Фан Клуб: Јувентус

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Tirana

FORZA JUVE.... GRAZIE AMOOOORE MIO :D

 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.352
Поени од реакции
16.857
Жално за Џовинко. Мислам дека Камбиасо имаше намера за прекршок ама не за од овој степен и самиот после не му се веруваше што се случи и што направи па Конте го гушкаше и отиде да се извини. Како и да е вакви стартови се за суспензија од терените ... Како и дае иако мн ме нервира Себа сепак е клучен дел од играта на Конте и тие тријаголници и одличен џокер за во 70та мин...

:( Да се надеваме на најдоброто
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Жално за Џовинко. Мислам дека Камбиасо имаше намера за прекршок ама не за од овој степен и самиот после не му се веруваше што се случи и што направи па Конте го гушкаше и отиде да се извини. Како и да е вакви стартови се за суспензија од терените ... Како и дае иако мн ме нервира Себа сепак е клучен дел од играта на Конте и тие тријаголници и одличен џокер за во 70та мин...

:( Да се надеваме на најдоброто
Лицемерие, премногу ме нервира вакво преправање, премногу.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.352
Поени од реакции
16.857
Лицемерие, премногу ме нервира вакво преправање, премногу.
Конте го придружувал до соблекувална за да не го 'линчоваат' ....
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.496
Поени од реакции
4.353
Ako ne mu e skrsena treba da e presreken Giovinco..Navistina uzasno nesto.Barem ne ocekuvav od igrac iskusen kako Kambiaso.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.352
Поени од реакции
16.857
Ako ne mu e skrsena treba da e presreken Giovinco..Navistina uzasno nesto.Barem ne ocekuvav od igrac iskusen kako Kambiaso.
Eте на клипчето пробуваше да стани Џовинко додека Конте славеше, мислам дека не е нешто сериозно

 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.746
Поени од реакции
8.004
Дечки не го гледов мечов дека бев на работа, дајте некој FULL HIGHLIGHTS? :)
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Изгледа дека не се работи за скршеница али , не е баш наивно , Баерн го пропушта сигурно...

Шинтер доби по пичка, се реванширавме за поразот есента, сега на ред се Баварците , и кај нив имаме стар долг да наплатиме.

Знаете како велат , одмаздата се сервира ладна ... (y)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Конте го придружувал до соблекувална за да не го 'линчоваат' ....
Можеби Конте го знај подобро Камбијасо од мене, АМА шо К бара со отворен ѓон да стартува ако нема намера да повреди некој, не е вчерашен да не знај како се прај прекршок?
Капак на се ме нервираше шо беа особено груби , на два пати ми се зеде свеста ко се прпелкаја Маркизио и Киело. За овај вториот па ни акција не прекинаја гнасите за да го дат тој бедниот гол.
--- надополнето: 30 март 2013 во 17:45 ---
Eте на клипчето пробуваше да стани Џовинко додека Конте славеше, мислам дека не е нешто сериозно

Според ова барем не е скршеница, мислам дека Телма не го дадоја ова.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.352
Поени од реакции
16.857
Како е Џио? Има нешто инфо?
Esteban Cambiasso apologised to Sebastian Giovinco in public and private after his red card for a horrific challenge. “My history speaks for me.”

The Inter midfielder was sent off in the final kick of the 2-1 home defeat to Juventus for sliding on to Giovinco’s standing ankle.

“My history speaks for me and Juve also understood straight away that it was an accident,” Cambiasso told Inter Channel.

“I went into the locker room to see how Giovinco was doing. He is a colleague and I didn’t want to cause him any problems.

“He didn’t seem too bad, though unfortunately I did arrive late to the tackle. I think what I have done in my career makes everyone realise I didn’t want to break anyone’s ankle.”

Giovinco is not a major doubt to recover in time for the Champions League quarter-final against Bayern Munich.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.247
Поени од реакции
26.061
А Џовинко сигурно ќе беше стартер против нас?

Ништо страшно, ги имате Кваљаларела, Матри и Вукиниќ. :)
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Денеска прикажавме добар натпревар, посебно бевме зрели во тактичките замисли при умртвување на играта.Победивме без многу напор, одвреме навреме го менувавме темпото на игра.Посебно ме радува што по примениот гол бевме уверени дека можеме до победа и повторно нападнавме и брзо дојде голот.Се надевам нема да е посериозно со Џовинко, а и дека Вучинич ќе се опорави за мечот со Баварците.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
А Џовинко сигурно ќе беше стартер против нас?

Ништо страшно, ги имате Кваљаларела, Матри и Вукиниќ. :)
Ке беше сигурно, ама после утакмицава мислам дека малку во недоумица е Конте, независно на повредата на Џовинко, заради одличната игра на Кваљарела и Матри. Инаку изгледа дека ке игра, ама претпоставувам не од почеток.
--- надополнето: 30 март 2013 во 18:22 ---
Се согласувам дека стигнавме лесно до победата и мислам дека не се измори многу играчите, што беше од круцијално значење. Единствено нешто што можам да замерам е голот, бајаги нетипично за нас вакви голови да примаме. Никаде немаше некој од средина да го затвори Паласио, а мегу Барзаљи и Бонучи си помина како ништо дечкото :coffee:. Али се на се, задоволен сум. Секоја чест на Конте за потегот со Камбиасо :cuc:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.129
Поени од реакции
18.062
Нема шанса Џовинко да играше со Баерн. Конте ќе игра мислам само со Вучко во нападот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom