Primera División 2012/13

Кој ќе биде шампион во сезоната 2012/2013 во Primera División?


  • Вкупно гласачи
    324
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.790
Поени од реакции
71.921
Цццццццццццццццццццц само кај мене ништо нема, сеедно и така не го даваат Депор :icon_mrgr:

Инаку мало инфо, имаме нов тренер, екс тренерот на Спортинг и Брага, Доминго Пациенца.
Истотака во првиве денови од новата година Депортиво и официјално ќе оди во стечај.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.882
Поени од реакции
111.762
Цццццццццццццццццццц само кај мене ништо нема, сеедно и така не го даваат Депор :icon_mrgr:

Инаку мало инфо, имаме нов тренер, екс тренерот на Спортинг и Брага, Доминго Пациенца.
Истотака во првиве денови од новата година Депортиво и официјално ќе оди во стечај.
Остај ти не го даваат... На Прајм идат скоро сите дуели што се играат во сабота од 16:00, од 18:00 и во неделниот термин од 12:00 часот, а Депортиво доста често знае да игра во тие термини. :) 80% од преносите се на Прајм.

Абе убо праат англичаните шо играат и за нова година и за божик, годинава тоа нема да се одрази но во парните години коа има ЕП и СП играчите немаат сила после мај да одат а не пак фудбал да играат и Англија последна ќе е после. :гик:

Бундес > Премиер
Германска репрезентација > Англиска репрезентација

(y)
:pos:
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.630
Поени од реакции
10.344
па не памтам кога последен пат сум ја гледал барса ко чоек пред тв
фала курцу!
 

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
За корисниците на Телекабел една информација, пуштена е СК Прајм наместо ОСН Спортс. Така да нема да има веќе нервози околу гледањето на Примера. :)
Ти ебам Прајмот ти ебам, дрхти звугот неможеш раат да гледаш!:mad:
--- надополнето: 31 декември 2012 во 14:06 ---
Цццццццццццццццццццц само кај мене ништо нема, сеедно и така не го даваат Депор :icon_mrgr:

Инаку мало инфо, имаме нов тренер, екс тренерот на Спортинг и Брага, Доминго Пациенца.
Истотака во првиве денови од новата година Депортиво и официјално ќе оди во стечај.
Не од што сте до толку појма, туку се изнаљуфкавте ова сезона...
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Среќна Нова година на сите, се најдобро и се читаме наредна година. :)

Коњаникот Сабја
Лајкот е за смената на тренерот, не дека Депортиво оди во стечај. (да не дојде до забуна) :icon_mrgr:
Jack Nolan
Воопшто не се има поправено ѕвукот ?
Кај мене се е во ред, и слика и тон. :cool:
Therefore локални кабелски оператори>Макс ТВ, Бум и остали скапи срања. :icon_lol:
 

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
Среќна Нова година на сите, се најдобро и се читаме наредна година. :)

Коњаникот Сабја
Лајкот е за смената на тренерот, не дека Депортиво оди во стечај. (да не дојде до забуна) :icon_mrgr:
Jack Nolan
Воопшто не се има поправено ѕвукот ?
Кај мене се е во ред, и слика и тон. :cool:
Therefore локални кабелски оператори>Макс ТВ, Бум и остали скапи срања. :icon_lol:
Неќи :( од време на време се е ок али преку ден речиси секогаш не е во ред звукот!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.882
Поени од реакции
111.762
Ти ебам Прајмот ти ебам, дрхти звугот неможеш раат да гледаш!:mad:
--- надополнето: 31 декември 2012 во 14:06 ---

Не од што сте до толку појма, туку се изнаљуфкавте ова сезона...
Кај мене е океј звукот, на Дискавери и на ОСН Синема ми праи такви проблеми, али небитно тоа, битно спортскиве се океј. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom