Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.781
Goodfella - Дечкото потпаѓа под влијанија,така да секој напишан збор овде,да знаете дека претходно е кажан од некого.Глупавото е кај него што не си гради сам став за некој и нешто,туку од слушање на други личности "констатира".
Не знам зошто така ги сфаќаш работите, ако јас делам исто мислење со некој друг, тоа значи дека потпаѓам под влијание ?
 
Член од
21 мај 2007
Мислења
422
Поени од реакции
141
полека на лајте, знам дека Јуве освои против Ајакс,.... у 96та година.. стварно жалите по таа “пропуштена’’ Златна топка на Дел Пиеро кој имаше 13 и пол години и пола од вас не ни глеале фудбал или “ај за Јуве сме па морало Дел Пиеро да има златна топка’’ . Од 96 навака зошто не успеа да земе, ни да се наметне.

@Middle Distance Runner објасни како тоа Канаваро со две години успешна кариера (две наместени скудета) и едно светско заслужи Златна Топка. Со блескавите сезони во Интер и Реал и кариерата во.... Парма ли ?
Мали ај ој легниси!
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.468
Поени од реакции
10.195
Не знам зошто така ги сфаќаш работите, ако јас делам исто мислење со некој друг, тоа значи дека потпаѓам под влијание ?
Да беше само ова,ќе ти кажев ок...Ама не е само ова...Имаш барем уште 2-3 мислења,украдени,а сепак "твои"(мислам дека си доволно интелигентен да го разбереш ова по последната запирка,илиии сепак не :) )
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.781
Да беше само ова,ќе ти кажев ок...Ама не е само ова...Имаш барем уште 2-3 мислења,украдени,а сепак "твои"(мислам дека си доволно интелигентен да го разбереш ова по последната запирка,илиии сепак не :) )
ајде баш најди кои други мислења не се мои и пуштај у инбокс :D
инаку, тоа за Канаваро не е само нечие мислење, тоа е факт :)
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
lele ej De glelie u dzeb gi stai ovie od milan
Во кој,во преден или заден?
Добар фудбал падна на дербиво искрено фер плеј од двете страни,се надевам ќе се поправи калчото зошто реално крш е,боље да гледам Влазрими-Силекс него некој од жабарите последно време..
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Во кој,во преден или заден?
Добар фудбал падна на дербиво искрено фер плеј од двете страни,се надевам ќе се поправи калчото зошто реално крш е,боље да гледам Влазрими-Силекс него некој од жабарите последно време..
Само Мексес не беше коректен на утакмицава .. Да даде господ пролив да го фати од Митровден па се до Ѓурѓовден :icon_lol:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Бев на именден и гледав колку што дозволуваше гужвата пред телевизор (седеа 2-3ца таму). Па се вртев лево-десно да видам нешто околу нив ако може да се види. Кој идел на Кометал на времето знае како било кога ќе застанеш позади некој од стубовите во Кале па нападот на едните го гледаш од лева страна на стубот а нападот на другите од десна:). Муабетот ми беше што неспортско направил Мексес, не сум го фатил тој момент?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Бев на именден и гледав колку што дозволуваше гужвата пред телевизор (седеа 2-3ца таму). Па се вртев лево-десно да видам нешто околу нив ако може да се види. Кој идел на Кометал на времето знае како било кога ќе застанеш позади некој од стубовите во Кале па нападот на едните го гледаш од лева страна на стубот а нападот на другите од десна:). Муабетот ми беше што неспортско направил Мексес, не сум го фатил тој момент?
Во 1 пол направи 2 груби прекршока и според мене заслужи и втор жолт (1 веќе доби) ... Е сега, првата ситуација каде што доби жолт е што многу неспортски и грубо го фаулираше Џовинко, наместо на топка директно на џио плус џио веќе го помина а овој од што немаше да го стигне грубо у нозе му влезе и тука настана караница и Конте почна од клупа да скока да прикажува ( со право) .. Втората ситуација нафрли некој од фудбалерите на милан во 16ник на Јуве, и Сторари скокна ја фати топката и одма истрча напред за да фрли со рака да направи контра и овој мрсниов мексес го отурна неспортски од страна и Сторари падна се искрши (тука заслужи 2 жолт) ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom