Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Се збореше и дека играчите на Про Патриа ќе излезат на некоја утакмица со обоени лица,а што бидна со тоа појма немам.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.100
Поени од реакции
9.030
Ахахахах стварно буквално ги сватил и се посветил да испадне што поцрн. Поцрн е од црнецон, јако е. :pos:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
И тој гол што го дадоа Рома не беше пенал, ама затоа следеше казна
Ако тоа за тебе не било пенал, тогаш сигурно ќе си признаеш дека барем 2-3 пенала оваа година свирени во полза на Јуве не биле пенали .. така да немој толку да се фаќаш за пеналот на Рома, доколку Бредли не беше поткачен од главата на Ранокија ќе беше во шанса за гол, сега не беше намерно, ама тие се правилата ..

Како и да е, Рома си се изнапромашува цела утакмица, а со тоа самата си ја зеде победата(а вајда ги изгуби и минималните шанси за 3-то место), само прво полувреме можеа да дадат 3-4 гола .. Интер беа ослабнати во нападот, Рома треба да жали што не зеде 3 бода :)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Ако тоа за тебе не било пенал, тогаш сигурно ќе си признаеш дека барем 2-3 пенала оваа година свирени во полза на Јуве не биле пенали .. така да немој толку да се фаќаш за пеналот на Рома, доколку Бредли не беше поткачен од главата на Ранокија ќе беше во шанса за гол, сега не беше намерно, ама тие се правилата ..

Како и да е, Рома си се изнапромашува цела утакмица, а со тоа самата си ја зеде победата(а вајда ги изгуби и минималните шанси за 3-то место), само прво полувреме можеа да дадат 3-4 гола .. Интер беа ослабнати во нападот, Рома треба да жали што не зеде 3 бода :)
Абе типот е за Интер, нормално дека ќе ти признае дека тие за Јуве не биле пенали:pos:. Иначе што фајде од пеналите за Јуве кога пола ги промашија, бод немаат освоено преку непостоечки пенал:).
--- надополнето: 21 јануари 2013 во 01:05 ---
Тревизо во 2001ва против расизмот






:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

ЛЕГЕНДИ ЛЕГЕНДИ ЛЕГЕНДИ :vozbud:

:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Види како се зацапал тој четвртиот од лево накај десно:pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Овие повеќе ми личат на жртви од пожар отколку на борци против расизам:pos:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Абе типот е за Интер, нормално ќе ти признае дека тие за Јуве не биле пенали:pos:. Иначе што фајде од пеналите за Јуве кога пола ги промашија, бод немаат освоено преку непостоечки пенал:).
Епа Буфон го има на аватар од каде да го знам :D

Али момакот запнал не било пенал па не било, а такви пенали за Јуве се судат, за лацио па бетер, незнам зошто толку се фати за тој пенал :)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Епа Буфон го има на аватар од каде да го знам :D

Али момакот запнал не било пенал па не било, а такви пенали за Јуве се судат, за лацио па бетер, незнам зошто толку се фати за тој пенал :)
Абе опасна игра имаше, значи нешто мораше да се суди. Од толку години гледање фудбал, немам приметено дека судија дава индиректен удар во шеснаесетникот (освен за вратена топка со нога кон голманот), по нашки речено ѓон. По мене имаше пенал затоа што како што реков на почетокот, мораше нешто да се суди, не можеше едноставно играта да продолжи како ништо да не било.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.129
Поени од реакции
18.062
Читајќи и назад од порано, па еве и сега гледам дека сите се зафаќаат да ги оценуваат одлуките на судиите, за целосно да заборават на натпреварот. Судијата настанот го гледа само еднаш и толку. А верувам дека на 90% од вас на прва стартот ви се виде за пенал. Истото го изјави Занети, дека во живо и нему му се видело пенал. Подобро коментирајте го натпреварот, од кој искрено јас очекував повеќе, но можеби тоа што и двете екипи играа по 120 мин во текот на неделата малку да ги измори.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Ако тоа за тебе не било пенал, тогаш сигурно ќе си признаеш дека барем 2-3 пенала оваа година свирени во полза на Јуве не биле пенали .. така да немој толку да се фаќаш за пеналот на Рома, доколку Бредли не беше поткачен од главата на Ранокија ќе беше во шанса за гол, сега не беше намерно, ама тие се правилата ..

Како и да е, Рома си се изнапромашува цела утакмица, а со тоа самата си ја зеде победата(а вајда ги изгуби и минималните шанси за 3-то место), само прво полувреме можеа да дадат 3-4 гола .. Интер беа ослабнати во нападот, Рома треба да жали што не зеде 3 бода :)
Во право си кога кажуваш дека тие не биле пенали за Јувентус, но и денешниот за Рома :D
Ти кажаа подоле дека сум навивач на Интер и да, Рома треба да жали што против ваков очаен Интер не победи ама стварно го мислеше тоа кога кажа дека Ранокиа намерно ја дигна главата и го поткачи Бредли? :гик:
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.496
Поени од реакции
4.353
Епа Буфон го има на аватар од каде да го знам :D

Али момакот запнал не било пенал па не било, а такви пенали за Јуве се судат, за лацио па бетер, незнам зошто толку се фати за тој пенал :)
Си испомешал нешто.Јас само еднаш спомнав за пеналот кој што навистина мислам дека не требаше да го досуди, иако цела утакмица потајно си навивав Рома да тепа.:)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Во право си кога кажуваш дека тие не биле пенали за Јувентус, но и денешниот за Рома :D
Ти кажаа подоле дека сум навивач на Интер и да, Рома треба да жали што против ваков очаен Интер не победи ама стварно го мислеше тоа кога кажа дека Ранокиа намерно ја дигна главата и го поткачи Бредли? :гик:
пишав не беше намерно, читај малку подобро :)
--- надополнето: 21 јануари 2013 во 01:50 ---
Си испомешал нешто.Јас само еднаш спомнав за пеналот кој што навистина мислам дека не требаше да го досуди, иако цела утакмица потајно си навивав Рома да тепа.:)
ве испомешав тебе и Ме2 :D мислев дека се работи за еден член и да биде подебилски сум го цитирал него наместо тебе:facepalm:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Да да, ќе биде ставен и тоа место Асамоа ... ако се лажеме нели. :)
Па да бре, навистина го заборавив дечково бидејки не го видов против Удинезе ама игра на Африканскиот куп. Ондак за Кевин нема место.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom