Фан Клуб: Јувентус

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.129
Поени од реакции
18.062
Против Интер најверојатно во нападот ќе стартува напаѓачкиот тандем Џовинко-Квалјарела, додека Вучинич сигурно ќе биде одмаран за натпреаврот со Баерн. Киелини нема да стартува, па најверојатно Мароне ќе игра во централна дефанзива, со Бонучи од едната и Барзаљи од другата страна до него.
Ова се прелиминарните информации за натпреварот во Сабота. Сепак многу зависи од тоа какви ќе се играчите кога ќе се вратат од интернационалната пауза. Некои играчи се веќе во Виново, додека останатите најдоцна до утре сите ќе бидат вратени.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.496
Поени од реакции
4.353
Не беше ништо крив Погба... Се дешава два жолти за 2 мин да добиеш кога има судија гомно :гомце: на натпреварот...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.283
Поени од реакции
86.163
Изгледа на лето доаѓа и Дориа од Ботафого

 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Зошто Видал не игра за Чиле знае некој?
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.129
Поени од реакции
18.062
Видал доста често добива црвени во Чиле :).

Инаку кога видов дека Погба добил два жолти за една минута со Шпанија баш ме заинтересира дали за Јуве има добиено жолт картон. Размислувам и никако да ми текне...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.352
Поени од реакции
16.857
Видал доста често добива црвени во Чиле :).

Инаку кога видов дека Погба добил два жолти за една минута со Шпанија баш ме заинтересира дали за Јуве има добиено жолт картон. Размислувам и никако да ми текне...
Еден жолт во серија а, еден во ЛШ

http://espnfc.com/player/_/id/138860/paul-pogba?cc=5739
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.352
Поени од реакции
16.857
Од кој филм беше интрото на почетокот на клипот, мислам мотивациониот говор ми се чини дека е од некој филм? Знае некој?
Последниот Роки
 

Kajgana Shop

На врв Bottom