, Пералта,Рамберт,Диего Симеоне,Солари, Верон , ама ниеден небеше ни пола од Ј.Занети се тоа беше донесено благодарение на Занети. Се надевам дека за 2009/10 ќе го убеди да дојди во интер МЕСИ. ама не на 33 години :wink:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.700
Поени од реакции
43.782
Ти си еден од ретките вистински фанови на Интер кој ќе го сакаш и во добро и во лошо, а за тие што ти викале „каков фан си ти на ИНТЕР„ тие се дојденци и млади дечки кој во секој момент можаат да го сменат Интер со некој друг клуб..како Челзи, Ливерпул или трет...многу малку ги има верни и објективни фанови.

се сеќаваш на изјавите од Роберо Манчини кој после секој натпревар изјавуваше дека добил поука , но тоа се повторуваше до бесконечни 18 реми... или во лш кога никако неможеше да го видет 1/2 финалето на ЛШ а не пак Финале.
Ј. Занети е единствениот играч за кој ИНТЕР може да се пофали дека израснал во интер во последниве 14 години...Но мора да признаеме дека треба да му го остапи местото на некој помлад играч...а за него имаме солидна замена во МАИКОН-десен бек ( едно 6-7 години нема да имаме проблем на таа позиција), но за во средниот ред треба да се бара други...времето на моите омилени играчи Ј.Занети и Л.Фиго веќе помина ...фиго може да се ангажира како скаут из португалија за откривање на таленти( како примерот на Леонардо кога во Милан им донесе светски играч КАКА за само 5 милиони евриња).
Има Интер верни навивачи , дури и оние необјективните , али многу од нив ги заборавија црниот период од 1989 до Калчополи , и наеднаш без никаков респект кон останатите тимови летнаа во облаци , иако требаше Јуве да отиде во втора Лига ( само тоа овозможи денес да се крстиме во Ибра ) , Виола да бидат казнети 20 бода , Милан 5 , Лацио финансиски да пропадне и да стане просечен тим , Рома да го има проблемот со искуство и неконстантност . Но многу од тие работи кои одеа во полза на Интер поминаа , Галијани и Берло се разбудија , Јуве избори пласман за ЛШ и со светлосна брзина ке се обиде повторно да дојде на врвот од Серија А и да го врати загубеното Реноме , Фиорентина полека но сигурно граби кон оние стари денови од времето на Бати - Гол , Рома имаше неискусен тим кој сеуште не беше дораснат за титулата , но и тоа помина ( ги купија Менез* и Баптиста ) .
Остатокот од сезоната само ке го потврди тоа што го говориме , за тешкотиите кои Интер ке ги има во борбата за Скудетото оваа година , година која Калчото е неколку скалила повисоко од претходните 2 . А за ЛШ , уште од доаѓањето на Мурињо реков , Интер да го видам во 1/2 финалето оваа сезона т.е. помеѓу четирите најдобри во Европа би бил пресреќен , како што реков во претходниот мој пост , Интер е во процес кој ке овозможи да припаѓа во групата на Манчестер , Челзи , Реал , Барса , Интер сеуште расте во Фудбалскиот Свет , носењето на Мурињо е само еден чекор . Првиот услов како што веќе реков Морати го исполни , го донесе Мурињо , остатнаиот е добро пазарење на трансфер-маркетот .

Добро размислуваш , Фиго може да се искористи како скаут во Португалија , неговото реноме само ке ги олесни трансферите , а истото го мислам и за Занети , вистинска Легенда , ценет и во цела Аргентина , без проблем ке може да потпишуваме договори со аргетинските фудбалери доколку овој човек биде вклучен во било какви преговори , тоа Интер мора да го искористат во иднина , тога ке го бараат и навивачите , Занети да остане и по неговото пензионирање во клубот . Јас сум стрплив но и убеден дека Интер ке стигне до фудбалскиот врв во наредните 2 до 3 години , и ке се стекне со едно реноме со кое мал број на клубови во светот можат да се пофалат . Чекав повеќе од 10 години за да ги видам на врвот во Италија , така да ке уживам во ерата на Мурињо , гледајки го издигнувањето на Новиот Интер .

*Менез - Само се прашувам дали е ова случај на нов Кака , кога Интер рекоа дека дечкото е неталентиран , се сеќавате нели , Интер беа доста заинтересирани за Менез , кој btw е играч токму на онаа позиција за која сите говориме дека е непотполнета повеќе од 10 години .
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Не знам дали ова е излив на нервоза или ова го напиша во нормални околности...

Според сите фудбалски стручњаци, Интер е фаворит за Сериа А и еден од најсериозните екипи за лигата на шампиони.

Доказ за тоа е и коефициентите во сите светски кладилници, според кои Интер е со далеку најмал коефициент за одбрана на титулата во калчото и 4 екипа за лига на шампиони.

Ајде јас да направам анализа на играчите...

Цезар - еден од најдобрите голмани во светот.
Маикон - најдобриот десен бек во светот. Знаеме колку пари лани даваа Реал и Челзи за него...
Кордоба - еден од најбрзите дефанзивци во светот, супер стабилен играч го видовме тоа и минатата сезона.
Самуел - во тандем со Кордоба беа инзвонредни. Тоа дека не се снајде во Реал не значи дека е слаб играч. Има многу играчи кои во еден клуб биле слаби, не се снашле најдобро а во друг клуб се супер играчи.
Максвел е одличен за левата бековска позиција, па и цела одбрана е супер нема да ги коментирам еден по еден. Ја имаме најдобрата одбрана во Италија а тоа го покажавме и лани со најмалку примени голови.
Занети - за него немам зборови. Играч кој би го посакал секој тим и може да игра на вакво ниво уште неколку сезони.
Средниот ред е добар, единствено што фали е замена за Фиго.
Нападот е одличен, и ти самиот го призна тоа. Нема што да коментирам.
А дека некој друг клуб може да ги лапне Ибра и Адри не се сложувам. Сакаш да кажиш дека Интер нема пари и не е на ниво на Реал и Челзи?
Многу се лажиш тука. Секое лето Морати е троши премногу пари за трансвери, секое лето носи по некое звучно име..
Ибра е најскапо платен играч во светот, па и повеќе од пола тим земаат над 4 милиони по сезона. Тоа ретко кој друг клуб може да си го дозволи.

Интер има тим достоен за одбрана на титулата во калчото и за да се освои и Европа.
Го имаме и Мурињо, еден од најдобрите стратези во Европа.

Дечки ве молам повеќе без нервози. :)

Ова е само прво коло, и ова беше само лош ден за Интер. Целиот тим потфрли, немавме среќа а и Сампдориа одигра добро.

Ајде мала анализа и од мене...

Цезар беше несигурен на голот. Мислам дека голем дел од вината за примениот гол е негова.
Камби и Матерци беа добри во одбраната, со исклучот на нафрлените топки на кои требаше многу подобро да реагираат. Маикон и Максвел слабо, посебно во вториот дел. Занети не одигра онака како што сме навикнати да го гледаме, го немаше никаде во голем дел од натпреварот. Станкович и Мунтари играа доста дефанзивно и тој дел го одиграа доста добро но немаше добри топки и пасови од нив. Фиго и Мансини беа катастрофа, посебно Фиго. Мурињо форсира игра со 2 офанзивни крила кои се најзначајниот дел од тимот. Тие треба да се главна алка во секоја акција, да го играат да асистираат со центарфорот, а исто така да постигнуваат и голови.
Ибра не се покажа во најдобро светло. Иако постигна гол сепак од него се очекува многу повеќе. Но не може тој сам ако крилата се играат вака како денес.

Сепак ова е добра лекција за Мурињо, и ќе ги стегни малку повеќе играчите за натпреварот со Катанија.
И Морати треба да свати дека Фиго повеќе не е за во прв тим на Интер и дека МОРА да го земи Кварезма.
НАПИШАНО во НАЈНОРМАЛНИ ОКОЛНОСТИ...
таа е реалноста..денот по утрото се познава...
Се што ќе биде поинаку треба да бидеме презадоволни, нетреба многу да очекуваме... треба да се споредуваме...
ЛШ ИНТЕР - ЧЕЛЗИ ( Лампард, Есиен, Тери, Карваљо, Балак, Дрогба) не можевме да се добереме , а камо да помислеме дека можеме нешто да им купиме, само во случај тие сами не ги избркаат како случајот Мурињо и треба да сме благодарни за таквите околности што се случија...не можевме ни да помислевме ако имаше договор со Челзи...
Ние еден Кварезма се мачиме да донесеме итоа без конкуренција, а замисли ако пројават интерес реал или Челзи за него шансите се 0,1% , ние не можеме со барса да се носиме да е притребет Кварезма за 12 часа ќе биде кај нив...
Ако се сеќаваш пред неколку сезони во пазар беа МАН УТД, БАРСА и ИНТЕР за К.Роналдо, Постига и Кварезма. МАН УТД го зеде К. Роналдо, Барса Кварезма , постига Тотенхем, а ние Кили Гонзалез и Ван дер Мејде....
П.С Бидете спокојни за 24 часа ќе го имаме КВАРЕЗМА, во еден пост пред две неделеи реков 90%, а сега тврдам 99,102 %.
Поздрав..бидете спокојни и во лошо и во арно.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.700
Поени од реакции
43.782
секако...
link

и честито нерешено.
Само да те потсетам дека ден пред да дојде Ибра во Интер , Морати рече дека Ибра шанса нема да го облече дресот на Интер зашто тој е сепак играч на Јуве . Ден пред да биде отпуптен Манчини , иста изјава . Ден пред да биде отпуштен Закерони , иста изјава .

Лош ти иде иронијава , утре од 20,30 нема да бидеш расположен за истата :smir: .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom