UEFA Europa League - сезона 2012-2013

  • Креатор на темата Stivie G
  • Време на започнување

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.079
Поени од реакции
25.489
И јас мислам така на Фенер сега им е суспендиран Вебо и Мехмед Топал така да тешко ќе им биде во Лисабон зошто не мислам дека имаат квалитетни замени.
Па и да не им беа суспендирани Бенфика ќе ги победи дома со два гола разлика без многу напор, иако беа слаби денес, во Лисабон сосема друго оро ќе се игра.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.214
Поени од реакции
8.018
Мислам дека Бенфика ќе ги победи дома со два гола разлика (2:0, 3:1) и ќе бидат финалисти Португалците.
Mожно е, не викам не. Затоа и го спомнав реваншот во Лисабон. Ништо не е готово на овој двомеч за разлика од другиот.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Мислам дека ќе издржат Турците...

Финале :

Челзи - Фенер
 
B

Beck's

Гостин
Webo глуп ко кур. Иначе заслужија турците водство од 2 гола, меѓутоа 1-0 е супер резултат, 1 гол таму ала Рамирез лани и ете ги
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: AL.

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.085
Поени од реакции
17.868
Пријател, ми го отапеа куров во темата за ЛШ за наводна контрадикторност, која појма си нема, така што можам да го спомнам, не е забрането. Чувствата да не му ги повредам?
Затоа што се прави главен стручњак и ги прави сите будали кои коментираат за судиски грешки кои очигледно постојат.
Човекот ја оспоруваше ланската титула на Челзи во ЛШ и тврдеше дека Бенфика биле три класи подобри, па сеа види...
Без разлика на причините кои сигурно ги имаш, невкусно е вака од страна често да го споменуваш во постови во тој контекст. Е, сега можеби само јас забележав, но ти давам пријателски совет да не земаш толку "здраво за готово" и да се замараш. Уживај, секој ги гледа работите на свој начин.
А, за оспорување на титулата на Челзи, може само да си :свиркам:... Секој кој освоил-заслужил. Едноставно е.
 
G

Geezer

Гостин
Без разлика на причините кои сигурно ги имаш, невкусно е вака од страна често да го споменуваш во постови во тој контекст. Е, сега можеби само јас забележав, но ти давам пријателски совет да не земаш толку "здраво за готово" и да се замараш. Уживај, секој ги гледа работите на свој начин.
А, за оспорување на титулата на Челзи, може само да си :свиркам:... Секој кој освоил-заслужил. Едноставно е.


Во ред, не е често, туку двапати во живот од кој еднаш сега. Не гледам ништо страшно во тоа.
Почитувам спротивно мислење, ете и како твоето, ама муабети од типот : "Не разбирате вие, ја разбирам, ја сум судија'' се дебилни и детски.
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Во ред, не е често, туку двапати во живот од кој еднаш сега. Не гледам ништо страшно во тоа.
Почитувам спротивно мислење, ете и како твоето, ама муабети од типот : "Не разбирате вие, ја разбирам, ја сум судија'' се дебилни и детски.
не се детски тоа он е судија он знае ние не
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.105
Поени од реакции
84.768
Ама слабо не хејтаат судииве во натпреварувањево а? Кој пенал против нас е ова? 3ти во 4 меча?

Нема везе сепак идеме на титула. Up The Chels !
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.786
Поени од реакции
63.386
не помнам кога последен пат некој судија отсвирел натпревар во ЛШ/ЛЕ без контроверзија.....
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Пријател, ми го отапеа куров во темата за ЛШ за наводна контрадикторност, која појма си нема, така што можам да го спомнам, не е забрането. Чувствата да не му ги повредам?
Затоа што се прави главен стручњак и ги прави сите будали кои коментираат за судиски грешки кои очигледно постојат.
Човекот ја оспоруваше ланската титула на Челзи во ЛШ и тврдеше дека Бенфика биле три класи подобри, па сеа види...
ти човек си имаш психички проблеми..јас нема да се правам нешто паметен или пак главен стручњак како што сакаш да прикажиш..но тоа што те убив со аргументи во главната тема за ЛШ тоа неможиш да го скриеш без разлика колку постови и реплицирања за истите работи ќе кажиш..јас сум фудбалски судија и не се фалам со тоа туку со тоа сакам да ти објаснам дека имам многу повеќе искуство во фудбалот од тебе и од 90% сите тука што пишувате за судиските одлуки бидејќи знам како е внатре да се донеси одлука и друго е да гледаш од страна..јас не ве правам сите будали и не ви наметнувам мислење туку ви ја пишувам обејктивната страна која очигледно дел од вас не ја прифаќате ..

Јас ја оспорувам ланската титула на Челзи и ќе ја оспорувам поради двобојот со Бенфика и судискиот грабеж..Бенфика беше класа подобра и тоа се виде каде во двата дуели беше подобар противник и со играч помалку на Стемфорд Бриџ создаде повеќе шанси и покажа повеќе мадиња..тоа што Гарсија не ја погоди во 80 и некоја минута беше и тоа што Мерајлеш ја тресна од 30 метри не значи дека Челзи ја заслужи победата..но тука едно нешто е јасно..јас не сум никаков фактор за да ја оспорувам титулата бидејќи се работи за едно обичен човек а Челзи си ја освои титулата и никому ништо(но си кажувам мое мислење)

За дуелот против Базел ни го гледав ни ме интересираше.плус и 1-1 да беше пак Челзи е каде каде поквалитетен од Базел што ќе нема проблеми на домашен терен да обезбеди пласман во финалето

Како второ ти се избрука на неколку наврати во темата за ЛШ каде што тврдеше дека Баерн ќе го види бога против Барселона а потоа свршваше на сите 4 голови на Баерн што значи се работи за контрадикторна личност која пред се е субјективна во мислењата..
--- надополнето: 26 април 2013 во 00:22 ---
не се детски тоа он е судија он знае ние не

ти се напи од апчињата?
 
G

Geezer

Гостин
ти човек си имаш психички проблеми..јас нема да се правам нешто паметен или пак главен стручњак како што сакаш да прикажиш..но тоа што те убив со аргументи во главната тема за ЛШ тоа неможиш да го скриеш без разлика колку постови и реплицирања за истите работи ќе кажиш..јас сум фудбалски судија и не се фалам со тоа туку со тоа сакам да ти објаснам дека имам многу повеќе искуство во фудбалот од тебе и од 90% сите тука што пишувате за судиските одлуки бидејќи знам како е внатре да се донеси одлука и друго е да гледаш од страна..јас не ве правам сите будали и не ви наметнувам мислење туку ви ја пишувам обејктивната страна која очигледно дел од вас не ја прифаќате ..

Јас ја оспорувам ланската титула на Челзи и ќе ја оспорувам поради двобојот со Бенфика и судискиот грабеж..Бенфика беше класа подобра и тоа се виде каде во двата дуели беше подобар противник и со играч помалку на Стемфорд Бриџ создаде повеќе шанси и покажа повеќе мадиња..тоа што Гарсија не ја погоди во 80 и некоја минута беше и тоа што Мерајлеш ја тресна од 30 метри не значи дека Челзи ја заслужи победата..но тука едно нешто е јасно..јас не сум никаков фактор за да ја оспорувам титулата бидејќи се работи за едно обичен човек а Челзи си ја освои титулата и никому ништо(но си кажувам мое мислење)

За дуелот против Базел ни го гледав ни ме интересираше.плус и 1-1 да беше пак Челзи е каде каде поквалитетен од Базел што ќе нема проблеми на домашен терен да обезбеди пласман во финалето

Како второ ти се избрука на неколку наврати во темата за ЛШ каде што тврдеше дека Баерн ќе го види бога против Барселона а потоа свршваше на сите 4 голови на Баерн што значи се работи за контрадикторен кој пред се е субјективен во мислењата..
--- надополнето: 26 април 2013 во 00:22 ---



ти се напи од апчињата?

Ме убил со аргументи :pos:

Какви глупости беа изнапишани, греота е да се наречат аргументи.
Преценета Барселона од мене беше, тоа не е контрадикторно, ама криви се тие што ви ги кажуваат овие изрази и станувате луѓе со квази знаења.
Судиски грабеж со Бенфика :facepalm:

Абе, освен врвен судија и психилог си станал, убаво, убаво.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.105
Поени од реакции
84.768
А да: ТОТЕНХЕМ И ЈУНАЈТЕД THAT'S HOW IT IS DONE !
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ме убил со аргументи :pos:

Какви глупости беа изнапишани, греота е да се наречат аргументи.
Преценета Барселона од мене беше, тоа не е контрадикторно, ама криви се тие што ви ги кажуваат овие изрази и станувате луѓе со квази знаења.

Абе, освен врвен судија и психилог си станал, убаво, убаво.
значи не сум тука да се расправам..ако си за објективна дискусија повели..можеби сум те навредил несвесно..признавам чоек сум се греши но немам/в таква намера ..ако за тебе се глупости во ред неможам тоа да го сменам сепак тоа е твое мислење..

Иначе да психолог сум..кога сакаш исконтактирајме ќе те услужам ако имаш психички проблеми
--- надополнето: 26 април 2013 во 00:29 ---
Џони Вајсмилер што не тепаа ако беа толку подобри?
Не знаев дека во фудбалот подобриот секогаш победува..се извинувам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom