Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.351
Поени од реакции
16.856
Kolku samo mu se uber slaba tacka ovie topki na Amelia, ko so shajki da go kovale u zemja, ne be, ne se ni obiduva da intervenira, a mozese bar toa da go napravi pa sto bide bide, ne mu e prv pat. cuden covek, od kraj do kraj ide.
Na vremeto koga bese u vrv na kariera, dobi i povik u reprezentacija, primi 5 komada od Inter od koi 1 od pola teren, moment po ko karierata pocna da mu ide nadole. bem ti golmanot, on, abijati, ja neznam ovoj storari sto go trgnaa od milan, doktor po nauki e i za dvajcata, edniov uber precenet drugiov ... zavisi od denot.
Мене повеќе ми личеше дека лошо го позиционира живиот зид, прегледај го видеото 2-3 пати од перспектива од зад голманот касно се гледа топката, како и да е и тој одговорен за живиот зид. Можеби грешам


Оф топик

 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Види ги Болоња, се изнадаваа голчиња
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.277
Поени од реакции
85.020
Што е разликата меѓу Интер од првиот дел на сезоната и Интер од вториот дел на сезоната?
Се некако Интер ми изгледа дека тешко ќе се квалификува за ЛШ сезонава а на полу-сезона беа 2ри.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Што е разликата меѓу Интер од првиот дел на сезоната и Интер од вториот дел на сезоната?
Се некако Интер ми изгледа дека тешко ќе се квалификува за ЛШ сезонава а на полу-сезона беа 2ри.

Снајдер ;)
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Што е разликата меѓу Интер од првиот дел на сезоната и Интер од вториот дел на сезоната?
Се некако Интер ми изгледа дека тешко ќе се квалификува за ЛШ сезонава а на полу-сезона беа 2ри.
Секој тим има одредени кризи па така и Интер. Ама во Италија се е можно па така ништо чудо ако за 2-3 кола се втори со доста бодови
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.282
Поени од реакции
86.161
Јас колку што знам цел Декември (и повеќе) не играше Снајдер во Интер :)
Грееше клупа, ама од сега (Јануари) ни тоа нема да го прави :)


Патем Интерашиве планираат да го расипат времево...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Грееше клупа, ама од сега (Јануари) ни тоа нема да го прави :)


Патем Интерашиве планираат да го расипат времево...
Јас ако добро памтам од Октомври па наваму Снајдер не е меѓу повиканите играчи за утакмиците на Интер.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Ууууууууууууу, Мафија! Ууууууууууууу!
МЕестачи! :icon_lol:
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Јас колку што знам цел Декември (и повеќе) не играше Снајдер во Интер :)
Не бре каков Снајдер..па сите дерби утакмици ги добивме без Снајдер (Милан, Јувентус, Фиорентина, Наполи).
Тоа е, тимот нема континуитет, има доста повредени играчи, а и нема толку големи квалитети за 1во место, но за во топ 3 мислам дека има, па сезоната е долга, ќе видиме што ќе биде.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Кој е коментаторот што коментира Торино - Сиена? Заникаде :facepalm::facepalm:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Стево е у Севиља мислам, така да ништо чудно да коментирал еден слаб, т.е. третиот што им е спикер за спортски вести, Марјан Трајковски.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom