Фан Клуб: Јувентус

Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
liek dis if yu cri evritiem

За лајкови и до таму се иде. Ова приказнава ме потсети на оние на ФБ приказните. "Кај ми е момчето?" "Не знаеш кој ти го донираше срцето?" " :eek:" " Се заебавам ма отиде до веце"

Ај да не идам оф-топик ќе гледаме да го освоиме некст-генот за да се фалите дека ако ништо друго сте изгубиле од шампинот :D

А да и се надевам дека ќе стигнете далеку во ЛШ за да се фалиме дека сме изгубиле од шампионот/финалистот :D
Сте ги тепале и Ајакс у група и Барса у 1/8 финале и нас у 1/4, браво изгледа добар подмладок имате (y)
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.472
Поени од реакции
5.519
liek dis if yu cri evritiem

За лајкови и до таму се иде. Ова приказнава ме потсети на оние на ФБ приказните. "Кај ми е момчето?" "Не знаеш кој ти го донираше срцето?" " :eek:" " Се заебавам ма отиде до веце"

Ај да не идам оф-топик ќе гледаме да го освоиме некст-генот за да се фалите дека ако ништо друго сте изгубиле од шампинот :D

А да и се надевам дека ќе стигнете далеку во ЛШ за да се фалиме дека сме изгубиле од шампионот/финалистот :D
Имате среќа годинава Ливаја не игра за Интер.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.284
Поени од реакции
86.164
Измислица е ова, никогаш нема загинато навивач на Јувентус на некое гостување на островот, единствено во Хејсел трагедијата а таму на списокот на починати нема Фабио.

Ах,шо прават тие детективските игри на фб. :confused:
Што е најтажно, скоро сите портали поверувале во ова и го објавиле. Почнав да го читам текстот и застанав кај што пишува дека бил откажан мечот со Јунајтед... И си викам во себе "жити се, кога било тоа бре :facepalm: ".
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.354
Поени од реакции
16.859
Здраво дечки, имате нов член на вашиот фан клуб. :)
Добродојде Dateone :) Се надевам ќе постираш често и ќе има добри дискусии :)
--- надополнето: 19 март 2013 во 17:14 ---
Bayern Munich chief executive Karl-Heinz Rummenigge has insisted that his side's Champions League quarter-final with Juventus is wide open.

The Bundesliga leaders play the Serie A champions in the last eight of the competition, and the 57-year-old believes it is a game that both teams could take something from.

“We're friends,” he told Sky Sport Italia. “There is definitely no problem between the two clubs.

“We perhaps would have liked a different opponent – I think this game should have perhaps been the final.
“But there are strong expectations in Munich, as there are in Turin. It is a tie that involves two teams at the highest possible level.”
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
А кога им го земавме Видал од пред носот? :)
Ко прво не сте го вие зеле, туку кенгурите од Леверкузен не сакаа да го дадат на екипа од Бундес,а посебно не на Баерн. Плус и повеќе понудивме ама јбг Леверкузен е доста богат тим и коа ќе ги фати инат нема попуштање :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.354
Поени од реакции
16.859
Ко прво не сте го вие зеле, туку кенгурите од Леверкузен не сакаа да го дадат на екипа од Бундес,а посебно не на Баерн. Плус и повеќе понудивме ама јбг Леверкузен е доста богат тим и коа ќе ги фати инат нема попуштање :)
Леверкузен - Баерн е како Јуве - Наполи/Фиорентина..

Нема потреба бате толку да се палиш ти не гледаш се зезаме малку шега не е лоша работа на форум
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ко прво не сте го вие зеле, туку кенгурите од Леверкузен не сакаа да го дадат на екипа од Бундес,а посебно не на Баерн. Плус и повеќе понудивме ама јбг Леверкузен е доста богат тим и коа ќе ги фати инат нема попуштање :)
Фелер мајсторе ми те волимо :D
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Инаку арно ја почна некој романтичнава прикаска па малку се заиграв по навивачки портали.
Се на се Манчестер малку си го кренаја рејтингот кај мене. Една од навивачките песни на манчестер е Убијци, Убијци (Murderers, Murderers) и обично ја пеат кога играчите на Лузерпул излегуваат на терен. Ова се однесува на Хејсел 85та. А морониве возвраќале со „Минхен“ и звуци од авиончиња.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723


Погба на неговата прва пресконференција во дресот на француската репрезентација.
pallone d'oro 2015 :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom