Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.715
Поени од реакции
27.688
уше тоа фали :D
некоја ретардирана пародија од филмовите ваљда

plot: After a stint in a psychiatric hospital, a young woman returns to the house where her father killed the entire cast of The Artist during his exorcism

lol
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
уше тоа фали :D
некоја ретардирана пародија од филмовите ваљда

plot: After a stint in a psychiatric hospital, a young woman returns to the house where her father killed the entire cast of The Artist during his exorcism

lol
Реакцијата на гледачите после филмот:

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~A~

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.102
Поени од реакции
9.036

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Pluh ако ти е досадно, пушти си филм, нема поента во вакви постови. ;)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.622
Поени од реакции
31.828
Имам топ предлог за тебе од ваков тип, ако не ти е гледан. From Hell.:)
Филмот беше закон, но замисли, иако не ми беше гледан, позната ми беше речиси секоја сцена, речиси секое убиство и позадина, знаев за сифилисот, а од кај знаев се кога го немав гледано? Од една многу здрава игра која ја отпревртив пред година дена и ми остави силен впечаток. Е сега играта копирала намерно од филмот прошуркав, графиката со сите детали беше иста како на сцените од филмот, па сега идеше како да гледам игран филм за играта, но максимално уживав, иако крајот мораа да го направат помадафакерски. Иначе играта се вика Sherlock Holmes vs Jack the ripper
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
Еј филм имало за Шерлок вс. Мевосек? Не сум знаел. Книгата беше онака интересна.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
argo, cloud atlas, lincoln, 7 psychos, safety not guaranteed, django unchained, sleepwalk with me, les miserables...многу има


Сериозно бе, досаден стана мејнстрим хејтов. Не е лош холајвуд, бар годинава не е...
ke velev so so isklucok na 3-4 filma ete coud atlas me impresionira da recam ama jas nego go gledav vo 2013 lincoln ne go imam gledano dodeka argo spored mene i ne znam zaradi sto e tolku favoriziran prosecen film nema nisto posebno , spored mene get the gringo e barem tripati podobar od argo isto vazi i za flay so denzel wasinton filmot barem ima poraka ima za sto da se gleda
a kazimi ti koj k***c e noviov spajdermen rimejk na film koj izleze da ne zgresam ama ne poveke od 10 g
ekspendabals toj film e dupka vo sodrzina neznam kako da recam koj se pali na cak noris mozebi mu e ubav jas nemam takov vkus ,wilis brus so looper katastrofa ,nesto podobar bese kolin farel ne mi teknuva filmot ili gi smesav so wilis brus 3 prodolzenie na men in black isto tmurno ostareno nema nema to se 3-4 filmovi koi nesto pokazaa,ke zaboravev betmenot e ok ali nekako padnaa site pod sekata na hit leger koj postavi nekoi nedostizni granici na gluma a i taa prikazna za dzokerot mi bese pojaka i site tie nabildani filmovi na mirmaks koi gi gledam radi so nema so drugo da gledam od tipot avenger,od tipot na kapetan amerika ili spajdermen to se filmoj za tinejdzeri i ne bi gi preporacal da gi gledate zatoa sto se znae koj pobeduva unapred super heroi radi koi sto sega pomalive decinja ne mozat da podnesat poraz tie se si mislat deka samo betmen pobeduva i deka samo tie treba da pobedat
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.076
ke velev so so isklucok na 3-4 filma ete coud atlas me impresionira da recam ama jas nego go gledav vo 2013 lincoln ne go imam gledano dodeka argo spored mene i ne znam zaradi sto e tolku favoriziran prosecen film nema nisto posebno , spored mene get the gringo e barem tripati podobar od argo isto vazi i za flay so denzel wasinton filmot barem ima poraka ima za sto da se gleda
a kazimi ti koj k***c e noviov spajdermen rimejk na film koj izleze da ne zgresam ama ne poveke od 10 g
ekspendabals toj film e dupka vo sodrzina neznam kako da recam koj se pali na cak noris mozebi mu e ubav jas nemam takov vkus ,wilis brus so looper katastrofa ,nesto podobar bese kolin farel ne mi teknuva filmot ili gi smesav so wilis brus 3 prodolzenie na men in black isto tmurno ostareno nema nema to se 3-4 filmovi koi nesto pokazaa,ke zaboravev betmenot e ok ali nekako padnaa site pod sekata na hit leger koj postavi nekoi nedostizni granici na gluma a i taa prikazna za dzokerot mi bese pojaka i site tie nabildani filmovi na mirmaks koi gi gledam radi so nema so drugo da gledam od tipot avenger,od tipot na kapetan amerika ili spajdermen to se filmoj za tinejdzeri i ne bi gi preporacal da gi gledate zatoa sto se znae koj pobeduva unapred super heroi radi koi sto sega pomalive decinja ne mozat da podnesat poraz tie se si mislat deka samo betmen pobeduva i deka samo tie treba da pobedat
Филмовите ти што ги спомнуваш никој не ги есапи, за тепање време се. Читај поназад што има саглам, види ги темите за оскарите и глобусите, таму имаш саглам филмчиња. Батали експендаблс, спајдермен, авенџер...
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.622
Поени од реакции
31.828
Еј филм имало за Шерлок вс. Мевосек? Не сум знаел. Книгата беше онака интересна.
Игра драгонскај, има игра :D која е правена според филм во кој глуми Џони ДлабокИ. Мислам на содржината на играта и она естетско уредување , многу блиска до филмот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom