Фан Клуб: Јувентус

Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Добро, имаат повеке голови од нас, што си е право право си е :icon_lol:
Битна е голразликата :D
Statistikava znaci kazuva deka Juve e prviot polufinalist a i najverojatno ke bidat i sampioni,bidejki najmalku golovi imate primeno. :)
Не ми беше зборот тоа дека Јуве ќе биде полувиналист и шампион туку дека Баерн не се толку добри како швабите и дел од навивачите на Јуви ги прават. Амо можеа едни Бате Борисов да ги тепаат со 3-1 и дома да загубат од Арсенал со 0-2 зошто да не и од Јуве :D
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Barzagli: Najjača obrana u kojoj sam igrao

"Sigurno je ova obrana najjača u kojoj sam ikad igrao. Imam iza sebe najboljeg golmana na svijetu, koji je po meni najbolji golman u posljednjih 20 godina, a možda i svih vremena."

"Tu je i Chiellini, kojeg smatram jednim od najboljih braniča na svijetu, kao i Bonucci, koji je prošle godine kritiziran, ali puno je pomogao ekipi, jako je sazrio i među najboljima je u Europi."

"Conte nam je od prvog dana objasnio da nas je Juventus odabrao, da smo igrači Juventusa i da Juve igra da bi pobijedio, a ne da bi bio sedmi."
--- надополнето: 16 март 2013 во 16:10 ---
За колегата погоре што бараше да му се објасни нашата гранитна одбрана:icon_lol:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Битна е голразликата :D

Не ми беше зборот тоа дека Јуве ќе биде полувиналист и шампион туку дека Баерн не се толку добри како швабите и дел од навивачите на Јуви ги прават. Амо можеа едни Бате Борисов да ги тепаат со 3-1 и дома да загубат од Арсенал со 0-2 зошто да не и од Јуве :D
Baern i od Bordo izgubi dva pati,ama zatoa na Juve gi deklasira na Dele Alpi.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Baern i od Bordo izgubi dva pati,ama zatoa na Juve gi deklasira na Dele Alpi.
Тоа беа други времиња јасза оваа сезона ти правам муабет. :)
--- надополнето: 16 март 2013 во 16:27 ---
Matthaus: Juventus može osvojiti Ligu Prvaka

Lothar Matthaus tvrdi da ako Juventus pobjedi Bayern Munchen onda će oni osvojiti Ligu Prvaka nakon njihovog četvrtfinalnog izvlačenja.

"To će biti vrlo zabavna utakmica dva tima, ne vidim Bayern kao favorit, pošto Juventus koji sam ja vidio u Ligi Prvaka protiv Celtica je veoma jak za mene."

"Antonio Conte je dobro instalirao pobjednički mentalitet u svoje igrače. Ako ne pretrpe težak poraz u Munchenu, onda se mogu i kvalificirati na novom Juventus Stadionu koji gura tim naprijed sa svojom strašću."
"Bayern ima više iskustva, ali tokom 180 minuta ovo je samo mala prednost. Ako Juventus odigra savršenu utakmicu u Njemačkoj i prođe dalje, oni će osvojiti Ligu Prvaka, jer entuzijazam i samopouzdanje će biti visoko."
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Боаки стрелец за Сасуло од пенал. (y) Само нека продолжи со добри игри и се надевам ќе си најде место во нашиот тим.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Јас не знам зошто се форираат во нападот Џовинко и Вучинич кога не би го погодиле голот да е и ко атлантскиот океан .
п.с Мислам дека Квањарела и Матри минатиот натпревар со Селтик докажаа дека може да дадат гол и мислам дека треба да му се даде можност .
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.354
Поени од реакции
16.859
Пак со џуџето одиме а? :)

Анелка онака споменик ние така го зедовме да не го пробаме ниеднаш ... а Матри кој има 7 гола во 11 натпревари то мало важи
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Падоин изгледа ке стартува пред Лихт, тоа се најнови информаци. Незнам зошто Пелусо стартува против вакви екипи што се знае дека ке играат автобус, многу ке изгуби на офанзива таа лева страна без Аса.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.129
Поени од реакции
18.062
Падоин изгледа ке стартува пред Лихт, тоа се најнови информаци. Незнам зошто Пелусо стартува против вакви екипи што се знае дека ке играат автобус, многу ке изгуби на офанзива таа лева страна без Аса.
Не е во форма па не верувам дека Јуве ќе загуби многу ако не игра :)

Инаку ајде еден доброволец да се јави (што ќе го гледа натпреварот) ако не му е тешко да долови некои работи за натпреварот и да ги напише по завршувањето. Јас нема да може да гледам вечерва и затоа ми треба тоа :). Не ми требаат којзнае какви анализи или такви работи, туку најосновните работи. Како ќе играме во одбрана, односно дали Болоња ќе стига до шанси или голот нема да го видат. Потоа циркулацијата на топката во средината и нападот. Односно дали ќе стигаме лесно до нивниот шеснаесетник, а аналогно на тоа дали кога ќе стигнеме пред шеснаесетникот ќе создаваме шанси или пак не. Ако има некоја индивидуална (позитвна или негативна не е важно) истакнатост на некој играч нема да биде лош додаток :D
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Не е во форма па не верувам дека Јуве ќе загуби многу ако не игра :)

Инаку ајде еден доброволец да се јави (што ќе го гледа натпреварот) ако не му е тешко да долови некои работи за натпреварот и да ги напише по завршувањето. Јас нема да може да гледам вечерва и затоа ми треба тоа :). Не ми требаат којзнае какви анализи или такви работи, туку најосновните работи. Како ќе играме во одбрана, односно дали Болоња ќе стига до шанси или голот нема да го видат. Потоа циркулацијата на топката во средината и нападот. Односно дали ќе стигаме лесно до нивниот шеснаесетник, а аналогно на тоа дали кога ќе стигнеме пред шеснаесетникот ќе создаваме шанси или пак не. Ако има некоја индивидуална (позитвна или негативна не е важно) истакнатост на некој играч нема да биде лош додаток :D
Друже а да си ја изгледаш ти снимката од утакмицата :)
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.129
Поени од реакции
18.062
Друже а да си ја изгледаш ти снимката од утакмицата :)
Како прво не знам каде би ја изгледал, а како второ лесно може некој (ако сака) со 3 реченици да напише :D
А и ќе ме мрзи да ја гледам реприза. Немам друга работа :)
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Како прво не знам каде би ја изгледал, а како второ лесно може некој (ако сака) со 3 реченици да напише :D
А и ќе ме мрзи да ја гледам реприза. Немам друга работа :)
Се зезав, немој да ме сватиш погрешно :)
Не е проблем секако , после утакмицата ќе се напише по некој пост за играта и слично.
А за снимката е најмал проблем , само да се има време да се погледне (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom