Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.479
Констант ако не биде во тимот на сезоната на Серија А нека се убијат сите што ќе го прават. Најдобар денеска.
Да да, ќе биде ставен и тоа место Асамоа ... ако се лажеме нели. :)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Констант за вашите Переира и Ногатомо е Ешли Кол сезонава.

:)
Што толку добар Констант? Колку асистенции има направено, колку пати ви бил играч на натреварот па да биде во тимот на сезоната?
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Јака утакмица,али одбраните ви се ко дупнато буре,посебно на Интер.
 
P

PewDiePie

Гостин
Што толку добар Констант? Колку асистенции има направено, колку пати ви бил играч на натреварот па да биде во тимот на сезоната?
Абе нема многу асистенции незнам ни дали бил прогласен за играч на меч,еве Боатенг денес на твитер си го прогласил на играч на меч :icon_lol: муабетот е дека игра добро,подобро од што се очекуваше,и сигурно подобро од вашето 15 милионско засилување.....ако прајме компарација.
За тоа дали ќе биде во тим на годината,не верувам ама нема ни некое значење ако играш добро.


Мене лично ми е одвратен,не можам да го поднесам,ама што игра добро игра.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.407
Поени од реакции
21.992
Зато фудбалот е најнеправеден спорт.
Едните ќе се сотрат од напаѓање и шанси, другите 5 пати ќе поминат половина, а резултатот ќе биде један-један. Ама, ако. Кој не си ги користи шансите, следува казна.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.169
Поени од реакции
85.631
Јуве најмногу искористи од колово































(МЕСТАЧИ)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.479
Констант за вашите Переира и Ногатомо е Ешли Кол сезонава.

:)
До таму дојдоа Милан ? Да споредувааш стартер на Милан со мрената и Нагатомо ... јако :pos:
Иначе Нагатомо сезонава воопшто не е лош ама слабо очигледно ги пратиш Интер, Констант е далеку од Ешли Кол за него, тука некаде се, како и да е и двајцата имаат фурни леб за јадење за да играат на нивото потребно за Милан или Интер, за Переира се согласувам, дупе е бар според она што го покажал до сеа, и ја сум разочаран од тоа што го гледам од него, сите повеќе очекуваа.
Зато фудбалот е најнеправеден спорт.
Едните ќе се сотрат од напаѓање и шанси, другите 5 пати ќе поминат половина, а резултатот ќе биде један-један. Ама, ако. Кој не си ги користи шансите, следува казна.
Неправеден е де, кога се свират такви пацерајски пенали. ;)
Инаку Интер денес не десеткуван, предесеткуван беше, плус Киву централно у одбрана, мислам дека средно бев кога последен пат го глеав таму, крева рака за офсајд секоја втора акција за чисти ситуации, Интер идеше денес на бод, го освои, тоа е, и ја сум разочаран од тој поразителен податок али и Рома ич не ме импресионираа, добија поклон гол, Освалдо секоја акција у офсајд, безидејни кога ќе дојдат пред шеснаестерец, поготово у второ, се на се тиња меч со реален резултат.
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Роки освен жутиот топка не допре..
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Зато фудбалот е најнеправеден спорт.
Едните ќе се сотрат од напаѓање и шанси, другите 5 пати ќе поминат половина, а резултатот ќе биде један-један. Ама, ако. Кој не си ги користи шансите, следува казна.
И тој гол што го дадоа Рома не беше пенал, ама затоа следеше казна
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.602
Поени од реакции
110.298
Ќе ја избришам Телма од ТВ, ми се повраќа од тоа што го гледам сезонава од страна на италијанциве.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom