Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Aбе што ви е на вас какво НЛО се се тоа глупости...
Кога ке видам со свои очи такво нешто тогаш ке поверувам...
А вака се се само претпоставки...
А си ја видел ли Бритни Спирс со свои очи? -НЕ! Значи и таа не постои. Зошто секогаш морате да видете нешто па за да поверувате? Зошто?
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
де бе де вонземјанци вонземјанци марсовци плутонци уранци и незнам ти што... да ве прашам вие кои не верувате.. зашто сте толку убедени дека сме ние единствени во универзумов??? зашто не би постоеле марсовци или плутонци уранци нептунци како сакаш кажи ги...

еве ти една случка која ја има кажано НАСА !!!

вика вака.. во едно нивно истражување на планетиве или на месечината зеле камен ( најобичен камен ) и во каменот вметнале повеќе видови на бактерии.. каменот го испукуваат од леталото и после неколку дена ( недели или месеци незнам точно ) прават испитувања и стигаат до резултат дека бактериите се сеучте живи.. па добро бе да ве прашам ние од што сме настанати??? од мајмун??? а мајмунот од што е настанат???

или сеа ке видам некое мислење ние сме од господ настанати....
ова е права мистерија и неможе никој да ја докаже....


и уз спат едно мое прашање овака да ве разубедам малце... сите знаеме дека пред милиони или милијарди години земјата била само вжештена лава и немало жив свет на неа... а сега има... е па како е можно тоа тогаш имало само лава која горела се и сешто а сеа имаш и луѓе и техника технологија животниски свет и тн и тн и тн....
Не бе од кал сме биле направени.

А си ја видел ли Бритни Спирс со свои очи? -НЕ! Значи и таа не постои. Зошто секогаш морате да видете нешто па за да поверувате? Зошто?
Е зошто де зошто?:pos2:Па сигурно не сме ја виделе Бритни со очите на најновиот нејзин мувач.:pos2:
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Уште еден типичен одговор:
Во цела вселена само ние сами да сме, не верувам.
 

Gollum

Real in fantasy.
Член од
4 август 2005
Мислења
23
Поени од реакции
0
Тотално се согласува со твоето мислење можеби Бог е тоа што го ставаме во НЛО мистерија :)

Не бе од кал сме биле направени.


Е зошто де зошто?:pos2:Па сигурно не сме ја виделе Бритни со очите на најновиот нејзин мувач.:pos2:
ВАКА: АЈДЕ ОБЈАСНИ МИ ДАЛИ СУМ ГРЕШКА
_______________________
ЧОВЕК{сетила}
-Светлина (очи)
-Допир (Кожа)
-Мисир (Нос)
-Слух (Уши)
-Вкус (Јазик) .. не ги знам сите точно тие се основни.

Преку комбинација на информации само од овие 5 сетила ние имаме изграден Светски систем на Живеење на потреби на начини за развивање. Тие се само 5 и никогаш нема да измислиме или си додаеме плус некое сетило. За развивање и понатамошни потреби кон совршенство измислуваме инстументи кои на некој начин се сетила, како ренгенот, ултра виолетови бранови, итн. Замислете дека на овој свет каде што ние лугето му судиме кога е настанат кога ке згасне кој не ни свесен колку е моќна природата, постојат уште многу други видови на интелигенции, почнете од тоа
-првиот компјутер (ОГРОМЕН)
сега дел од едномало коло 1mm и се повеке се развива компјутерот да дојде до човечка способност колку и да се противаме. Значи заклучуваме дека постојат друг вид на интелигенција. е сеа дали се ЛУГЕ, РИБИ ДУХОВИ, ЕНЕРГИЈА :) ке дознаеме и ке сватиме како примерот за бритни, прво приказ после поглет па допир и па и ке го фкусиме само да си addneme неко нивно сетило :)

Овој одговор го добиваш од понашењето на лугето спрема другите понемоќни суштества (белите глувци) генетските инженери, и да е вистина сеуште сме сигуни дека физички не ке бидат далеку и сигурно се миротворци не како нас Освојувачи :)
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
па по се изгледа дека има вонземјани (за стварно) оти франција на официјален сајт ги објави(ла) сите информации за НЛО и вонземјани шо ги имала до сега. Неам прочитано за да кажам (незнам француски) ама како што разбрав имало информации за контакти што вонземјаните ги воспоставиле со земјата. А колку за вонземјаните мора да постојат. Најверојатно не во нашиов сончев систем ама на др. место....
 

MakaRa

хајперактив
Член од
19 јуни 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
ја веруем у овја ствари исто :helou:
а исто имам видено и НЛО лани на одмор у Грчка... Беше сива боја и седеше високо над плажата и да излезем од вода да го сликам, го снема :nesvest: ми се чини дека некој од људите го слика ама незнам кој :vozbud:
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Еј сега ме потсети и јас да кажам дека сум видел нешто "чудно".
Во Истанбул пред 1 месец, навечер беше, и се загледав во небо и видов два објекта (стручно) одеа еден позади друг и светеа жолто. Сега прво си помислив да не е сателит ама сепак летаа многу ниско (не беа авиони сигурен сум), одеа еден позади друг онака неверојатно прецизно, после 1 минута откога ги гледав само пополека им се изгаснаа светлата и неможев да ги забележам веќе.
Пробав и да снимам ама со квалитетната камера што ја имам проклето ништо не се гледаше.
 
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
Постојат и се во Бугарија.Немате ли чуено за таа Бугарката шо ја малтретирале вонземјани?

Пошто бугарите се познати по својата оригиналност и искреност, нема зошто да не веруваме во бугари, ова де ..вонземјани.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
WOW ..ova video e edno od najdobrite sto sum gi videl vo vrska so UFO ..svezo snimano

NEVEROJATNO

 

El Bohemio

Silver Gate
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.058
Поени од реакции
942
...јас верувам дека вонземјаните се веќе подолго на земјата...
и btw еднаш со моб сакав да сликам *НЛО* и случајно или не во истиот момент ми се расипа камерата
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
...јас верувам дека вонземјаните се веќе подолго на земјата...
и btw еднаш со моб сакав да сликам *НЛО* и случајно или не во истиот момент ми се расипа камерата
Како на филм баш ти да ги сликаш и ти се расипува камерата...
каква случајност:smir:
 

bongo

ЛИВЕРПУЛ
Член од
14 октомври 2008
Мислења
87
Поени од реакции
8
верувам дека вонземјани има и многу информации од наса и таквите установи добро се кријат од јавноста,а овие работи видов за малку не можев да го сликам, или некој друг го сликал не знам кој и слично не ми се верува :nenene:
 

MakaRa

хајперактив
Член од
19 јуни 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
ја мислим дека е пример дека сварно постоја :))

 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
WOW ..ova video e edno od najdobrite sto sum gi videl vo vrska so UFO ..svezo snimano

NEVEROJATNO

Хмм... Интересно сепак мислев дека ќе биде поблиско. Инаку верувам во ова видео, не мислам оти е монтажа. Што е следно од ова...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom