Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Aбе какво постоење на НЛО се занесуваат сите демек постоело ј
ас лично во тоа неверувам затоа што денеска има неверојатна технологија и нема теоретска
шанса да неможе да се
евидентира леталото...Сите слики со НЛО се монтажи...
неможе да кажуваат дека е тоа толку брзо радар не го следи,
а баш во тој момент да го сликаат или да го снимаат со камера...
Сепак тоа е мое мислење...:smir:
 

ControleR

Philip ControleR
Член од
30 јуни 2009
Мислења
19
Поени од реакции
0
Da ve prasham site shto ne veruvate deka postojat !?
ZNAETE LI MOZDA KOJ GO IZMISLIL CHIPOT?
ZNAETE LI MOZDA KOJ GO IZMISLIL FENEROT?

Chekam odgovori...
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Nemozeme da dokazeme deka sme sami vo univerzumot mozno e da ima vonzemjani...
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Член од
23 февруари 2009
Мислења
83
Поени од реакции
6
Лугее.. Стварно можда да не ми верувате но пред 3 часа и јас бев со истиод памет како вас.. Но Стварно како што седевме на едно мрачно место од небото забележавме мнолу силно светло кое се движеше во голема брзина.. Стварно за 10 секунди целосно го снема.. Дали е НЛО или не знам.. Не можам да се свестам и самио..
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Лугее.. Стварно можда да не ми верувате но пред 3 часа и јас бев со истиод памет како вас.. Но Стварно како што седевме на едно мрачно место од небото забележавме мнолу силно светло кое се движеше во голема брзина.. Стварно за 10 секунди целосно го снема.. Дали е НЛО или не знам.. Не можам да се свестам и самио..

Зависи на што сте биле на Алкохол или на трева...



Шала..Зошто несте го сликале објектот..??
 
Член од
23 февруари 2009
Мислења
83
Поени од реакции
6
Зависи на што сте биле на Алкохол или на трева...



Шала..Зошто несте го сликале објектот..??
Човече знаеш мислев дека халуцинирам.. Онака да видиш и другарите почнаја да викаат ејј ејј... Чудооо:S
Само шо дојдов дома почнав да барам на интернет и по форумите.. Не знам шо се дешавашее:uvo:
 

TheBlackPope

The Overlord
Член од
30 јуни 2009
Мислења
27
Поени од реакции
1
Не ја следам темава од почеток сеа ја видов.Сакам само да нафрлам едно прашање.
Каква врска имаат вонземјаните со египедската култура? Дали не посетиле уште тогаш? Кој биле всушност Амон Ра, Сет итн.



А ова е од web :D
Шест борбени авиони пријавиле дека биле претекнати од „гигантски НЛО“ на небото над Англија. Британското Министерство за одбрана обелодени нови документи на тема средби со НЛО, јави Франс прес. Станува збор за седум досиеја, изготвени во периодот 1987 -1993 година од службите за разузнавање при Министерството. Во нив се содржат информации за набљудувања на 1.200 неидентификувани летачки објекти.

Меѓу обелоденетите документи има шест снимки, испратени до Министерството за одбрана од шкотскиот весник „Дејли рекорд“. На нив се гледа летачки објект со форма на голем дијамант.:vozbud:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
де бе де вонземјанци вонземјанци марсовци плутонци уранци и незнам ти што... да ве прашам вие кои не верувате.. зашто сте толку убедени дека сме ние единствени во универзумов??? зашто не би постоеле марсовци или плутонци уранци нептунци како сакаш кажи ги...

еве ти една случка која ја има кажано НАСА !!!

вика вака.. во едно нивно истражување на планетиве или на месечината зеле камен ( најобичен камен ) и во каменот вметнале повеќе видови на бактерии.. каменот го испукуваат од леталото и после неколку дена ( недели или месеци незнам точно ) прават испитувања и стигаат до резултат дека бактериите се сеучте живи.. па добро бе да ве прашам ние од што сме настанати??? од мајмун??? а мајмунот од што е настанат???

или сеа ке видам некое мислење ние сме од господ настанати....

ова е права мистерија и неможе никој да ја докаже....


и уз спат едно мое прашање овака да ве разубедам малце... сите знаеме дека пред милиони или милијарди години земјата била само вжештена лава и немало жив свет на неа... а сега има... е па како е можно тоа тогаш имало само лава која горела се и сешто а сеа имаш и луѓе и техника технологија животниски свет и тн и тн и тн....
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Човече знаеш мислев дека халуцинирам.. Онака да видиш и другарите почнаја да викаат ејј ејј... Чудооо:S
Само шо дојдов дома почнав да барам на интернет и по форумите.. Не знам шо се дешавашее:uvo:

Не оти јас кога сум со друштвото мое најмило ние бајаги локаме па на секој ни се причинува да гледа нешто ...
Не викам дека неси видел далеку од тоа..еве велиш дека и другите го виделе истото..поздрав..

де бе де вонземјанци вонземјанци марсовци плутонци уранци и незнам ти што... да ве прашам вие кои не верувате.. зашто сте толку убедени дека сме ние единствени во универзумов??? зашто не би постоеле марсовци или плутонци уранци нептунци како сакаш кажи ги...

еве ти една случка која ја има кажано НАСА !!!

вика вака.. во едно нивно истражување на планетиве или на месечината зеле камен ( најобичен камен ) и во каменот вметнале повеќе видови на бактерии.. каменот го испукуваат од леталото и после неколку дена ( недели или месеци незнам точно ) прават испитувања и стигаат до резултат дека бактериите се сеучте живи.. па добро бе да ве прашам ние од што сме настанати??? од мајмун??? а мајмунот од што е настанат???

или сеа ке видам некое мислење ние сме од господ настанати....

ова е права мистерија и неможе никој да ја докаже....


и уз спат едно мое прашање овака да ве разубедам малце... сите знаеме дека пред милиони или милијарди години земјата била само вжештена лава и немало жив свет на неа... а сега има... е па како е можно тоа тогаш имало само лава која горела се и сешто а сеа имаш и луѓе и техника технологија животниски свет и тн и тн и тн....

Јас мислам дека сме од некоја бактерија од некој метеорит . комета..:toe:Ич не верувам дека сме од мајмуните на дедо Чарлс Дарвин..И верувам дека ние сме посебна врста од мајмуните..
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
Абе и јас верувам дека има вонземјани :toe:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Aбе што ви е на вас какво НЛО се се тоа глупости...
Кога ке видам со свои очи такво нешто тогаш ке поверувам...
А вака се се само претпоставки...
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Aбе што ви е на вас какво НЛО се се тоа глупости...
Кога ке видам со свои очи такво нешто тогаш ке поверувам...
А вака се се само претпоставки...
veruvas vo Gospod?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom