Лига на Шампиони 2012/2013

Статус
Затворена за нови мислења.

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.096
Поени од реакции
25.545
Дортмунд победи на едно гостување во ЛШ сезонава, а интересен факт околу Баерн е тоа што нашиот Вардар успеа да извади подобар резултат од новите германски шампиони на едно гостување - против Бате.
Тоа го знаеме сите туку кажи ни што ти е поентата од тоа што го напиша? Дека Бате и Вардар се подобри од Баерн или дека Баерн е слаб тим чим загубил од Бате? Кажи, не се срами, и така ти одиш според таа логика да се каже нешто за Баерн па дури и да е глупост, а верувај дека кога зборуваш за Баерн кажуваш глупости, не знам дали си свесен за тоа.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.909
Поени од реакции
24.519
Добро бе зашто секоја зафрканција за Баерн си ја сфаќате толку лично?
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.096
Поени од реакции
25.545
Добро бе зашто секоја зафрканција за Баерн си ја сфаќате толку лично?
Не е зафрканција тоа тој што го напиша дека Вардар извадиле подобар резултат од Баерн во Белорусија. Тоа е вистина. Јас само го прашувам што му е поентата од тоа.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.909
Поени од реакции
24.519
Не е зафрканција тоа тој што го напиша дека Вардар извадиле подобар резултат од Баерн во Белорусија. Тоа е вистина. Јас само го прашувам што му е поентата од тоа.
Нема што да прашуваш, зашто очигледно е дека е кажано на зафкранција и на смеа. Али вие што си го сфативте премногу лично и што почнавте одма да скокате, тоа е друг муабет..
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.096
Поени од реакции
25.545
Нема што да прашуваш, зашто очигледно е дека е кажано на зафкранција и на смеа. Али вие што си го сфативте премногу лично и што почнавте одма да скокате, тоа е друг муабет..
Одамна Бејтмен се глупира, и не сум видел за друг тим да пишува освен Баерн. Немој да ми велиш дека го кажал на зафрканција, де прочитај погоре убаво дали е на зафрканција. А најдобро е да не се мешаш кога не знаеш што како. Уживај ај ;)
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.909
Поени од реакции
24.519
Одамна Бејтмен се глупира, и не сум видел за друг тим да пишува освен Баерн. Немој да ми велиш дека го кажал на зафрканција, де прочитај погоре убаво дали е на зафрканција. А најдобро е да не се мешаш кога не знаеш што како. Уживај ај ;)
Ахам така, најубаво е да не се мешам а?
Зашто ти беше тој шерифот на темата што цело време проповедаше да се води "нормална" дискусија, а кога ќе се спомне твојот Баерн, одма рипаш.. нема везе брат, ќе те испоштувам и нема да се мешам веќе во темава, зашто нели само фанови на Баерн може да коментираат тука. :facepalm:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.096
Поени од реакции
25.545
Ахам така, најубаво е да не се мешам а?
Зашто ти беше тој шерифот на темата што цело време проповедаше да се води "нормална" дискусија, а кога ќе се спомне твојот Баерн, одма рипаш.. нема везе брат, ќе те испоштувам и нема да се мешам веќе во темава, зашто нели само фанови на Баерн може да коментираат тука. :facepalm:
Да не се мешаш во моето прашање за Бејтмен, а не да не се мешаш во дискусиите за натпреварите. Слободно дискутирај си. Јас го прашав што му е поентата од тоа што го напиша за Вардар и Баерн, а ти ми велиш нема што да го прашувам, на зафрканција е. Како може да е на зафрканција кога е вистина тоа. А затоа што е вистина го прашувам што му е поентата???
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Тоа го знаеме сите туку кажи ни што ти е поентата од тоа што го напиша? Дека Бате и Вардар се подобри од Баерн или дека Баерн е слаб тим чим загубил од Бате? Кажи, не се срами, и така ти одиш според таа логика да се каже нешто за Баерн па дури и да е глупост, а верувај дека кога зборуваш за Баерн кажуваш глупости, не знам дали си свесен за тоа.
Другар ти и повеќето фанови на Баерн навистина сте забегале. Кога не можеш веќе да направиш разлика од факти и фикција па си измислуваш нешто, тоа е веќе голем проблем, а очигледно е дека си патите од ептен големи комплекси па се расжестувате на све што е пишано во негативна конотација или па што не одговара во таа насока да се величи Баерн. Убаво читаш таму дека е потенцирано тоа `интересен факт`, не гледам некој да ме нападна за тоа што пишав дека Дортмунд победил само на едно гостување во ЛШ и дека тоа ги прави апла слаби, туку не, одма зошто сум пишал дека Вардар извадил боље резултат од Баерн кај Бате? Можеби зошто е вистина и така испаднало? Само тоа е тој комплекс па кога не можеш против факти одма ги извртуваш работите. Смирете се малку и не внесувај дополнителни нервози и тука, си ја имаш темата за финалето, таму шерифувај си.
--- надополнето: 11 мај 2013 во 10:29 ---
Одамна Бејтмен се глупира, и не сум видел за друг тим да пишува освен Баерн. Немој да ми велиш дека го кажал на зафрканција, де прочитај погоре убаво дали е на зафрканција. А најдобро е да не се мешаш кога не знаеш што како. Уживај ај ;)
Единствените што се глупирате сте ти и запалените ко тебе фанови на Баерн. Убаво ви е да напаѓате во глутница кон све што е анти-Баерн, а веднаш некој пише нешто и поддржи некој друг, одма `не се мешај`. Нажалост не идат така работите.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
ЛОООООЛ, што ви е на вас бе :pos:. Убаво си пиша човекот интересен факт, некој да не помисли случајно дека сака да го направи Вардар подобар од Баерн :eek:.

Инаку Ilumious гледам дека спомна за играчите. Сите играчи на Бате што беа на олимписки игри греат клупа, може да се каже дека на двете утакмици со Вардар, играа со 90 посто прв тим, +/- 1-2 играчи.
Нема збор за тоа кој е подобар тим, али да издржеа таму задњите 5 минути, мислам дека 99 посто тука вадевме позитивен резултат.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Стварно јак хумор- пишал дека Вардар извадил подобар резултат со Бате од Баерн.
Пошто ова не е точно и му беше само обид да биде смешен. Сигурно сега и ќе измисли дека Челзи освоил ЛШ на терен на Баерн против Баерн за да биде смешен.
А не е .
Абе и Ермира Мехмети може да се ебе, ама оди еби ја......
Пошто ова не е точно и му беше само обид да биде смешен. Сигурно сега и ќе измисли дека Челзи освоил ЛШ на терен на Баерн против Баерн за да биде смешен.
За на крај да му дадете клоца на единствениот кој ви ја донесе таа титула во Лигата на шампионите, а ако бевте толку силни досега ќе бевте повторно ако ништо друго во четврт-финалето, а вие уште од самиот старт бевте исшутирани како партал.Баерн трето финале во последните четири години, али добро ќе гледате финале во ЛШ благодарение на нас, така да уживајте додека ги гледате играчите на Баерн на терен...
--- надополнето: 11 мај 2013 во 11:37 ---
Добро бе зашто секоја зафрканција за Баерн си ја сфаќате толку лично?
Па и ние се зафркаваме де....
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.120
Поени од реакции
84.808
Абе и Ермира Мехмети може да се ебе, ама оди еби ја......

За на крај да му дадете клоца на единствениот кој ви ја донесе таа титула во Лигата на шампионите, а ако бевте толку силни досега ќе бевте повторно ако ништо друго во четврт-финалето, а вие уште од самиот старт бевте исшутирани како партал.Баерн трето финале во последните четири години, али добро ќе гледате финале во ЛШ благодарение на нас, така да уживајте додека ги гледате играчите на Баерн на терен...
--- надополнето: 11 мај 2013 во 11:37 ---


Па и ние се зафркаваме де....
Извини али има пост каде што е спомнат Баерн а ти да не реплицираш?
Што ќе биде сите да постираме кога ќе биде спомната екипата.
И после барате квалитетни дискусии..
 
B

Borg_Drone

Гостин
Извини али има пост каде што е спомнат Баерн а ти да не реплицираш?
Што ќе биде сите да постираме кога ќе биде спомната екипата.
И после барате квалитетни дискусии..
Ги пишувам само фактите.....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom