Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.
P

PewDiePie

Гостин
До таму дојдоа Милан ? Да споредувааш стартер на Милан со мрената и Нагатомо ... јако :pos:
Иначе Нагатомо сезонава воопшто не е лош ама слабо очигледно ги пратиш Интер, Констант е далеку од Ешли Кол за него, тука некаде се, како и да е и двајцата имаат фурни леб за јадење за да играат на нивото потребно за Милан или Интер, за Переира се согласувам, дупе е бар според она што го покажал до сеа, и ја сум разочаран од тоа што го гледам од него, сите повеќе очекуваа.
Абе сега до кај е дојден Милан сезонава се гледа,и на сите им е јасно. Работата е што Милан после Сержињо и Малдини нема лев бек,со години. Сега имаат 4-5 леви бека ама исто ко ниеден да немаат. Критично им е тоа место долг период.

Констант лично мене,ми е одвратен,би го избркал у рок од 2 минути од Милан,ама што игра добро и надочекувањата,игра сезонава,со тешко срце признавам.....и се плашам дека игра сега добро,ќе го откупат и после ќе си се врати на своите подпросечни партии.

Али кој ги ебе нивен проблем,им кажа Малдини на пичакрите се,се им објасни ко што е. Милан не е ни М од тоа што бил.
А и Интер не е нешто подобар,страшно е ова како и последниот светска класа играч вчера си отиде од лигава,очајни се и Берлу и Морати. Само што овој нашиов не ебе во здрав мозок таленти и младичи ни ветува,вашиот си ќути и си носи пензионери,ко Роки. :icon_lol:

Јас мислам дека од Милано нема да има претставник во Л.Ш. следната година,а сум ги гледал и вашите многу утакмици сезонава,и стварно мизерна и досадна игра имате,озбилно......а Милан со онаа одбрана на секоја утакмица што прима гол и после бедните замени за Силва и Ибра,не смее ни да се надева на Л.Ш. сезонава,а и не ни заслужува.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.799
Иначе се пресмеав коа ја видов понудава:pos::pos::pos:

#Udinese have turned down a
€3.5m
offer from #Fiorentina for talismanic captain Antonio Di Natale.


Јес да направија доста добри зделки Фиорентина ама ептен се прецениле бе,зарем на Удинезе му е до 3ипол милиона?


Патем нека почива во мир..
Sampdoria's president, Riccardo Garrone, passed away earlier today. #RIPGarrone
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Како симпатизер на Сампдорија да напишам неколку збора.
Рикардо Гароне од 2002 до сега од кога е на чело на Сампдориа помина се и сешто. Од враќање на сјајот на клубот до испаѓање и повторно враќање во Сериа А. Во негово време низ клубот продефилираа имиња и тренери што значат нешто во италијанскиот фудбал. Сопственик беше на Италијанската Нафтена Компанија ЕRG која ја има основано неговиот татко. Почина денеска на 76 години по кратко боледување.

Ciao e Grazie Presidente !!!

Riccardo+Garrone+UC+Sampdoria+v+FC+Internazionale+0N0cLmy4_ebl.jpg
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
RIP:( барем да дочекаше,да ѓи види,џенова како идат у сериа Б,па да си умре на рат.
Ќе гледа од горе. Тие буљашите кога ќе испаѓаат каков ремет им се спрема не се сами свесни (y).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom