Обложување на нет

Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Не знам за нив ама јас на bet365
И дирек од банкомат се вадат парите, нема потреба од трансакции преку манибукерс и слично? И дали треба идентификација некоја на првото вадење пасош лична карта?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
И дирек од банкомат се вадат парите, нема потреба од трансакции преку манибукерс и слично? И дали треба идентификација некоја на првото вадење пасош лична карта?
Не бе, од банкомат си вадиш, правиш withdraw. Кога ќе се регистрираш можеш да одбереш да ти се јават по телефон и да ти кажат што да направиш или број на пасош. Јас стискав remind me later (обврски) и гледам после 2-3 недели ми пратиле плик со код за верификација.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.307
Поени од реакции
16.387
И дирек од банкомат се вадат парите, нема потреба од трансакции преку манибукерс и слично? И дали треба идентификација некоја на првото вадење пасош лична карта?
Ништо, чекаш до 5 дена да ти се префрлат парите, идеш на банкомат си подигаш и крај на прикаската.
За идентификација со ЛК или пасош при регистрација на профилот ти бараат тоа.
--- надополнето: 11 јануари 2013 во 02:50 ---
Не бе, од банкомат си вадиш, правиш withdraw. Кога ќе се регистрираш можеш да одбереш да ти се јават по телефон и да ти кажат што да направиш или број на пасош. Јас стискав remind me later (обврски) и гледам после 2-3 недели ми пратиле плик со код за верификација.
Коа си се регистрирала така?
Сега нема потреба од пликоа и кодови, само скен од ЛК или пасош.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Ништо, чекаш до 5 дена да ти се префрлат парите, идеш на банкомат си подигаш и крај на прикаската.
За идентификација со ЛК или пасош при регистрација на профилот ти бараат тоа.
--- надополнето: 11 јануари 2013 во 02:50 ---


Коа си се регистрирала така?
Сега нема потреба од пликоа и кодови, само скен од ЛК или пасош.
Пред месец два. Епа имав обврски плус дома реновирање, пасошот искочи дека ми бил во фиоките што ги ставивме у вц да седат па сеа види дали знаев кај ми е :D
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.307
Поени од реакции
16.387
Пред месец два. Епа имав обврски плус дома реновирање, пасошот искочи дека ми бил во фиоките што ги ставивме у вц да седат па сеа види дали знаев кај ми е :D
Епа не знам, мене ми побараа само скен од документ.
Не се зезав со пликоа.
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.240
Ова кладењево кај и да го играш каков систем и да имаш па и незнам какви коефициенти да ти дадат пак не се исплати. Останува само да се моли човек ништо да не фати за да не се навлече. :unsure:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140
Сакав да направам по втор пат кешаут од манибукерс на сметка и ми стигна ова :


Your account is locked for outgoing transfers and credit/debit card payments therefore we cannot complete this transaction.

To unlock your account, you must upload funds into your Skrill (Moneybookers) account via bank transfer.

Му се има случено на ова некој да објасни како да го средам?
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
16
Поени од реакции
1
Имам картичка виза електрон од УНИ Банка сега ја зедов и пробувам да се регистрирам на Манибукерс отворам акаунт ја аддирам картичката и кога одам на верифај и она да ми одзема пари па после да ги погодам мора да селектираш дали ти се парите за гаминг или нон гаминг одам гаминг и ми кажува дека трансакцијата е неуспешна заради то шо банката ја прекинала и неможам да ја верификувам а без то неможам ни да играм . има некој начин ова да се попрај и како ако знај некој нека пиши :D
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
Имам картичка виза електрон од УНИ Банка сега ја зедов и пробувам да се регистрирам на Манибукерс отворам акаунт ја аддирам картичката и кога одам на верифај и она да ми одзема пари па после да ги погодам мора да селектираш дали ти се парите за гаминг или нон гаминг одам гаминг и ми кажува дека трансакцијата е неуспешна заради то шо банката ја прекинала и неможам да ја верификувам а без то неможам ни да играм . има некој начин ова да се попрај и како ако знај некој нека пиши :D
НЕ знам на кое место играш но може директно од картица на УНИ да ставаш пари на бет365 и бвин
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Што значи тоа, да го обрнеш три пати бонусот? Пример ставиш 10 евра и добиеш 10 евра бонус. Сега треба да ги обрнеш за да можеш да ги земеш. Сега ме интересира дали мораш пример сите 20 евра да ги обрнеш или само бонусот? И што треба да направиш за да ги обрнеш? Да добиеш 3 пати по ред со над 2 коефициент?
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
Што значи тоа, да го обрнеш три пати бонусот? Пример ставиш 10 евра и добиеш 10 евра бонус. Сега треба да ги обрнеш за да можеш да ги земеш. Сега ме интересира дали мораш пример сите 20 евра да ги обрнеш или само бонусот? И што треба да направиш за да ги обрнеш? Да добиеш 3 пати по ред со над 2 коефициент?
Зависи на која интернет обложувалница играш. Според ова што пишуваш, прашуваш за бет365 или?
Значи ако имаш 10+10 евра, на бет365 треба да свртиш 20 евра 3 пати, тоа значи да изиграш 60 евра на коефициент 1.5 и повеќе.
На бвин мислам дека е 2 пати да го свртиш депозитот и бонусот на коефициент над 1.9 или 2 коефициент беше, не ме факај на збор.

Е сега ако играш на бет365(мај фаворит), ќе си го вртиш бонусот на DRAW NO BET играта, односно, кон 85-86 минута ќе ставаш на некој тим каде коефициентот ќе е 1.5 или повеќе да победи, а ако заврши нерешено ќе ти ги вратат парите, а си свртил дел од бонусот. Губиш само во случај да победи другиот тим.
Ако нешто не ти е јасно прашај слободно :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom